12.07.2016

12.07.2016

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Siedzicie wygodnie? Kawa na podorędziu? Tabletki uspokajające w zasięgu ręki? No to zaczynamy nasz teatrzyk absurdów. Zapraszam.
1. Pecha ma ten nasz prezes. Szuka wsparcia, sojuszy, wydawało się, że już, w zasięgu ręki ma kumpla, z którym razem zawojują Europę i rozłożą dwa państwa na łopatki. A tutaj miszczunio Orbanek kolejny raz wypina zadek na małego Polaka. Tym razem poszło o imigrantów. Władca Węgier doszedł właśnie do wniosku, ze jednak jego kraj potrzebuje imigrantów. Nie szkodzi, że wcześniej miał inne zdanie. Nie szkodzi, że szedł ramię w ramię z prezesem. Ważne, że teraz bardzo chce ludzi do pracy, a Kaczyński niech sobie, co chce. No i co panie Kaczyński? Został pan z ręką w nocniku. Nawet porządnego sojuszu nie udało się panu zawrzeć, taki z pana geniusz.
2. Ale wpadkę zaliczył Morawiecki na spotkaniu z sympatykami PiSu w Bydgoszczy. Nie zauważył, że jego rozmowa jest nagrywana i przyznał się, skąd rząd wziął pieniądze na realizację programu 500 plus. Kredyt, moi Kochani, kredyt w wysokości 20 mld zł. Jest jeszcze coś, co mnie zbulwersowało. Jego beztroskie stwierdzenie, że są sami swoi, więc można mówić prawdę. I tak to u nas jest. Rodzina dostaje kasę na dziecko, rząd zaciąga kredyt na te cel, a spłacać będą wszyscy, nawet ci, co to złamanej złotówki z tej kasy nie zobaczyli. A miało być uczciwie….
3. Po wielu latach milczenia udało się przywrócić pamięć o zbrodni dokonanej na ludności żydowskiej w Jedwabnym. Szkoda tylko, ze na tak krótko. Właśnie odbyły się obchody rocznicy tej masakry, które zostały jednak potraktowane jak jakaś tam wspomnieniówka kilku oszołomów, co to kit wciskają. Polskę, tę z dobrą pamięcią, współczuciem, poszanowaniem dla własnej historii, choć czasami ona mało chlubna, reprezentował tylko ks. Lemański. Szydło w tym czasie modliła się na Jasnej Górze, Duda zapewne nie mógł, bo przecież musi pilnować długopisu, nie było nikogo, kto reprezentował by władze polskie. Uczcie się moi Drodzy, jak należy budować tożsamość narodową, jak należy negować wszystko, co nam niewygodne, nie po myśli. PiS funduje nam, jedyną w swoim rodzaju,lekcję. Pytanie tylko, czy mam ochotę wziąć w niej udział. Chyba jednak wolę wagary.
4. I kolejne działanie pod publiczkę. Sprawiedliwości dziejowej musi stać się zadość więc rząd ciachnie emerytury byłych funkcjonariusz służb niechwalebnych. Świetnie, dać im jak najmniej, a potem po cichu dopłacać do leków, do życia, do sanatoriów itp. itd. Mało tego, odciąć im świadczenia rentowe, zasiłki rodzinne, a może od razu ustawić w kolejce do krematorium? Zapewne lepiej rozumiałabym taką decyzję, gdyby nie fakt, że najprawdopodobniej nie będzie to dotyczyło tych, co dzisiaj stoją w szeregu PiSu. A niech ich licho taką sprawiedliwością.
5. Wszystko się zgadza. Dzieło sztuki czyli figura Chrystusa zalega na poznańskich terenach i straszy. Morale patriotyczne wojska zostało podniesione na maksa dzięki kontaktowi żołnierzy ze Zbawicielem w tracie przemycania go do Poznania. Naród się cieszy, naród pilnuje, a społeczny komitet, fundator tego straszydełka zaciera ręce, bo to nie on płacił za transport. 43,9tys zł wyasygnował MON i chwała mu za to. Nawet nie wiedziałam, ze jesteśmy tak bogatym państwem. Czekam, czym mnie jeszcze władza zaskoczy.
6. Zakończyła się kolejna kontrola Muzeum II Wojny Światowej. Panowie z takim zapałem ruszyli do ataku, że w końcu musieli znaleźć coś, co pozwoli na przejęcie tej instytucji przez PiS. Oburzenie wśród pisowców wielkie, bo wyniki rzetelnego rycia wyraźnie pokazują, iż muzeum nie eksponuje patriotyzmu, poświęcenia i ofiarności. Huraaa! Wreszcie są podstawy, by wywalić kogo trzeba, zatrudnić kogo trzeba i będzie git. Kolejna bitwa wygrana, ku chwale prezesa.
*
Był kiedyś taki film, „Samotność długodystansowca”. Film świetny, mocny, ale coraz bardziej podczepia mi się pod niego prezes. Gna do przodu, ledwo wyrabiając na zakrętach, tchu mu brak, mięśnie odmawiają posłuszeństwa, ale on dotrwa. On dobiegnie do mety, spełni swój sen o potędze. A jak już wreszcie się zatrzyma, to rozejrzy się wokół siebie i zobaczy tylko zgliszcza, tylko ruinę. No i co mu z tego przyjdzie? Do jutra.
Źródło informacji
1. http://wyborcza.pl/1,75399,20386748,wegry-robia-zwrot-o-180…
2.http://www.newsweek.pl/…/mateusz-morawiecki-500-plus,artyku…
3.http://www.polityka.pl/…/1668126,1,mieszkancy-jedwabnego-wo…
4.http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114884,20386903,emerytury-i…
5. http://poznan.wyborcza.pl/…/1,36037,20387202,ile-wojsko-zap…
6. http://wyborcza.pl/1,75398,20385620,odtajnione-recenzje-muz…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.