14.12.2016

14.12.2016

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Uffff, wciąż mi jeszcze adrenalina szaleje po wczorajszym Strajku Obywatelskim, stąd też mam dość łagodne podejście do dzisiejszych newsów. Czytam, słucham i uśmiecham się, bo już wiem, że PiSiątka swoje, a naród i tak wie swoje. Zapraszam 🙂
1. No proszę. NSZZ Solidarność budzi się z pisowskiego snu. Górnicy związkowcy wręczają rządowi żółtą kartkę i, jak to na górników przystało, nie odpuszczą. Wszystko jest już zaplanowane. Będą pikiety, głodówka,marsze,przyjazd do Warszawy, palenie opon. W listopadzie Bruksela zatwierdziła 8 mld zł pomocy na likwidację sześciu kopalń, ale rząd jakoś o tym nie informuje. Milczy jak zaklęty. Będzie się działo, ojjj będzie.
2. Zajrzałam dzisiaj do „doRzeczy” ciekawa, jak opisana została wczorajsza manifestacja PiSolubów. Dziwne, bo jakiś tam jeden artykulik w całości przekazujący przemówienie posła K. Ani słowa na temat liczebności, zero euforii, żadnych okrzyków pochwalnych…nic. Czyżby nawet dziennikarze zauważyli, że właściwie to nie ma o czym pisać? Czyżby już nawet bujanie nie miało sensu? Czuję się bardzo rozczarowana, bo tak liczyłam na szaleństwo zachwytu, a tutaj…klapa.
3. Wczoraj doszło do bardzo bulwersującego wydarzenia w Gdańsku. Wandale popisali się swoim patriotyzmem i umiejętnościami graficznymi zamalowując Pomnik Poległych Stoczniowców. Policja szuka sprawców, ale Gazeta Polska Codziennie już wie, kto się tak po chamsku zabawił i dlaczego. To była po prostu wredna prowokacja. Ktoś się podszył pod PiSoluba i leciał z tą farbą równo, byle tylko podważyć zaufanie do miłościwie nam panujących. Nawet zaczęłam się przez chwilę zastanawiać, czy to przypadkiem nie ja sama, w stanie totalnej mrocznej pomroczności, nie przebrałam się za kaczorka i nie poleciałam pod pomnik, by zaszaleć. Na szczęście, szybko się opamiętałam, bo co jak co, ale taki idiotyzm nie wpadłby mi do głowy. Jedno jest pewne, policja znajdzie wandali i na bank będą oni z naszych, KODowskich szeregów.
4. Tysiące ludzi na ulicach, poseł K. w akcji, PiSoluby próbujące bezskutecznie zagłuszyć Strajk Obywatelski, a tymczasem Sejm przyjąć znowelizowaną ustawę o zgromadzeniach. Tak po cichutku, boczkiem, bez rozgłaszania. Teraz tylko Duda machnie szybko podpis i mamy kolejne „genialne i pro obywatelskie” dzieło PiSu aktywowane. Zauważyliście, że PiS znowu cierpi na syndrom ostrego przyspieszenia. Boją się, że nie zdążą, czy co?
5. Mały problem z Obroną Terytorialną, a konkretnie z rekrutacją. Najbardziej patriotyczną postawę wykazują bezrobotni i ci, słabo zarabiający. Wystarczy trochę kasy, a oni pójdą za Macierewiczem jak w dym. To nic, że kondycja fizyczna nie taka, że wiek nie taki, oni chcą, więc może MON dostosuje kryteria przyjęcia właśnie do nich. Tym bardziej, że szału nie ma i chętni nie walą się drzwiami i oknami.
6. Ryszard Petru odsłania kulisy przyciągania do Polski wielkich inwestorów. Ponoć Mercedes dostał ogromną dotację, byle tylko zagościć na polskiej ziemi na dłużej. 80 mln zł to całkiem niezła sumka, tym bardziej, że leci z naszej kieszeni. Jak tak dalej pójdzie to stan naszej gospodarki widzę jeszcze czarniej.
7. Kuchciński ma złote serce i przyznał swoim zastępcom niezłe nagrody pieniężne za ciężką pracę w tak trudnych, jak polski Sejm, warunkach. Dziennikarze mają dowód w postaci skanu przelewu kasy na konto Tyszki. Za taką sumkę (13.169 zł) można nieźle zaszaleć. Problem jednak polega na tym, że Kancelaria Sejmu idzie w zaparte. Żadnych nagród nie było i nie będzie, a to co odesłał wicemarszałek Tyszka to jakaś fatamorgana i tyle. A mówiłam, że w żyjemy matrixie?
*
Macie podobnie i też całkiem spokojnie przyjmujecie dzisiejszą dawkę pisowskiej trutki? Tak trzymajmy i się nie dajmy. Miłego dnia i do jutra 🙂
Źródło informacji
1. http://www.gazetaprawna.pl/a…/1001480,protesty-gornikow.html
2. https://dorzeczy.pl/…/Manifestacja-PiS-w-Warszawie-Dzisiejs…
3. https://dorzeczy.pl/…/Manifestacja-PiS-w-Warszawie-Dzisiejs…
4. http://wyborcza.pl/7,75398,21116127,sejm-przyjal-prawo-o-zg…
5. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Obrona-Terytorialna-…
6. http://www.tokfm.pl/…/7,103454,21116553,petru-morawiecki-si…
7. http://www.fakt.pl/…/kancelaria-sejmu-oklamuje-dzie…/2gyqve5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.