12.07.2017

12.07.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Gdzie się nie ruszę, tam potykam się o głupotę, która zagraża coraz bardziej polskiej normalności. Jeszcze trochę, a jak PiSowi na to pozwolimy, to wsadzą nas do skansenu, by pisolubni mogli zobaczyć w kupie tych, co się „zrewitalizować” nie dali i są przeżytkiem, skazany na wymarcie. Chwilowo to marzenia ściętej głowy, bo nie ma dnia, byśmy ich nie wkurzyli, nie popsuli im tej pseudopolskości. I tego się trzymajmy. Zapraszam na prasówkę 🙂
1. Mieszanie w głowach Polaków trwa w najlepsze. Popularna wśród elektoratu PiS GPC wariuje ze szczęścia, że wreszcie MEN usuwa ze szkół zajęcia z antydyskryminacji. I to wszystko dzięki bezrozumnym rodzicom, prowadzącym akcję „Chrońmy nasze dzieci”. Rodzice uznali, że te zajęcia to przede wszystkim „propagowanie treści „podważających społeczną rolę rodziny i tożsamość małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny lub promujące praktyki sprzyjające rozwiązłości”. NieRząd spełnia obietnice, wsłuchuje się w głos narodu i wystarczy głos kilkuset zaledwie oszołomków, a już wprowadza zmiany, byle tylko lud był usatysfakcjonowany. Polska Instytucja Kościelna zaciera ręce, PiSiątka się cieszą, a głupota narodowa czuje się świetnie…a nawet z każdym dniem coraz lepiej.
2. Sejm ma dzisiaj mnóstwo pracy. Ustawa paliwowa to jedno, ale jeszcze i kolejny kwiatek na tapecie. Narodowy Instytut Wolności, co to chyba z tą wolnością niewiele będzie miał wspólnego. Mówiąc w skrócie, nieRząd dzięki tej inicjatywie, położy łapę na kasie, sam będzie ją rozdzielał między organizacje pozarządowe, według własnego widzimisię. Na czele „szacownej” instytucji stanie jakiś tam wicepremier i dyrektor z premierowskiego nadania czyli mamy zagwarantowaną pełną kontrolę, rozdawnictwo podług sympatii i antypatii i niezłą manipulację. A wszystko dlatego, że wg Szydło „fundacje podporządkowane są poprzednim politykom” i trzeba je wreszcie oczyścić z tak fatalnego wpływu. A ja wiem jedno, tam gdzie łapa PiS tam koniec z demokratyczną formułą.
3. Ogólnopolskie Społeczne Obchody Narodowego Dnia Pamięci Ofiar ukraińskiego ludobójstwa na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej bez patronatu Dudy. Mało tego, na uroczystościach przy Grobie Nieznanego Żołnierza pojawił się jeden (słownie JEDEN) wiceminister i JEDEN poseł PiS. Pozostali pewnie przygotowywali się do imprezki smoleńskiej, a może oprawa kościelna była poniżej ich oczekiwań? A może Dudę kolanka rozbolały? Ksiądz Tadeusz Isakowicz – Zalewski zapytał „ Czy my jesteśmy dziećmi gorszego prezydenta? Gorszej Rzeczpospolitej?” Odpowiedź jasne i bez komentarza.
4. Pan Berczyński, ten sam, co przewodził podkomisji smoleńskiej, a potem chwalił się, że to on wykończył caracale, po czym zwiał z Polski, nadal jest zatrudniony w MON-ie. Wiceminister Michał Dworczyk nie ukrywa tego faktu. Praca, jaką Berczyński wykonuje, nie wymaga jego obecności, bo ma charakter tzw. „zdalny”. Siedzi więc sobie facet w USA, korzysta z uroków życia i dostaje jeszcze kasę od nas… płacą mu za nazwisko, za gotowość czy za…milczenie?
5. Przed lipcową miesiączką posła K. pani Romaszewska, wielbicielka PiS, napisała list do Salila Shetty, szefa Amnesty International. Najpierw powołała się na swoją chlubną przeszłość czyli działaczki opozycji PRL, potem padło słów dość sporo, pełnych pochlebstw i miłości do AL, a gdy już tak dobrze został przygotowany grunt, pani Romaszewska walnęła z grubej rury tekst o prawie do zgromadzeń w Polsce, które wg niej wciąż jest przestrzegane. Za to łamane jest prawo do spokojnego przeżywania miesiączek smoleńskich. List poszedł i teraz pojawiła się odpowiedź. Szef AL nie dał się wziąć na czułe słówka i komplementy. Krytycznie ocenia wprowadzoną ustawę o zgromadzeniach, bacznym okiem obserwuje łamanie praw tzw. demonstrantom „nie cyklicznym” i nie odpuści tematu. To się pani Romaszewska przejechała…
*
„Być albo nie być – o to jest pytanie”. W naszej wersji to „być” a w wersji PiS to tkwić w prowizorce, która niedługo padnie…chyba. Do piątku, bo jutro prasówki nie będzie. Mam wychodne:)
Źródło informacji
1. http://gpcodziennie.pl/66090-sukcesrodzicowwobroniedzieci.h…
2. http://wyborcza.pl/7,75398,22082442,rzadowe-pieniadze-dla-n…
3. https://wiadomosci.wp.pl/mocne-przemowienie-ks-tadeusza-isa…
4. http://www.fakt.pl/…/waclaw-berczynski-wciaz-wspolp…/6g27pgf
5. https://www.wprost.pl/…/List-Romaszewskiej-do-AI-ws-swobod-…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.