12.06.2017

12.06.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Poniedziałkowe newsy lekko rozleniwione weekendowo, ale jednak są, zaskakują i próbują człowieka wkurzyć. Ja im się nie dam, a Wy? Zapraszam 🙂
1. Duda myśli i to ponoć samodzielnie. Szok to dla mnie wielki. Chłopczyk na eksponowanym stanowisku znalazł sobie nową zabawkę czyli referendum i co rusz wpada mu do głowy pomysł kolejnych pytań. Będzie o konstytucji, wieku emerytalnym i roli prezydenta. Najnowszy pomysł to poddanie pod dyskusję, czy prezydent jest w końcu zwierzchnikiem sił zbrojnych czy to fucha jednak ministra MON. Oczywiście wszystkie pytania referendalne będą efektem szerokich konsultacji. Zapowiada się dość obszerna książeczka z pytaniami. Czy Duda zdaje sobie więc sprawę, ze najpierw trzeba ostro przeszkolić naród z umiejętności czytania ze zrozumieniem, no chyba że lud dostanie tzw. gotowca i bezmyślnie będzie stawiał krzyżyk we wskazanym miejscu.
2. Ale heca 🙂 Okazuje się, że punkt 12 znowelizowanego prawa o prokuraturze to ukłon w stronę posła K. Zezwala on na przekazanie dowolnej osobie informacji z toczącego się śledztwa. Dzięki temu nikt nie może zarzucić Ziobrze, że udostępnia akta interesujących spraw szefowi i tak jest właśnie w porządku. Poseł K. ma zagwarantowany dostęp do interesujących go akt i skorzystał z tego prawa już 13 razy. A co tam. Nudzi się facet czasami, to się czymś sensownym zajmie i może go oświeci, może kolejny genialny pomysł wpadnie mu do głowy? A może ja, jako „dowolna osoba” poproszę o wgląd w akta smoleńskie? 
3. W drodze na szczyt G20 w Niemczech ma wpaść do nas z wizytą niejaki Trump. Będzie to wielki sukces dyplomacji Waszczykowskiego, będzie miło i wspaniale, będzie dyskusja o udziale USA w wyjaśnieniu zbrodni smoleńskiej, o zniesieniu wiz dla Polaków. Będzie spijanie sobie z dzióbków komplementów i zapewnień o przyjaźni na wieki. Macierewicz pieje z zachwytu, NieRząd już się pławi w sukcesie, a Trump sobie przyjedzie…pojedzie i zapewne szybko zapomni o spotkaniu w Warszawie. Będzie można powiedzieć – taki sukces jaki nieRząd i tyle w temacie.
4. Jacek Sryusz- Wolski znów nam się objawił. Rzucił „szmatą” na Donalda Tuska, potwierdził swoją lojalność wobec posła K. i jego polityki, wciąż tak dobrze demokratycznej i ogólnie przypomniał o swoim istnieniu, bo pewnie jakoś mu źle w cieniu niepamięci. Jakoś wciąż nie widzę nagrody za pisopoddanstwo. Czyżby i poseł K. o nim zapomniał?
5. Ponoć Sandurską w kancelarii Dudy ma zastąpić Halina Szymańska, z zawodu weterynarz. Powiem krótko, idealna kandydatura, bo w tym „folwarku zwierzęcym” potrzebny jest specjalista. Zrobi sobie kobieta jeszcze kurs z behawiorystyki zwierząt i będzie jak znalazł. Ktoś wyraźnie odzyskał na chwilę rozum po tamtej stronie i dokonał dobrego wyboru.
*
E tam…nudni już oni z tymi swoimi rewelacyjkami, dobrymi zmianami, kombinacjami, wariactwami. Nudni choć i niebezpieczni, bo wiadomo, że nigdy nie wiadomo, co wpadnie do głowy komuś, kto nie do końca mieści się w normie normalności społecznej. Do jutra 🙂
Źródło informacji
1. http://wyborcza.pl/7,75398,21948432,duda-dla-se-absurdem-je…
2. http://www.newsweek.pl/…/prezes-pis-i-informacje-ze-sledztw…
3. https://wiadomosci.wp.pl/macierewicz-to-wydarzenie-pokazuje…
4. http://www.rp.pl/…/170619840-Jacek-Saryusz-Wolski-o-Donaldz…
5. http://natemat.pl/210187,znamy-juz-nastepczynie-malgorzaty-…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.