19.06.2017

19.06.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Co tu dużo gadać. Sporo się dzieje, bo PiS szaleje, więc zapraszam na przegląd newsów 🙂
1. Ojczulek Rydzyk skarży się, że dostaje od państwa ochłap, a nie sensowne pieniądze. Sobecka pisze do papieża Franciszka o zagrożeniu katolickich mediów w Polsce. Bieda…po prostu bieda na całego. Ale Ojczulek diabłu spod ogona nie wypadł i szybko oświeciło go, jak tu skombinować więcej kasy. Otworzył więc kawiarnię i sklep z dewocjonaliami. Ceny konkurencyjne, wierni będą walić drzwiami i oknami, bo przecież nikt nie będzie śmiał odmówić Ojczulkowi. Trzeba przyznać jedno. Facet ma łeb do interesów, może powinien zastąpić Morawieckiego?
2. Coraz bardziej bezkarni mogą się czuć prawdziwi polscy patrioci. Taki Rybak, ten co spalił kukłę Żyda. Skazany został przez Sąd Okręgowy na 3 miesiące więzienia, ale „bohater” może spać spokojnie. Jest szansa, że zamienią mu tę karę na nadzór elektroniczny. Dalej więc będzie mógł robić swoje, pokazywać swój antysemityzm, rasizm i sprawiedliwość górą…jak widać, słychać i czuć.
3. A już się zastanawiałam, gdzie nam przepadł niejaki Duda Piotr, bo ni widać ni słychać go nie było od pewnego czasu. I wreszcie wraca. Wraca, by przypomnieć narodowi, że jest, że czuwa, że dba o interes Polaków. Wrócił i przemówił…żądając załatwienia niedziel wolnych od handlu. Facet jest niemożliwy. Tyle w kraju się dzieje, nauczyciele na zieloną trawkę, gdzieś tam problemy z wypłacaniem pensji, demokracja staje się wspomnieniem, ale co tam. Dla niego liczy się tylko zakaz handlu w niedzielę. Reszta niech tam się rozsypie w drobny mak i nie zawraca mu głowy głupotami. A to nam się trafił szef związkowy…
4. „Szukam, szukania mi trzeba…” No właśnie, jak tu zaoszczędzić 9 mld zł w 2018 roku? Tyle będzie potrzebował rząd, by nie stracić kontroli nad kasą, a może być to trudne. Wystarczy minimalne spowolnienie wzrostu PKB i …klapa. Program 500 Plus pożera wszystko, co się da, a do tego dojdzie ok 10 mld zł, związanych z obniżką wieku emerytalnego. Jeśli coś…jeśli gdzieś…to komu się zabierze, by nadal rozdawać?
5. Marzenia PiSu, by stworzyć silny blok antyunijny, antyzachodni nie znajdują poklasku. Czesi coraz wyraźniej pokazują, ze Polska i Węgry nie mogą na nich liczyć, bo im bliżej do UE niż idiotycznych pomysłów tych, co to oderwani od realiów, chcą realizować swoje, chore wizje. Jeszcze trochę, a rzeczywiście zostanie im tylko Białoruś, by coś tam zbudować i czuć się spełnionym. Pośle K. idź dalej tą drogą, a będzie Ci dane…już ja wiem, co.
6. Brudziński, ucho ręka, noga i coś tam jeszcze, posła K. znowu błysnął elokwencją, kulturą polityczną i taktem godnym miana „wybitnego polityka”. Nazwał Donalda Tuska „niemieckim popychłem”. Włos się jeży , gdy widzi się, jakie „popychła intelektualne” rządzą Polską. A tak, na marginesie, co oznacza pojęcie „popychł”? Nie znam tego takiego słowa, a Wy?
*
To dopiero poniedziałek, a PiS w permanentnym ataku. Przed posłem K. i spółką jeszcze cały tydzień. Czy dadzą radę utrzymać poziom gry? Czy kondycja im nie siądzie? W obronie widzę jakieś luki, złe rozstawienie. Bramkarz już nie daje rady. Coraz bardziej oderwany od rzeczywistości, coraz słabsza kondycja psychiczna, coraz większe zawirowania intelektualne. To może się skończyć golem samobójczym, który zadecyduje o wielkiej wygranej przeciwnika. Obstawiam ten wynik meczu politycznego z przyjemnością. Do jutra 🙂
Źródło informacji
1. https://wiadomosci.wp.pl/nowy-interes-ojca-rydzyka-nie-licz…
2. http://www.rp.pl/…/170619121-Bez-wiezienia-za-spalenie-kukl…
3. https://finanse.wp.pl/duda-o-zakazie-handlu-w-niedziele-nas…
4. http://www.money.pl/…/budzet-panstwa-2018-zalozenia,79,0,23…
5. http://wyborcza.pl/7,75399,21974546,czechy-chca-byc-czescia…
6. http://www.newsweek.pl/…/brudzinski-w-tvp-tusk-jest-niemiec…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.