15.11.2017

15.11.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Czy ktoś dzisiaj narzeka na nudę? Mam na to lekarstwo  Niech poczyta prasówkę i od razu zapomni, że dzień byle jaki i nie wiadomo, co ze sobą zrobić. Zapraszam 
1. Zakończyła się sprawa sądowa księdza pedofila ze Skwierzyny. Sam przyznał się do winy, sam też zaproponował sobie karę 1 roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata, co sąd w pełni zaakceptował. Ciekawe, czy tak łagodnie zostałby potraktowany pedofil spoza „branży”. Ciekawe czy wyrok byłby tak łagodny, gdyby to nie było państwo pisowskie, w którym księża są traktowani jak „święte krowy”. Kolejny dowód, że sprawiedliwość w Polsce dzieli się na tę inszą i „naszą”.
2. Z okazji 11 listopada, Andrzej Duda odznaczył radnego PiS Jarosława Biereckiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za “wybitne zasługi dla gospodarki”. Jakież to są te „wybitne zasługi”? Po pierwsze, pan radny to starszy braciszek senatora Biereckiego, a po drugie, odgrywa bardzo ważną rolę w SKOK – ach. Wszystko jasne?
3. Kolejna ofiara Ziobry. Profesor Jacek Gołaczyński, wiceprezes Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu pożegnał się ze swoim stanowiskiem, mimo że do końca kadencji brakowało mu 2 lata. Teoretycznie wyleciał, bo taka była wola i kaprys Ministerstwa Sprawiedliwości, ale praktycznie to chyba dlatego, że był wiceministrem w rządzie Donalda Tuska. Krótko bo krótko, ale jednak, więc kara musi być.
4. Jak PiS chce pokazać jak daleko tej partii do rozumu, to wysyła na szpicę Macierewicza i wtedy nikt nie ma wątpliwości. Tym razem nasza gwiazda udzieliła wywiadu brytyjskiemu tygodnikowi „The Observer”. Jakbyście nie wiedzieli to donoszę uprzejmie, że mamy pokój w Europie tylko dzięki rozmieszczeniu żołnierzy amerykańskich w Polsce, że biedactwo jest na celowniku Putina, który chce go zabić narzędziami propagandowymi, Rosjanie są gotowi do wojny. Kochani i tak właśnie uprawia się politykę, w której naczelne miejsce zajmuje jątrzenie i działanie na rzecz eskalacji konfliktów. Mistrzunio jest w tym niezły.
5. A to niezła ciekawostka. Mamy świetną armię, świetnie wyposażoną, świetnie zorganizowaną. Mamy świetną Obronę terytorialną i świetnego ministra tego całego bałaganu. Mamy też „świetne” firmy zewnętrzne, które dostają kasę za ochranianie 542 obiektów wojskowych. Koszt? 470 mln zł tylko w tym roku. Wyjaśnienie, dlaczego zatrudnia się ochroniarzy jest proste. Żołnierz nie jest od pilnowania, żołnierz jest od walczenia. I tyle w temacie.
6. Premier obecnego nieRządu będzie w najbliższym czasie bardzo zajęta. Wystąpi jako prelegentka na międzynarodowym kongresie współbraci Rydzyka z wykładem pt. „Niepodległość Ojczyzny – zadanie polityka”. Przez te dwa lata Szydło pokazała, jak dobrze zna ten temat, więc teraz można tylko współczuć braciszkom, że takie bzdury będę musieli słychać. Udział w Kongresie jest oczywiście płatny, a jego kosz zależeć będzie od… rodzaju posiłku. Kto będzie chciał się najeść zapłaci więcej, kto będzie liczył na resztki z pańskiego stołu zapłaci mniej. Trzeba przyznać, Rydzyk ma łeb.
7. Wspaniała wiadomość dla tych, którzy tacy szczęśliwi, że mogą już pójść na emeryturę, że PiS taki kochany i im przywrócił taką możliwość. Właśnie wyliczono dokładnie, jakie te emeryturki będą. Dla kobiet to średnio 1 642,51 zł brutto, a dla mężczyzn 2 782,21 zł brutto. Oczywiście, sporo zależy od regionu, ale faktem pozostaje fakt, że emerytki załapią się na znacznie mniejszą kasę i przyczyną tego stanu ich wiek emerytalny. No nic, chwalcie Pana prezesa nadal, drogie panie i umierajcie szybko, bo za taką kasę żyć się nie da…
*
A tak było pięknie… Wprawdzie nie wszystko ok, ale zdecydowanie lepiej iż teraz. Ciemno wszędzie, głucho wszędzie…z tym PiS-em to coraz gorzej będzie… Do piątku.
Źródło informacji
1. https://wiadomosci.wp.pl/nie-ma-takiej-kary-dla-pedofila-ze…
2.http://trojmiasto.wyborcza.pl/…/7,35612,22643831,brat-senat…
3.http://wroclaw.wyborcza.pl/…/7,35771,22646247,minister-ziob…
4. http://www.fakt.pl/…/macierewicz-rosjanie-gotowi-do…/ph2e90j
5. https://www.wprost.pl/…/zolnierzu-obron-sie-sam-placimy-pra…
6. https://www.wprost.pl/…/premier-szydlo-da-wyklad-w-szkole-o…
7. https://businessinsider.com.pl/…/przecietne-emerytu…/hh4wwq0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.