15.11.2016

15.11.2016

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Uwielbiam kabarety, ale pod dwoma warunkami. Po pierwsze muszą być z tzw. najwyższej półki, a po drugie mogę je wyłączyć gdy zaczną mnie już nudzić. A co zrobić z takim kabaretem, który wciska mi się drzwiami i oknami, jest beznadziejny, wcale nie śmieszny i wciąż trwa i trwa? Zapraszam na prasówkę.
1. Kłamstwo ma krótkie nóżki jak u kaczuszki. Wcześniej czy później prawda zawsze wyjdzie na jaw, więc pojąć nie mogę dlaczego rząd PiSu wciąż kłamie, kłamie, kłamie. Zalewska, argumentując swoją decyzję o likwidacji gimnazjów, podparła się opinią rektorów. No i oczywiście jest wpadka. Rektorzy, owszem, oceniali kiepskie przygotowanie absolwentów liceów do podjęcia nauki na uczelniach wyższych, ale nie żądali usunięcia gimnazjów w niebyt. No i co teraz? Kiedyś, za ileś tam lat, omawiając mroczne czasy rządów PiS, będzie można skwitować je jednym słowem. KŁAMSTWO i w tym pojęciu zawrze się cała kwintesencja pisowskiej filozofii, pisowskiej polityki, pisowskiej megalomanii.
2. Niezła aferka nam wyskoczyła. Ponoć Ziobro ze swoją partyjką wzięli unijną kasę na konferencję klimatyczną i zorganizowali sobie partyjną konwencję Solidarnej Polski. Trzeba się jakoś bronić, więc Jacek Włosowicz, obecnie senator PiS twierdzi, że ta konwencja to nie była konwencja tylko właśnie konferencja klimatyczna. No rzeczywiście temat „Nowe państwo, nowa konstytucja” idealnie wpisuje się w program prac nad skutkami zmian klimatycznych. Właśnie taka zmiana się u nas toczy, bo zmienia nam się klimat demokratyczny na absurdalnie autorytarny. Swój głos dorzucili też Duńczycy, bo to ich europosłowie do spółki z naszymi robili ponoć wielkie przewałki finansowe. Dania więc grzmi ostro, a u nas….cisza jak makiem zasiał.
3. Uwaga, uwaga, kolejne rewelacje mistrza dyplomacji i polityki zagranicznej, Waszczykowskiego. Właśnie dzisiaj, podczas rozmowy w Radio RMF FM rzucił od niechcenia, że nie wie, czy Donald Tusk jest „nasz”. Psim obowiązkiem Tuska było zapewne wieczne warowanie pod drzwiami posła Kaczyńskiego i całkowite spolonizowanie UE. Ponieważ tego nie zrobił, to ma przerąbane i chyba Polakiem tak do końca to on nie jest. Na szczęście teraz Europą i światem trzęsie Waszczykowski, pozycja Polski wzrasta niesamowicie, inni się z nami liczą, bo wstaliśmy z kolan i to widać, słychać i czuć. Eksperyment, że z chłopa na pana, nigdy nie kończy się dobrze i właśnie Waszczykowski jest tego przykładem.
4. Nasza gospodarka leci na łeb na szyję. PKB w trzecim kwartale wzrosło raptem o 2,5%, a miało osiągnąć 2,9%. I cóż to się stało? Może to dywersja? Nie, to efekt mądrej polityki PiSu. Rozdawnictwo kasy, krzywe spojrzenie na inwestorów, przeszacowany podatek bankowy. Ale spokojnie, władza sobie poradzi. Zarzucą nas podwyżkami wszystkiego, co się da i może wtedy wielbiciel PiS zrozumie, że postawił na fatalnego konia?
5. Gliński i jego bajdurzenie o pomniku w Smoleńsku. Facet z werwą w głosie przekonuje, że to wredna Rosja piętrzy przeszkodę za przeszkodą, byle tylko ten pomnik nie stanął. Strona polska jest tak bardzo otwarta na dialog w tej sprawie, tak elastyczna, a oni zaparli się i koniec. Tak sobie myślę, ze jak obstawimy granice naszą gwardią narodową, jak nadal będziemy wrzeszczeć, że Rosja to wróg numer 1, że chcą zniszczyć nas i cały świat, jak nadal będziemy pielęgnować antyrosyjską fobię w Polsce to może wtedy Putin się przestraszy i zgodzi na nawet kilka pomników?
*
Niesamowite, ale i tak uważam, że świetnie sobie radzimy pod rządami całkowicie oderwanych od rzeczywistości wyznawców teorii spiskowych i wielbicieli literatury fantasy. Zgadzacie się ze mną, prawda? Do jutra 🙂
Źródło informacji
1. http://wyborcza.pl/7,75398,20978404,rektorzy-chcieli-likwid…
2. http://www.newsweek.pl/…/konferencja-klimatyczna-solidarnej…
3. https://www.wprost.pl/…/Waszczykowski-Mam-watpliwosci-czy-D…
4. http://www.fakt.pl/…/pkb-polski-w-3-kwartale-2016-p…/zt8zdff
5. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Minister-Piotr-Glins…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.