17.05.2017

17.05.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

„Źle się dzieje w Państwie Polskim” powiedziałby szekspirowski Marcellus, gdyby żył współcześnie i w naszym kraju. No, a jak ma się dziać, jak nieRząd rządzi, poseł K. prowadzi politykę nienawiści, a całą reszta tańczy tak, jak on im zagra? Oni idą w tak polki demolki, a my spokojnie krokiem poloneza. Zapraszam 🙂
1. Ostatnie badanie ILGA-Europe, które bada poziom równouprawnienia osób nieheteroseksualnych, kładzie nas na obie łopatki, bo to kolejny powód do wstydu. Kolejny przykład łamania podstawowych praw człowieka. W UE gorzej pod tym względem jest tylko na Litwie i Łotwie, ale to żaden powód do chwały. Polska pisowska to kraj homofobów, którym coraz bliżej do Białorusi i Rosji. I co? Idąc tą drogą będziemy zamykać osoby o innej orientacji seksualnej w obozach, wiezieniach czy zakładach psychiatrycznych? Jesuuuu, jak ja nie cierpię tego nieRządu, jak mi wstyd, że to oni dyktują nam jak żyć. Fujjjjjjjjjjj!
2. Do czerwca mamy czas, by rozpocząć procedurę relokacji uchodźców. Poza nami, tylko Austria i Węgry zapierają się rękami i nogami. No tak, pisowski naród ma wbite do głowy, że uchodźca to synonim mordercy i gwałciciela, co to jeszcze jakieś zarazki roznosi i będzie nas chciał na siłę zislamizować. Szydło mówi twarde „nie”, bo przecież Polska jest w UE tylko, by kasę doić. Nawet uchodźcy chrześcijanie nas nie interesują, bo może to kamuflaż i jedna wielka ściema? Idźmy dalej tą drogą. Uchodźcy won, homoseksualiści won, niewierzący won, gorszy sort won, a wtedy Polska będzie piękna, sprawiedliwa, mlekiem i miodem płynąca… taka Polska dla Polaków, tylko jakich?
3. Szydło dostała niezłe nagrody za lojalność i oddanie posłowi K. Jubileuszówka plus uznaniówka to ok 30 tys. zł. Do tego diety za pracę w sejmie, to ok 29 tys. zł. Będzie się bronić Szydło, że za to nie pobierała pensji poselskiej, ale to pic na wodę, bo jej się takowa nie należy. Regulamin mówi bowiem, że jeśli poseł ma dochody z innego źródła to nie może pobierać pensji. Nie czepiałabym się, gdyby była szefem polskiego rządu, ale jako marionetka na usługach posła K. to nieźle ją wyceniono. Takie koryto może tylko cieszyć.
4. W Polsce jest tak dobrze. Nasz kraj rozwija się intensywnie i pięknie. Gospodarka w rozkwicie, kasa państwowa pęka w szwach, pytanie tylko, dlaczego coraz więcej polskich przedsiębiorców ucieka ze swoim biznesem do Czech. Zdaje się, że ich poziom zaufania do nieRządu jest bliski zera. Coraz bardziej ostre kontrole Urzędów Skarbowych, groźba likwidacji podatku liniowego dla firm, zapowiadane wprowadzenie wyższych progów podatkowych, ogólny chaos to wystarczający powód, by pakować manatki i uciekać. Ciekawe, kiedy nieRząd to zauważy, a może ma to w nosie, bo swoje dane o prosperity czerpie z kapelusza?
5. Polskie posłanki brylują w Tokio. Fakt, obecność na jednym z najważniejszych forum ekonomicznych dla kobiet to sprawa priorytetowa i całkowicie zrozumiałe, ze i nasze przedstawicielki powinny brać w tym udział. Tego nikt nie neguje, ale warto zwrócić uwagę na drobiażdżek. Na 5 delegatek tylko jedna wiozła swoje szanowne 4 literki w klasie biznes. Pozostałe, nie chcąc narażać nas, podatników, na wielkie koszta, poleciały klasą ekonomiczną. Któraż to z pań posłanek postawiła na luksus podróży za naszą kasę? Oczywiście Pawłowicz. W końcu należy jej się, bo zapracowała, zasłużyła na to, prawda?
6. Najnowszy sondaż nie jest dla Dudy korzystny. Większość ankietowanych (64%) uważa go za prezydenta niesamodzielnego, nierealizującego swoich obietnic wyborczych (44%), fatalnego zwierzchnika Sił Zbrojnych (55%). Sondaże swoje, a lud pisowski swoje. Wprawdzie 11% tych, którzy na niego głosowali teraz się odcinają, ale całą reszta nadal kocha, wielbi i szanuje. To ich prezydent i tyle.
*
Powiem tylko jedno. Czekam, by wreszcie, tak jak w bajkach, zakończyć ten niechlubny epizod polityczny słowami „i dwie dziurki w nosie, i skończyło się”. Do jutra 🙂
Źródło informacji
1. http://wyborcza.pl/7,75398,21820848,polska-w-homofobicznej-…
2. http://www.newsweek.pl/…/ke-upomina-polske-w-sprawie-reloka…
3. http://www.money.pl/…/beata-szydlo-premia-nagroda-oswiadcze…
4. http://wyborcza.biz/…/7,147584,21812467,polscy-przedsiebior…
5. http://www.fakt.pl/…/poslanki-w-tokio-zafundowalism…/0bw7y7c
6. https://www.wprost.pl/…/Niesamodzielny-prezydent-slaby-zwie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.