14.10.2016

14.10.2016

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska
„Mimozami jesień się zaczyna. Złotawa, krucha i miła”, a nasza jesień zaczęła się i trwa, w pisowskim stylu czyli totalnie byle jak. Newsy dzisiaj bardzo niecierpliwe, więc zapraszam 🙂
1. Chyba zaczynamy mieć problem, bo źle się dzieje z Giełdą Papierów Wartościowych. W tym roku wycofało się z niej już 17 spółek, a kolejnych 30 planuje podobny krok. Jakoś też nie ma chętnych, by zadebiutować na naszej GPW. Co niektórzy mówią, ze sytuacja jest gorsza niż w kryzysowym, 2009, roku, a co na to Małgorzata Zaleska, która od stycznia prężnie dowodzi Giełdą? Milczy sobie skromnie, ale ponoć patrzy łakomym oczkiem na Białoruś i tam chce szukać potencjalnych klientów. Czy to jakaś strategia ekspertów czy też kolejna klapa?
2. Waszczykowski zabrał głos w sprawie „widelców”, przy okazji informując „niedouczone” społeczeństwo, jaka powinna być dyplomacja. Twarda, bezkompromisowa i skuteczna. Ameryki tym nie odkrył, ale pokazał jej nową jakość. Taką zapewne bardzo pisowską. Nie ma potrzeby załatwiania dobrych dla Polski spraw w białych rękawiczkach. Trzeba jechać po bandzie, stawiać partnerów zagranicznych pod ścianą, wykazać im niższość cywilizacyjną i kulturową, zmusić do podporządkowania naszym celom i tak ma być, bo tak rzecze prezes. A prezes wie wszystko najlepiej. No cóż, jak tak ktoś „z chłopa na pana” to dobrze naszej pozycji międzynarodowej nie służy.
3. Mówi się, że „wiara czyni cuda”. Jednak, jeśli jest to wiara w uczciwość naszego kościoła, to już chyba cudów oczekiwać nie można. Jeden z naiwnych, krakowski przedsiębiorca z Krakowa, do dzisiaj czeka na pieniądze za karmienie pielgrzymów w czasie ŚDM. Nie dosyć, że wydał mnóstwo kasy, by przygotować się na głodne tłumy, które miały walić drzwiami i oknami, że zatrudnił dodatkowych pracowników to teraz, czekając na zwrot za talony, siedzi sobie w upadającej knajpie i liczy straty. No i sobie jeszcze długo posiedzi, bo kuria odsyła do Ministerstwa Edukacji Narodowej, które miało coś zadecydować, ale kiedy i co, to licho wie. Warto więc chodzić nogami po ziemi i wyznawać zasadę ograniczonego zaufania, wtedy może biedak nie stałby na skraju bankructwa.
4. Dzisiaj Komisja Wenecka ma podjąć decyzję o nowej ustawie o TK. Czując pismo nosem, nasi „mądrzy” podwinęli ogonki pod siebie i z godną postawą tchórza udają, że komisji nie ma, obrad w polskiej sprawie nie ma i w ogóle nic się nie dzieje. Nawet polscy członkowie komisji gdzieś się schowali. Rozumiem takie podejście, bo przecież KW działa na polską szkodę, jest nierzetelna, nieuczciwa i chce zniszczyć polską autonomię. Szable w dłoń i na koń panowie, nie damy pogrześć pisowskiej prawdy i władzy.
5. Najpierw poseł PO wrzuca na Twitterze informację, jakoby rząd znacznie przekroczył wydatki, zaplanowane na szczyt NATO. Przy dotychczasowym szaleństwie rozdawniczym, kwota 160 mln zł nie robi może aż takiego wrażenia, bo co to; trochę tu, trochę tam. Jednak chyba wyciek tej informacji dla rządzących niewygodny, bo już dane finansowe zostały objęte klauzulą poufności. Zgodnie z zasadą, ze im mniej suweren wie, tym dla niego lepiej.
6. Błaszczak jest już zwarty i gotowy na 11 listopada. Jego Wysokość Wątpliwy Autorytet uważa, ze już na tyle przestraszył KOD i Mateusza Kijowskiego, że ich manifestacja z okazji Święta Niepodległości nie będzie już niosła ryzyka zamieszek, płonących zniczy, palonych rac i ataków na policję. Będzie bezpiecznie, prowokatorów otoczy kordon świetnie uzbrojonej policji z psami, a w razie czego chłopcy narodowcy wspomogą i pokojowo spacyfikują największych wichrzycieli Pisowskiej Rzeczpospolitej. Dzięki panie Błaszczak. Teraz już mogę spać spokojnie.
*
Na targu pisowskiej próżności tłum, tylko ludzi niewielu. Kitłaszą się, gulgoczą, porykują, a my ze spokojem. Obserwujemy, prześmiewamy i robimy swoje. I tak trzymamy moi Kochani. Do poniedziałku 🙂
Źródło informacji
1. http://wyborcza.biz/…/1,114507,20834083,pustki-na-parkiecie…
2. http://wyborcza.pl/7,75398,20834889,waszczykowski-dyplomacj…
3. http://www.newsweek.pl/…/swiatowe-dni-mlodziezy-restaurator…
4. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Polska-zbojkotowala-…
5. https://www.wprost.pl/…/Rzad-PiS-utajnil-wydatki-na-organiz…
6. http://wyborcza.pl/7,75398,20835052,blaszczak-o-11-listopad…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.