19.09.2017

19.09.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Nie ma to jak ciepły, świeżutki jeszcze news, któym można się podzielić z przyjaciółmi. Zapraszam 
1. Gowin przedstawił dzisiaj założenia reformy szkolnictwa wyższego. Ma być więcej kasy, większa autonomia i w ogóle ma być fajnie. Okazuje się jednak, że nie przekonsultował swojego projektu z „przyjaciółmi” z PiS, a im się pomysły Gowina nie podobają. Na szczegóły poczekajmy, ale jedno jest pewne. To będzie kolejna reforma nad reformami. Hm…ciekawe, kiedy zaczną reformować nas, wolnych obywateli, byśmy stali się Homo PiSsus.
2. No proszę. Coraz jaśniejsze się staje, że poseł K. boi się swojego narodu. Na goryla numer 1 awansował pan Brudziński, który chroni swego wodza własną piersią, nogą i ręką. To właśnie on wozi szefa, sprawdza teren, organizuje wszystko tak, by nikt nie skrzywdził Małego słowem czy czynem. Jestem ciekawa, czy to również on wnosił posła K na jakąś górę, by w Polsce pokazano sprawność fizyczną jegomościa w koszmarnej, biało czerwonej pelerynce. W nagrodę Brudziński zostanie pewnie namaszczony na kolejnego wodza PiS, a wtedy to jego ktoś będzie nosił.
3. NieRząd wkurzył się na nieuczciwych beneficjentów 500 Plus. Obliczono, że bezprawnie pobrano ok 30 mln zł, choć podejrzewam, że to bardzo zaniżona suma. No i teraz szlaban. Trwają takie prace nad uszczelnieniem, że nawet pchła się nie przeciśnie przez sito kontroli. Mało tego, ci, którzy dostali kasę w oparciu o cwaniactwo i oszustwo, będą musieli ją zwrócić w ciągu 30 dni, a potem do akcji wkracza fiskus. I to zapewne będzie koniec wielkiej miłości sporej grupy ludzi do PiS.
4. Macierewicz ma problem. Prezydium jego podkomisji smoleńskiej, na chwilę obecną, liczy aż jednego członka. Reszta zmyła się po angielsku. I tak to wygląda. Jedni odchodzą, ktoś tam przychodzi, ruch w interesie na odpowiednim poziomie i wciąż ta wielka wiara wielbicieli posła K., że dożyją chwili, gdy ogłoszony będzie sukces czyli zamach smoleński jako pewnik. Myślę,ze komisja będzie pracowała 100 lat i jeden dzień dłużej, bo zawsze znajdzie się ktoś, kto za odpowiednią kasę jest gotów zrobić z siebie idiotę.
5. Szyszko to niepoprawny optymista. Nie przejmuje się wizją kar za wycinkę puszczy, bo, co jak co, ale on na kornikach się zna i wie, kto tu ma rację. Liczy więc facet na kolejną rozprawę, na której udowodni, że polski kornik to drań. A ja liczę, ze wreszcie ktoś pokaże mu, gdzie jego miejsce.
*
Gdy życie cię nudzi, PiS cię wnet obudzi. No właśnie…nie wiem, jak Wy, ale ja jestem w stanie pisowskiej pobudki wręcz permanentnie. Do jutra 
Źródło informacji
1. http://wyborcza.pl/7,75398,22394234,wicepremier-gowin-w-kra…
2. http://www.newsweek.pl/…/brudzinski-jako-osobisty-ochroniar…
3. http://next.gazeta.pl/…/7,151003,22391770,ministerstwo-rodz…
4. https://wiadomosci.wp.pl/kruszy-sie-podkomisja-smolenska-od…
5. https://www.wprost.pl/…/Szyszko-o-propozycji-kar-dla-Polski…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.