17.08.2016

17.08.2016

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Sporo w dzisiejszych mediach nowinek. Sporo się dzieje, sporo wkurza. Zapraszam.

1. Powoli zapominamy, że coś takiego jak ŚDM się odbyły. Było, minęło, ale chyba nie do końca. ZAIKS ma problem z rozliczeniem organizatorów za wykorzystane utwory. Poczytałam, niewiele zrozumiałam, ale kilka rzeczy wpadło mi do głowy. Po pierwsze, okazuje się, że wysokość kwoty jest zależne od liczby uczestników. Teraz więc jest mowa o tym, że w imprezie uczestniczyło ponad 300 tysięcy. Gdzie się zapodziała cała reszta? Media narodowe podawały przecież, że ponad milion wiernych czciło Imię Boże i oddawało się duchowej uczcie. Po drugie problem czy ŚDM to impreza religijna czy nie do końca. Od ustalenia tego zależy opłata dla ZAIKSu. Po trzecie, organizatorzy zwrócili się do Ministerstwa Kultury, by autorytet Gliński ocenił, czym właściwie były ŚDM, jaki był ich udział w promocji Polski, bo to też może mieć wpływ na wysokość opłat dla ZAIKSu. Jestem przekonana, że opinia ministra będzie na rękę kościołowi, co pozwoli znacznie zmniejszyć sporną sumę.

2. Prezes traci cierpliwość i coraz bardziej krzywym okiem patrzy na Morawieckiego. Miało być pięknie, bogato, wspaniale. Kasa miała płynąć wartką strugą, a gospodarka miała kwitnąć i rosnąć, rosnąć, rosnąć… No i rośnie, ale chyba nie w tę stronę, co bardzo prezesa denerwuje. Morawiecki ma już, natychmiast pokazać dobre efekty swojego planu i tutaj jest problem. Ktoś widział, ktoś słyszał, gdzie te efekty się zapodziały?

3. W ramach ochrony szczytu NATO i ŚDM rząd polski zlikwidował mały ruch graniczny z Kaliningradem i Ukrainą. W odpowiedzi na to Rosja zawiesza swoją ustawę o małym ruchu granicznym z Polską. Imprezki minęły i co się dzieje? Z Ukrainą już w porządku, ale problem z obwodem kaliningradzkim jest i szans na jego rozwiązanie nie widać. Oczywiście wszystko to wina Rosji, bo brzydko komentowała szczyt NATO, bo obwód królewiecki jest zmilitaryzowany, a do tego zmieniono tam gubernatora, który władzom polskim się nie podoba. Może postawić tam zasieki, wieżyczki strażnicze, rakiety bliskiego zasięgu i co tam się tylko da? A niech Polacy widzą, jak PiS broni nas przed wstrętnym agresorem. Wystarczy tylko jeszcze troszkę Putina podpuścić i spełni się marzenie naszych rządzących – Rosja ruszy do ataku, a my znowu pokażemy jakiś „cud”. Wielka szkoda, że przez takie głupie decyzje cierpią zwykli ludzie, którym ani Szydło ani prezes nie zrekompensują strat, jakie właśnie ponoszą.

4. Język nienawiści, który cieszy się w Polsce wielkim powodzeniem, zbiera swoje żniwo!! Jedenastoletni, ciemnoskóry chłopiec został zbluzgany przez jakiegoś debila na placu zabaw w Przemyślu. Proszę, tak dorosły człowiek zwraca się do dziecka – „zaj*** go” i”doje***mu”, “wyp*** czarnuchu”… Jak podają media, policja sprawdza, czy doszło do publicznego znieważenia na tle przynależności rasowej. Sprawdza? To wymaga sprawdzenia? Myślę, że facet może się czuć bezpieczny. Ziobro stwierdzi, że postąpił on zgodnie ze swoją klauzulą sumienia albo Duda go uniewinni zanim w ogóle dojdzie do procesu. Bo to Polska właśnie. Ta pisowska.

5. Dzisiaj w Rzeczpospolitej o polityce znowu produkował się Sasin. Ciekawe rzeczy opowiadał, oj ciekawe. Chwalił się, jak to pięknie PiS radzi sobie z opozycją, która próbuje przeszkadzać. Radził prawnikom, by zainteresowali się prof. Rzeplińskim, bo ten łamie prawo. Oczywiście nie omieszkał skomentować zachowania księdza Międlara, twierdząc, że gość ma prawo do wyrażania swoich poglądów. W końcu żyjemy w państwie demokratycznym. Niby język księdza jest mu obcy, ale to wina opozycji, że tak się dzieje. Było też o pomniku przed Pałacem Prezydenckim. Powiem jedno, panie Sasin – kończ pan, wstydu oszczędź.

*
Tak sobie myślę, że jeśli okres wakacyjny nie przyniósł nam wyciszenia i spokoju, to co będzie od września? Czym nas uraczy prezes i spółka, byśmy jeszcze mocniej odczuli dobrą zmianę, czyli ostre przejście od demokracji do autorytaryzmu? Czekam zwarta i gotowa. Czekam i nie zamierzam odpuścić, a Wy? Do jutra!

Źródło informacji
1. http://wiadomosci.wp.pl/kat,142874,title,Organizatorzy-SDM-…
2.http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114884,20557137,fakt-morawi…
3. http://wyborcza.pl/7,87648,20556568,rzad-zlikwidowal-maly-r…
4. https://www.wprost.pl/…/Czarnoskory-11-latek-zwymyslany-na-…
5. http://www.rp.pl/…/160819465-RZECZoPOLITYCE-Sasin-Z-opozycj…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.