19.07.2017

19.07.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Nie da się dzisiaj o czymkolwiek innym. Szaleństwo w Sejmie, szaleństwo w newsach, szaleństwo w mojej głowie. No to popatrzmy, co się dzieje… 🙁
1. Wiadomo nie od dzisiaj, że motywem przewodnim posła K. jest nienawiść. Jednak wczoraj w Sejmie pokazał coś znacznie gorszego. Pokazał, że nienawiść to pryszcz w porównaniu z psychozą, jaka go ogarnęła i trzyma od 7 lat. Zniszczy Polskę, zniszczy wszystko, co dla nas ważne, bo cały naród musi ponieść konsekwencje, karę za śmierć brata. Ne odpuści nawet swojemu elektoratowi. Wykorzysta ich, by osiągnąć swój cel, a potem wywali na śmietnik. Ojczyzna w rękach szaleńca, który zgarnia wszystko, co pozwoli mu się zemścić…tak na wieki wieków… nic gorszego nie mogło nas spotkać.
2. Wczorajsza decyzja Dudy to raczej nie dzieło wiekopomne, ale malutki geścik. Jego celem nie dobro narodu, ale własny interes, bo wszelkie zmiany w KRS czy SN zminimalizują i jego rolę. Mimo wszystko, jednak zaskoczył swoich kolegów. Jedna z odpowiedzi idealnie pokazuje, jakie mają o nim zdanie. „Pan prezydent nie do końca wie co się dzieje w Sejmie” powiedziała jedna z posłanek PiS i wszystko jasne. Duda ma sobie siedzieć w Pałacu Prezydenckim, trzymać długopis w łapkach i nie wtrącać się do wielkiej polityki, bo za głupi pewnie, bo nie taka jego rola. Ale sobie robią z niego „jaja”.
3. Członek Trybunału Stanu, Piotr Andrzejewski, nie zostawia suchej nitki na opozycji politycznej. To zorganizowana grupa przestępcza, której zależy tylko na destabilizacji sytuacji. Wybaczcie, ale jak ktoś taki może zasiadać w TS? Szaleństwo posła K. ewidentnie jest zaraźliwe. Wyłącza rozum, ogłusza, zaślepia, a potem my musimy słuchać takich bzdur. Koszmar.
4. Wreszcie możemy powiedzieć, że Polska się budzi. Może jeszcze nie wszyscy, jednak ostatnie dni pokazują, że naród obserwuje, punktuje i nie odpuści. Tysiące ludzi na ulicach miast i miasteczek. Tysiące ludzi pod Sejmem. Mnóstwo Młodych. Całą Polska płonie światełkiem, które już nie jest tylko dla sądów. Już jest wielkim światłem sprzeciwu. PiSie drżyj… naród idzie.
5. Najpierw o „mordach” wrzeszczał poseł K. ,a teraz przykład z niego wzięła Pawłowicz. Na krótkim posiedzeniu komisji takimi właśnie słowami zwróciła się do posłów opozycji „Zamknijcie mordy, tak jak prezes powiedział, zdradzieckie mordy”. Taka jest już pewna, że władza im dana, pozostanie w ich łapach na zawsze?
6. Polska na tapecie Komisji Europejskiej. Mimo wielkiej cierpliwości, padły jednak ostre słowa. Bruksela jest już gotowa, by uruchomić następny etap procedury praworządności. Kiedy Timmermans powiedział, że Polacy nie chcą wyjść z UE, kiedy mówił o nas z taką sympatią i troską, poczułam dreszcze, poczułam, że nie jesteśmy sami…
7. No proszę. Kościół zabrał głos w sprawie. Ustami swego rzecznika Konferencja Episkopatu Polski poprosiła o wstrzymanie emocji i porozumienia. Hm… tak sobie myślę, że nieco za późno padają te słowa. Przez półtora roku większość duchownych jawnie wspierała demolkę Polski, jawnie popierała każdą, nawet najgłupszą decyzję PiSu, gnębiła każdego księdza, który krytykował politykę nieRządu, a teraz nagle udają takich bezstronnych, zatroskanych o dobro Polski? A nawet i teraz, niby proszę, ale jakże delikatnie, byle tylko posła K i spółki nie urazić.
*
„Nie będzie prezes pluł nam w twarz, ni dzieci nam pisowił”. Nie oddamy naszej demokracji, nie oddamy UE, nie sprzedamy swej polskości szaleńcom. Nie straszę, ale uprzedzam, zegar wybija wam czas coraz szybciej. 
Źródło informacji
1. http://wyborcza.pl/7,75968,22115954,wscieklosc-i-wrzask-jar…
2.https://wiadomosci.wp.pl/poslanka-pis-o-andrzeju-dudzie-pre…
3.http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114884,22114545,czlonek-try…
4. http://www.newsweek.pl/…/zobaczcie-zdjecia-lancuch-swiatla-…
5.http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114884,22114670,zamknac-zdr…
6. http://wyborcza.pl/7,75398,22116631,zamach-na-sad-najwyzszy…
7. http://www.tvn24.pl/kosciol-apeluje-do-politykow-o-dazenie-…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.