19.07.2016

19.07.2016

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

PiS na psy coraz bardziej schodzi, prezes wciąż liczy, ze wyprowadzi naród na manowce, a wierna gwardia głupieje w oczach. Aż miło popatrzeć.
1. Pierwszy raz widzę taką jednomyślność PiSu i PO. Dotyczy to oczywiście kasy. Okazuje się, że miała rację Bieńkowska, gdy w knajpce słynącej z podsłuchów stwierdziła, że za 6 tys to pracują albo złodzieje, albo idioci. Wtedy PiS się strasznie burzył, piętnował, a co robi teraz? Szykuje sobie podwyżki dla swojego rządu i posłów. Również Pierwsza dama dostanie pensję, bo należy jej się za ciężką pracę na rzecz Polski. No i co, złodzieje czy idioci???
2. I jak tu nie kochać idiotyzmów polskiej polityki? W maju został konsekrowany Kościół pw. Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Feta była wielka, witraże z ojcem Rydzykiem w roli głównej zachwycały koneserów sztuki, cały rząd i posłowie PiSu z kolan się nie podnosili, bo takie to ważne wydarzenie było. Profesjonalną obsługę imprezy i świetny catering zapewniła gościom firma Macierewicza „MON z Tobą i duchem Twoim. Wyżerka była pyszna, a i Pomorska Brygada Logistyczna z Bydgoszczy uwijała się jak w ukropie, by dogodzić celebrytom. Dziwię się posłance Nowoczesnej, że ma jakieś zastrzeżenia. Przecież wiadomo, że – żołnierz ma się modlić, żołnierz ma karmić na imprezach kościelno państwowych, a przy okazji żołnierz ma też bronić Ojczyznę. Wszystko jasne?
3. PiS nie odpuszcza i w imię demokracji demoluje co się da i jak się da. A co im Komisja Wenecka, co Parlament Europejski, Rada Europy, organizacje walczące o zasady demokratyczne. Co im Polacy. Oni wiedzą swoje i nie odpuszczą. Dzisiaj właśnie pochylają senatorowie swe „mądre” głowy nad kolejną ustawą o TK. Ustawą, która miała być efektem kompromisu, współpracy z opozycją i dialogu społecznego. Czy dzisiaj odbędzie się pogrzeb instytucji, która broniła polskiej Konstytucji? Dowiemy się niebawem. Pocieszam nie tylko jedno, nic nie trwa wiecznie, więc i przyjdzie czas na rozliczenia. Ojjj przyjdzie.
4. Tak to jest jak się liczy gruszki na wierzbie. Tak to jest, gdy spełnia się te, najbardziej populistyczne obietnice wyborcze, licząc na kasę, której nie ma. Program 500 plus miał być sfinansowany w znacznej mierze z nowego podatku bankowego. Aż 5 mld zł miało zasilić skarb państwa. Miało, ale nie zasili, bo wpływy z tegoż podatku znacznie poniżej oczekiwań. Patrząc na uśmiechniętą buzię Szałamachy rozumiem, że nie ma się czym przejmować. Za chwilę dowiemy się, ze nasz ekspert od finansów przewidział taką sytuację i ma jakiegoś asa w rękawie. Aż strach się bać, co wymyśli.
5. Pielęgniarki mówią DOŚĆ. Okazuje się, ze nie bardzo jest z kim rozmawiać o problemach w Służbie Zdrowia, kiepskich pensjach i jeszcze gorszych warunkach pracy. Ten, tak bardzo wcześniej interesujący się pielęgniarkami, rząd, teraz jakby zapadł się w sobie, nabrał wody w usta i zapewne niedługo oznajmi, że to nie pielęgniarki chcą strajkować, ale członkowie PO przebrani w białe kitle. Ech, widzę oczami duszy mojej ten tłum na ulicach Warszawy. Tutaj górnicy, obok pielęgniarki, kawałek dalej rolnicy, za nimi nauczyciele i dalej związkowcy, również z Solidarności. I widzę uciekającego prezesa, Dudę i Szydło przed Trybunałem Stanu, Macierewicza, który indywidualnie bada trop mordu smoleńskiego na dalekiej Syberii. I jak mi się błogo robi….
*
Nieważne dobrze czy źle, byle do przodu. Jeszcze trochę, skończy się paliwo i co ten biedny prezes zrobi? Na szczęście to jego problem, nie nasz. Do jutra.
Źródło informacji
1.http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114884,20419945,rz-pis-da-p…
2.http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114884,20421068,zolnierze-w…
3. http://www.newsweek.pl/…/ustawa-o-trybunale-konstytucyjnym-…
4. http://www.money.pl/…/rzad-sie-przeliczyl-nizsze-wplywy-z-p…
5. http://wyborcza.pl/1,75398,20419428,szykuje-sie-wielki-prot…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.