2.08.2016

2.08.2016

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

„Na nich czeka Polska cała, bo PiSowi się poddała. Zaraz gwizdy i zadyma, prezes za ryj krótko trzyma. Jadą, jadą chłopcy, chłopcy-narodowcy. W głowie u nich sieczka, przy boku pałeczka”.
O czym jeszcze szanowne media nam dzisiaj donoszą? Zapraszam.
1. Wychodzi na to, ze PiS kupił sobie właśnie frankowiczów. Po długim oczekiwaniu pojawił się kolejny projekt ustawy i to on ma szansę wreszcie zaistnieć. Ponieważ zupełnie nie znam się na pieniądzach, kredytach, bankach, to nie będę oceniała projektu. Jednak wiem jedno. Nigdy nie ma nic za darmo. Jeśli frankowicze uzyskają pomoc, jeśli częściowo banki będą miały przez to jakieś tyły, to nie czarujmy się. To my za to zapłacimy. To tak na chłopski rozum biorąc, ale może się mylę?
2. Rząd w wakacje nie próżnuje. Wreszcie może zająć się pracą, bo sejm nie podrzuca mu kolejnych, genialnych pomysłów, więc nadszedł czas na realizację własnych, zapewne równie genialnych. O to przed nami „młody bóg” polskiej gospodarki, pan Morawiecki junior. I głosi słowo pańskie. Uwaga, bo to po prostu rewelacja. W Polsce będzie się żyło dobrze, stworzy się warunki, by obywatelowi żyło się dobrze, wzrosną dochody rodziny i biegusiem dogonimy Włochy. Rozumiem gdyby tak się rozgadał humanista i płynął sobie na fali słowotoku, ale fachowcowi od kasy taki język nie przystoi. Konkretów nam trzeba panie Morawiecki, a w 200-stronicowym materiale jakoś ich nie widać. Mamy więc znowu wodolejstwo, puste słowa, a jednak lud to kupi. Bo ludowi starczą obietnice, nawet jeśli są jak czeki bez pokrycia.
3. Patrzcie, nawet mi do głowy nie wpadło, że był powołany jakiś zespół, który badał sens opinii Komisji Weneckiej. Na czele oczywiście ekspert ekspertów czyli ogrodnik i historyk sztuki w jednym, wielce szanowany Kuchciński. I do jakich wniosków doszedł jego zespół? Można powiedzieć krótko. W KW zasiadają imbecyle, bo nie potrafili rozeznać polskiego systemu konstytucyjnego, a jej opinia oparta jest na nierzetelnej argumentacji. Proponowałabym wywalić tych nieudaczników z KW, a na ich miejsce wprowadzić „naszych” czyli pisowczyków radosnych. To byłoby jak V kolumna w UE, raczej nikt by tego nie przeżył.
4. Radujcie się staruszkowie mili, bo PiS daje wam darmowe leki. Wprawdzie nie wszystkie, wprawdzie nie te, których kupno spędza wam sen z oczu, ale co tam. PiS pewnie sądzi, że ludzie po 75 roku życia mają problemy z pamięcią i nie zapamiętali obietnicy wyborczej. Jest więc szansa, że staruszkowie będą się bardzo cieszyć, a jak dożyją to ponownie zagłosują na prezesa i jego kapelę.
5. Chłopcy narodowcy uczcili wczoraj rocznicę Powstania Warszawskiego. Dziwię się troszkę, że to nie oni byli głównymi bohaterami minionego dnia. Trzeba było Powstańcom nakazać pozostanie w domach, bo łysolki prezentowali się o wiele ładniej, byli bardziej patriotyczni, a do tego młodzi, jurni i oddani władcom pisowskiej Polski. Wspaniale prezentowali na sobie elementy jednoznacznie kojarzące się z faszyzmem, uzupełniając je opaską powstańczą na przedramieniu. Jestem przekonana, że prezesowi i Macierewiczowi łezka zakręciła się w oku, bo to przyszłość narodu polskiego. Nie to, co Powstańcy, jacyś obrażeni, nie wiadomo, dlaczego. I tak trzymać chłopaki, Polska jest z was dumna.
*
Jestem dzisiaj jak smerf Maruda. Czepiam się zapewne bardziej niż zwykle, ale to nie moja wina, że mnie wczoraj cały dzień telepało, gdy obserwowałam hipokryzję, sztuczne uśmiechy i totalną wredotę ojców narodu naszego, którzy udawali, że czczą pamięć bohaterów Powstania Warszawskiego. Może do jutra trochę mi przejdzie. Pa .
Źródło informacji
1. http://wyborcza.biz/…/1,147875,20488187,kancelaria-prezyden…
2. http://www.money.pl/…/plan-morawieckiego-czyli-drony-promy-…
3. http://wyborcza.pl/1,75398,20486428,zespol-kuchcinskiego-pr…
4.http://serwisy.gazetaprawna.pl/…/964365,bezplatne-leki-dla-…
5. http://www.newsweek.pl/…/72-rocznica-powstania-warszawskieg…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.