16.08.2017

16.08.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Ponoć wczoraj Macierewicz pokazał moc, siłę i potęgę naszej Armii. Ponoć… bo darowałam sobie tę bajeczkę, nie oglądałam i nie słuchałam. Za to dzisiaj wzięłam się za newsy, wybrałam dla Was takie dość ciekawe i zapraszam na prasówkę 🙂
1. Jak tutaj dorwać Donalda Tuska. Podejrzewam, że w ukryciu działa jakaś tajna grupa szybkiego reagowania, której jedynym zadaniem jest znaleźć haka na naszego byłego premiera. Poseł K. żąda więzienia dla swego wroga, więc trzeba coś znaleźć. Ma powstać nowa komisja śledcza. Tym razem do spraw wyłudzeń VAT-u i oczywiście pierwszym świadkiem będzie kto? Donald Tusk. Może chociaż tutaj uda się uwalić i go oskarżyć? Ależ to byłaby radość.
2. Przez niedopracowaną reformę edukacji Zalewskiej zrobił się niezły bajzel. Ok 9 tysięcy uczniów nie uzyskało promocji do klasy II gimnazjum i co teraz? Według Zalewskiej to żaden problem, bo będą cofnięci do klasy VII szkoły podstawowej. Ciekawe, jak się odnajdą, gdy będzie zupełnie nowa podstawa programowa, inny zakres wiedzy i umiejętności od poprzedniego etapu edukacyjnego, no i samo świadectwo. To stare i to nowe, gdy zda egzamin po klasie ósmej. Jakby nie było, te dzieciaki są puszczone w niezły kanał.
3. Gazeta Polska znowu w akcji. Straszy czytelników, że Polska będzie pozbawiona głosu w Radzie Europejskiej, a pieniądze z budżetu UE trafią w ręce Obywateli RP. Oczywiści podkreśla moc swej prawdy przekonującą ilustracją, na której pokazano słynne zdjęcie żołnierzy niemieckich łamiących w 1939 roku szlaban na polskiej granicy, a ich twarze zastąpiono twarzami Schetyny i Pawła Kasprzaka. Według mnie to kolejna sprawa dla sądu, ale problem w tym, że część narodu takie wieści kupi bez mrugnięcia okiem i za chwilę będzie głośniej żądać, by Polska wyszła z UE. I tak..na chwałę nieRządu…na zmarnowanie Polski.
4. No proszę. Macierewicz obudził się kilka dni po nawałnicach i zadeklarował pomoc wojska w usuwaniu szkód. Szkoda tyko, że tak późno i w gminie, która od 30 lat nie istnieje. Coś mu się pokręciło, bo on tak rozkosznie roztrzepany jest. Ważne jednak, że w ogóle wreszcie chłopaki jadą, wesprą i może naród daruje Macierewiczowi takie opóźnienie. Podobnie jak darują nieRządowi, który wolał spędzić czas na obchodach święta Wojska Polskiego niż ruszyć 4 litery, by pokazać poszkodowanym swoje wsparcie i serce. Jak widać, priorytety mają się nijak do realiów, co i tak w niczym nie zaszkodzi, bo nadal miłość do władzy będzie wielka.
5. Ma 76 lat, jest schorowana, bez jednej ręki, ale ani wiek ani stan zdrowia nie przeszkodziły PiSowi w tym, by odebrać jej znaczną część renty rodzinnej. Za co taka kara? Jej mąż w latach 80 tych pracował dla BOR-u, więc staruszkę objęła ustawa dezubekizacyjna. Teraz będzie musiała utrzymać się za ok 1000 zł miesięcznie. No nic..przyjdzie kryska na matyska i to szybciej niż się ot „szacowne” towarzystwo spodziewa.
6. Arcybiskupa Jędraszewskiego nieźle już męczy demencja starcza. Wolę postawić taką diagnozę niż powiedzieć coś, co bardziej dosadne. Facet, autorytet dla wielu wierzących, poproszony o komentarz dla TVP INFO zaczyna bredzić od rzeczy, porównując kontrmanifestacje z losem księży prześladowanych przez UB. O Boże, Ty to widzisz, słyszysz i nie grzmisz????
*
„Każdy Twój wyrok przyjmę twardy/Przed mocą Twoją się ukorzę/Ale chroń mnie, Panie, od pogardy/Przed nienawiścią strzeż mnie, Boże”. Dodałabym jeszcze – i przed głupotą władzy, jej butą arogancją i polityką, która jest zdradą wolnej Polski…. Do jutra. 
Źródło informacji
1. http://www.fakt.pl/…/donald-tusk-stanie-przed-komis…/pfgk1vh
2. http://wiadomosci.onet.pl/…/super-express-zalewska-…/56jstd3
3. https://wiadomosci.wp.pl/protesty-jak-pucz-a-opozycja-jak-n…
4. http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114883,22231434,rytel-wola-…
5. https://wiadomosci.wp.pl/zabrano-polowe-renty-lidii-janicki…
6. https://koduj24.pl/szokujaca-opinia-arcybiskupa-jedraszews…/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.