13.03.2017

13.03.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Poniedziałek już się kręci, PiS newsami znowu męczy. No to poczytajmy, zapraszam:)
1. Jeszcze trochę, a minie półtora roku nierządów PiS. I co? Wciąż jesteśmy na drodze do zwycięstwa, wciąż idziemy ku wolności, wciąż poseł K. straszy naród. Co ciekawe, jedną ze spraw priorytetowych miała być „dobra zmiana” w służbie zdrowia. To zadanie chyba przerosło nieRząd, bo jest gorzej niż było wcześniej. Dłużej czekają pacjenci do specjalistów, dłużej czekają na operację. Radziwiłł zaklina rzeczywistość, mówi, że jest lepiej, ale za takie „lepiej” naród mu serdecznie dziękuje. Jest więc jak zwykle, realia swoje, a nieRząd wciąż w różowych okularach.
2. Polska Instytucja Kościelna zaciera łapki i coraz głębiej wchodzi w życie Polaków, szczególnie w te jego sfery, które powinny być wolne od wszelkiej indoktrynacji, kościelnej również. Do 3 dniowych rekolekcji w szkołach już się przyzwyczailiśmy, choć wielu z nas to wkurza niemiłosiernie. Uczniowie mają 3 dni wyrwane z życia szkolnego i jakoś nikt nie mówi, że będą do tyłu z materiałem, jakoś nikt nie mówi, że to dla części uczniów kolejne wolne dni, że nauczyciele są zatrudniani do wspomagania religijnych działań, zmuszani, by aktywnie uczestniczyć w rekolekcjach, niezależnie od swego nastawienia. W Suchej Beskidzkiej kościół poszedł jeszcze dalej. Teraz, podczas rekolekcji, na terenie szkół uczniowie przystępują do spowiedzi. A po co robić bałagan w kościele, jaki tłum, jakiś hałas. Nauczyciele burzą się, ale co z tego? Nikt się nie sprzeciwi, bo to przecież kościół, a jemu wolno wszystko.
3. Ordo Luris jeździ sobie po uczelniach Polski i wciska studentom wykład amerykańskiej aktywistki antyaborcyjnej. Koło studenckie z Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprotestowało, więc dostało od Ordo Luris wezwanie przedprocesowe, strasząc, że podobnie postąpi z “innych radykalnych grup żądających zastosowania administracyjnych środków tłumienia debaty akademickiej”. Może więc warto wziąć udział w tych spotkaniach i na nich pokazać swoje zdanie? Okres głupoty i ciemnoty w Polsce trwa w najlepsze.
4. Poseł K. obiecał podczas poprzedniej miesiączki, że Macierewicz niebawem objawi swoje prawdy. Facet nie miał więc wyjścia i musiał rzucić między lud kolejną tezę, na którą wciąż mu dowodów brakuje, ale przecież wielbiciele PiSu dowodów nie potrzebują, bo czucie i wiara im starczy. Komisja smoleńska już wie. Winna jest Rosja, tylko Rosja i cała Rosja Materiał już wkrótce. Wkrótce, to znaczy….kiedy?
5. Błaszczak pozazdrościł Macierewiczowi jego obrony terytorialnej i też chce mieć swoich chłopów, co to pójdą za nim i całym nieRządem w ciemno przeciwko każdemu. Będzie to niewielka, bo raptem 50 osobowa, jednostka świetnie wyćwiczonych, niezwykle karnych bojowników do wszystkiego. Teraz Błaszczak będzie mógł spać spokojnie. Da im przed akcją nieco dopalaczy, oszołomi nieco trawką i puści między zdrajców, by szatkowali, lali i się nie patyczkowali. Dobra bojówka to jest to, czego obecna władza potrzebuje najbardziej.
6. Morawiecki może się uczyć od Szyszki, jak zdobywać kasę. Już sobie facet nabił kabzę wycinką drzew, a teraz nowy pomysł mu zaświtał. Bursztyn uznany zostanie za kopalinę i surowiec gospodarczy, co pozwoli ściągać za każdy kilogram tego żółtego złota 800 zł. Obecnie ok 30 tysięcy osób na Pomorzu zajmuje się wyszukiwaniem bursztynów. Gdyby każdy z nich zdobył tylko ten kilogram, to patrzcie, jaka kasa się szykuje. Ponoć taką kwotę urzędnicy wymyślili sobie, kierując się ceną bursztynu, przemycanego z Ukrainy. Nie ma co. To rzeczywiście rzetelna wycena.
*
Wielki, mały reżyser filmu pt. „ Jak rozpętałam swoją wojnę domową” wciąż płynie na fali, jakby był pod wpływem dopalaczy i kreuje tę naszą rzeczywistość, modeluje na swój obraz i podobieństwo aż się człowiekowi niedobrze robi. Jedno jest pewne, poseł K. Oskara za tą twórczość nie dostanie. Czeka jego i cały nieRząd nieźle zakratowana nagroda. Oby jak najszybciej. Do jutra 🙂
Źródło informacji
1. http://wyborcza.pl/7,75398,21488966,pis-obiecal-ze-skroci-k…
2. http://www.newsweek.pl/…/kosciol-i-edukacja-w-polsce-spowie…
3.http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114871,21489619,ordo-iuris-…
4. http://koduj24.pl/najnowsze-odkrycia-podkomisji-smolenskie…/
5. http://natemat.pl/203495,pis-tworzy-kolejne-supersluzby-z-u…
6. http://www.fakt.pl/…/jan-szyszko-chce-wprowadzenia-…/85clndz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.