19.05.2017

19.05.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Ależ ten czas leci 🙂 ma identycznie takie samo przyspieszenie jak PiS, które wciąż w drodze do drogi prawdy, drogi sprawiedliwości, drogi pisowskiej Polski. Ot jak ten serial „W drodze”. PiS wieczny wędrowiec, a my coraz bardziej niecierpliwi. Zapraszam na prasówkę 🙂
1. Lech Morawski, ten sam, który w imieniu nieRządu wypowiadał się publicznie o korupcji i niechęci do homoseksualistów, ma teraz większy problem. W 2015 roku spowodował wypadek. Jemu nic się nie stało, ale kierowcę drugiego pojazdu nieźle pokiereszowało. Samo leczenie do tej pory zmyka się w 20 tys. zł. Sędzia TK zapierał się rękami i nogami, przekonywał wszystkich o swojej niewinności, ale ostatnia ekspertyza nie pozostawia żadnych wątpliwości. Czy Prokuratura krajowa i tym razem podważy wyniki kolejnej ekspertyzy? Czy Lech Morawski odpowie za wypadek, w wyniku którego został ciężko ranny człowiek? Czy sprawiedliwości stanie się zadość? Poczekajmy cierpliwie na kolejny odcinek cyklu „pisowska sprawiedliwość – prawda i fałsz”
2. Biedny Misiewicz, wciąż na celowniku, to i trudno mu załapać się na jakąś dobrą pracę, bo wszędzie media go wywęszą i obśmieją. Postanowił więc założyć własną firmę, licząc na wyrobione wcześniej kontakty, układziki i zapewne pomoc papcia Macierewicza. Firma jak firma, ale jedna z jej usług zasługuje na uwagę. Ma prowadzić m.in. działalność “związaną z przyjmowaniem depozytów i udzielaniem kredytów, w takich formach jak: pożyczki zastawy hipoteczne, karty kredytowe itp. przez instytucje finansowe inne niż bank centralny, np. banki, kasy oszczędnościowe, towarzystwa kredytowe” a także prowadzić “agencję bankową i punkty pobierania opłat”. Ciekawe….
3. Jest taki numer telefonu 116 111, pod którym czuwają ludzie, by pomóc maltretowanym dzieciom. Najczęściej dzwonią tutaj dzieciaki 12 – 15 lat i zawsze otrzymują pomoc. Teraz może się to zmienić, bo nieRząd uznał, że nie widzi potrzeby wspierania takiej formy pomocy. A wszystko to oczywiście w ramach tak głośno deklarowanej miłości do dzieci. Za chwilę okaże się, ze nieszczęśliwe dzieciaki to jakiś wymysł, bo przecież w pisowskiej Polsce wszyscy są szczęśliwi, dopieszczeni miłością władzy i jest po prostu git. Likwidujmy więc, zbędne już, telefony zaufania, niebieską linię. Polska rodzina, polska kobieta, polskie dziecko czegoś takiego nie potrzebuje, bo poseł K. zadba, zaradzi i pomoże, a to wystarczy.
4. W Trójmiejskim Parku Krajobrazowym jakiś kretyn wyciął kilkaset drzew. A co, wolno mu, bo to jego teren. I to teraz, gdy mamy okres lęgowy ptaków, gdy przez kraj przepływa fala ostrej krytyki. Debilizm Szyszko to jedno, ale jak nazwać ludzi, którzy tak chętnie korzystają z nowych możliwości i wycinają bez opamiętania, co się da i gdzie się da? A gdzie poprawiona ustawa do ustawy Szyszki? Tym razem posłom PiS się nie spieszy, a zielone płuca Polski coraz mniejsze, coraz słabsze.
5. Komu marzyła się wygodna jazda na wakacje drogami ekspresowymi? Były wielkie obietnice, uroczyste przemówienia, gwarancje, a została…figa. GDDKiA po cichutku przedłużyła inwestorom czas do października, zamiast przyspieszenia jest łagodne spowolnienie, bo jakoś nie spieszy się Dyrekcja Dróg z podpisywaniem kontraktów. Kogoś to dziwi?
*
„Tyle na świecie porządku, że sobota po piątku” A jak sobota to weekend, a jak weekend to odpoczynek od prasówek. Do poniedziałku więc i uśmiechniętych dni 🙂
Źródło informacji
1. http://www.newsweek.pl/…/lech-morawski-spowodowal-wypadek-e…
2. http://wiadomosci.wp.pl/bartlomiej-misiewicz-zalozyl-firme-…
3. http://www.fakt.pl/…/skandal-pis-zabierze-pieniadze…/e166gdv
4. http://trojmiasto.wyborcza.pl/…/7,35612,21831292,lex-szyszk…
5. http://wyborcza.pl/7,155287,21825805,nie-bedzie-130-km-nowy…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.