16.02.2017

16.02.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Ależ piękna pogoda. Może co niektórym udzieli się urok nadchodzącej wiosny i złagodnieją, wyciszą się, staną się bardziej normalni, ludzcy, demokratyczni? Wiem, wiem, w pewnym wieku trzeba przestać wierzyć w bajki. Zapraszam na prasówkę 🙂
1. Dzisiaj tak nietypowo, zaczniemy od Gazety Polskiej Codziennie, gdzie pojawił się artykuł pt. „Poczet chamów polskich”. Autor tego „wybitnego”tekstu, Artur Wszołek czerwony jak cegła, rozgrzany jak piec, łka z oburzenia na ludzi z pierwszych stron gazet, którzy ostro hejtowali wypadek Szydło. A Giertych to powiedział, a Neumann tamto, a Senyszyn jeszcze coś innego. Katastrofa po prostu. A ja wiem jedno, kto sieje wiatr ten burze zbiera, do kogo więc te pretensje?
2. Blady strach padł na ministerstwa. Obawiając się kolejnego „puczu” PiSiątka kombinują więc, jak mogą, byle tyko zdążyć z kolejnymi zabezpieczeniami, ochroną i bezpieczeństwem. Tu przepustki i monitoring, tam „opiekun”, który łazi za każdym interesantem, u Szyszki brama ze szlabanem, u Macierewicza opłotowanie. Tak się boją, tak się trzęsą ze strachu, że za chwilę budynki ministerialne będą przypominały schrony, a interesanci będą przyjmowani w budce strażniczej, na ulicy. No cóż, tak to już jest, że wpędzając innych w poczucie zagrożenia, samemu ulega się temu szaleństwu.
3. Morawiecki pod ścianą. Ależ go przycisnął brytyjski dziennikarz Tim Sebastian w programie „Conflict Zone”. Wypunktował wszystkie chybione pomysły PiSu, skrytykował politykę antydemokratyczną, a Morawiecki wił się jak węgorz. Próbował tłumaczyć, bronić swoją partyjkę, ale nic mu z tego nie wyszło. Przyznał, że język debat publicznych w Polsce jest zbyt ostry, ale nie zanegował tego, a tłumaczenie, że „przez ostatnie 25 lat postkomunizm był w Polsce zamrożony i dopiero teraz rozpoczął się „okres burzy i naporu” nieźle rozbawił prowadzącego. W którymś momencie dziennikarz nie wytrzymał i gdy Morawiecki próbował usprawiedliwić słowa ojca swego, że „dobro narodu jest ważniejsze od prawa” rzucił dość ostro „Ale nie żyje pan w nazistowskich Niemczech, tylko w demokratycznym kraju!”. Miał być zapewne sukces gwiazdy polskiej gospodarki, a tu totalna klapa. Podejrzewam, że nikt w reżimówce o tej rozmowie nie wspomni, bo wstyd jak diabli.
4. No kierowcy szykujcie kasę. Od 9 lipca wydłuży się sieć płatnych dróg w systemie viaToll (czyli drogi przejazdu autobusów i samochodów ciężarowych)o 359 kilometrów. Obejmie to również drogi kiepskiej jakości, nie tylko autostrady. Dzięki zdobytej w ten sposób kasie, będzie się budować nowe drogi, zakładać kolejne budki płatnicze na trasie, a państwo będzie rosło w siłę. Jak widać jednak po sondażach, rząd Szydło nadal jest kochany, Duda uwielbiany. Czyżby znaczna część naszego społeczeństwa to masochiści?
5. Pobyt w szpitalu i obrażenia, jakich doznała Szydło w wypadku, nie przeszkadzają jej w sprawowaniu władzy. Właśnie odwołała dwóch zastępców szefa Komisji Nadzoru Finansowego. Brawo pani Szydło, proszę zwalniać jak leci, gdzie się da i kogo się da, bo wygłodniała wataha wciąż czeka na swój stołek. Trzeba działać szybko, bo może pani nie zdążyć.
*
Ojjjj, ciągnie ta pisowska gwardia swój wózek polskości z mozołem, ale sił coraz mniej, zadyszka coraz mocniejsza. Jeszcze trochę to żaden cud, żadna pielgrzymka i masowe modły, a nawet szaman ściągnięty z Afryki im nie pomoże. Wypalą się, wyparuje z nich żądza i gdzieś tam sobie zlegną pokotem na kamiennej pustyni niepamięci. Do jutra 🙂
Źródło informacji
1. http://gpcodziennie.pl/60889-poczetchamowpolskich.html
2. http://wyborcza.pl/7,75398,21378832,rzad-gotowy-na-wypadek-…
3. http://www.newsweek.pl/…/mateusz-morawiecki-w-deutsche-well…
4. http://wyborcza.pl/7,155287,21375675,rzad-chce-dolozyc-plat…
5. http://www.money.pl/…/komisja-nadzoru-finansowego-zmiany-ka…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.