16.03.2017

16.03.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Kolejny dzień w PiSlandii. Zmasowany atak kłamstwa, fałszu, obłudy i hipokryzji trwa. A ja na to jak na lato, bo wiem, że przyjdzie kiedyś odwetu czas. Zapraszam 🙂
1. Ustawa o zgromadzeniach, skierowana przez Dudą do TK, by zbadać jej zgodność z konstytucją, okazała się w całości świetna, demokratyczna i bardzo proobywatelska. Duda zadowolony ją podpisze, a wielu uzna, że coś nam się prezydent prostuje, więc może normalnieje? Tralalala…jeden wielki pic na wodę. Przecież to logiczne, że TK bezkrytycznie przyjmie ustawę o zgromadzeniach, a Duda zagrał po prostu dobrego wujka. A niechby głupi lud zobaczył, jaki on samodzielny, ponadpartyjny, strażnik konstytucji. Dam sobie rękę uciąć, że gdyby skład TK był inny, to do głowy by mu nie wpadło, by ustawę sprawdzić. Podpisałby ją raz, dwa i po ptakach.
2. Morawiecki kłamie jak z nut, mamiąc nas wizją wzrostu gospodarczego. W chwili, gdy już nie był w stanie ukrywać, ze PKB nam leci, wymyślił sobie kolejną bajeczkę. To nie PKB jest ważne, ale inwestycje. Nawet taki laik w tej dziedzinie jak ja, wie jedno. Nie da się ukryć, zamieść pod dywan gospodarczej rzeczywistości. Można bujać, udawać, ale prawda w końcu wyjdzie na jaw i wtedy to będzie cyrk. Wszyscy za to zapłacimy.
3. W kampanii wyborczej PiS obiecywał poprawę warunków dla prowadzenia biznesu w Polsce. Minął ponad rok i co? Przedsiębiorcy mówią, że puszczono ich w niezły kanał. Ciągłe zmiany przepisów, prawo powielaczowe, skomplikowany system podatkowy i biurokracja to główne bolączki, z którymi właściciele własnych firm nie radzą sobie. A mnie coś intuicja mówi, że PiSiątka zostawiają sobie przedsiębiorców na deser. Wezmą się za ułatwienie im życia w przededniu kolejnej kampanii wyborczej. Rzucą im kiełbasę i wierzą, że ci kolejny raz dadzą się nabrać. Szanse mają duże, bo zgodnie ze starą zasadą „Polak przed i po szkodzie głupi”.
4. Polska armia pod światłym przywództwem Macierewicza pada na obie łopatki. Miała być silna, miała być zagrożeniem dla każdego, kto tylko pomyśli, by nas napaść, a jak jest, to wiadomo. Pozbawiona doświadczonego dowództwa, salutująca pomocnikowi aptekarza, wspomagająca spotkania z Ojczulkiem Rydzykiem. To już nie armia, ale groteska, co osłabia naszą wiarygodność i pozycję w NATO. Generał Skrzypek nie będzie zdziwiony, gdy wojska amerykańskie opuszczą Polskę. Firmować swoją sławą i potencjałem takie coś, jak armia Macierewicza, to ośmieszenie się na cały świat. No i znowu pozostaniemy jak te sierotki, mając mnóstwo pretensji, że zdradzono nas o świcie, że się nas nie lubi, że się nam zazdrości wolności. Ależ kretynizm.
5. Gowin, jak mu wygodnie, to przypomina sobie o konstytucji i powołuje się na nią. Właśnie sięgnął do wolności słowa, oburzając się na rektorów tych uczelni, które nie wpuściły amerykańskiej działaczki pro – life na spotkania ze studentami. Oszołomy z Ordo Luris płaczą ze złości, a Gowin wierzy, że jego słowa będą przyjęte jako ten „głos w obronie fundamentalnej dla uniwersytetu zasady wolności myśli i słowa”, i wyraz „troski”, by polskie uczelnie „nie zostały poddane ideologicznemu dyktatowi”. Koń by się uśmiał.
*
Już wiem. PiSiątka chcą nas wziąć na wykończenie psychiczne. Ale się nieźle przeliczą. Szybciej poseł K. pokocha Donalda Tuska niż my się poddamy. Do jutra 🙂
Źródło informacji
1. http://wyborcza.pl/7,75398,21504073,trybunal-orzeka-ws-usta…
2. http://www.newsweek.pl/…/morawiecki-sklamal-na-temat-zeszlo…
3. http://next.gazeta.pl/…/7,151003,21500362,zeby-poznac-wszys…
4. http://koduj24.pl/gen-skrzypczak-moze-dojsc-do-wyprowadzen…/
5. http://www.fakt.pl/…/gowin-strofuje-rektorow-poszlo…/s6rmz9g

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.