12.12.2016

12.12.2016

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Przeglądam sobie dzisiejsze newsy i tak sobie myślę, że niczym PiSiątka nie są w stanie mnie już zaskoczyć. Coraz bardziej oderwani od rzeczywistości, coraz bardziej plączą się w kłamstwie i fałsz, coraz bardziej żałośni w swej ślepocie i głuchocie. Rzeczywiście, czas już powoli się pożegnać, bo tak widoczny odlot wyraźnie im szkodzi. Zapraszam na prasówkę 🙂
1. Piotrowicza nigdy dosyć w ostatnim czasie. PiS broni gościa rękami i nogami, opozycja spokojnie punktuje, a dziennikarze próbują znaleźć jakieś dowody uczciwości, ale z bardzo mizernym skutkiem. A może mamy do czynienia z dwoma Piotrowiczami? Jeden bliźniak to ten zły, a drugi dobry? Może obaj byli prokuratorami w stanie wojennym, ale ten krystalicznie czysty w ramach protestu wziął urlop zdrowotny i nie wyściubiał nosa z domu? Jakoś w końcu trzeba wyjaśnić, co i jak.
2. Dzieci piszą listy do Zalewskiej, potem długo czekają na odpowiedź, a gdy ta w końcu przychodzi jest tak niezrozumiała, że nawet osoba dorosła nie wie, o co chodzi. 11-letnia Alicja zadała sporo bardzo sensownych pytań, by zrozumieć, dlaczego ministerka tak źle ocenia gimnazja, obraża jej kolegów, zmienia to, co się sprawdza, chce zwalniać nauczycieli. Odpowiedź wprawiła rodzinę dziewczynki w totalne osłupienie. Cytuję „Projekty ustaw dotyczących reformy systemu edukacji zostały obecnie skierowane pod obrady Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej. W związku z tym, szczegółowe rozwiązania zawarte ww. projektach nabiorą mocy prawnej dopiero po ich uchwaleniu”. Tacy ludzie wmawiają nam, że najlepiej wiedzą, jak powinna wyglądać edukacja naszych dzieci. Nic dodać, nic ująć.
3. Sypie się nieco klub Pawła Kukiza w Sejmie. Posłowie mu odchodzą, narastają wzajemne pretensje i złośliwości. Co na to Kukiz? Ano nic, bo przecież nie po to wszedł do polityki, by jakąś karierę robić. Wciąż konsekwentnie chce rozwalać system, walczyć o jednomandatowe okręgi itp. itd. Obserwując jego działalność w sejmie wyraźnie widać, że to facet, który potrafi tylko mówić i to nie zawsze z sensem. Pewnie więc dotrwa do końca kadencji, przekonany, że świetnie realizuje swoją misję dziejową, tylko co dalej? Kolejny polityk, przekonany, że zatrzyma swoich wyborców pustosłowiem i wiarą w gruszki na wierzbie.
4. Radosława Sikorski nie odpuszcza. Złożył właśnie do sądu pozew przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu za słowa o „zdradzie dyplomatycznej”. Sikorski liczy na przeprosiny i 30 tysięcy zł na cele społeczne. Sąd bada teraz pozew pod względem formalnym, a ja czekam, co dalej. Nie ukrywam, że trzymam kciuki za Sikorskiego, tylko zastanawiam się, skąd Kaczyński weźmie te 30 tysięcy. Zrzutka rodzin smoleńskich pomoże?
5. Białostocka prokuratura znowu staje po stronie nacjonalistów, co staje się już po prostu normą. Tym razem sprawa dotyczyła propagowania nazizmu przez spalenie swastyki. Jednak według prokuratury to wcale nie była swastyka tylko swarga (kołowrót, pradawny symbol Słowian). Wychodzi na to, że chłopcy narodowcy byli po prostu leniwi i zamiast ośmiu ramion narysowali tylko cztery, stąd to przypadkowe zupełnie podobieństwo do swastyki. Ot, taka pomyłka przy pacy i nic więcej. Jednak ślepota prokuratury i wyjaśnienie problemu wręcz poraża głupotą.
*
Nie wiem jak Wy, ale ja żyję już tylko tym, co będzie jutro. Dlatego proponuję potraktować dzisiejszą prasówkę dość lekko, nie denerwować się nią, przeczytać i zapomnieć. Do jutra 🙂
Źródło informacji
1. http://www.fakt.pl/…/podkarpaccy-opozycjonisci-prl-…/rtddnjf
2. http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114883,21105438,men-odpowie…
3. http://www.newsweek.pl/…/kukiz-dla-newsweeka-moge-odejsc-ze…
4. http://www.gazetaprawna.pl/…/1000889,sad-bada-formalna-stro…
5. http://bialystok.wyborcza.pl/…/1,35241,21106412,jaka-swasty…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.