12.10.2016

12.10.2016

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska
„Dobra zmiana” od rana, lepsza niż śmietana. Dodaje niezłą goryczkę do porannej kawy, a newsy ależ rajcują każdego masochistę. Zapraszam 🙂
1. Zgodnie z wcześniejszymi podejrzeniami, możemy mieć już pewność, że macki nienawiści i ksenofobii dobierają się już do umysłów dzieci. Stowarzyszenie narodowe Rumia i ich filmik, propagujący treści, na które tak przymyka oczy dzisiejsza władza. Bohaterem jest kilkuletnie dziecko, a tytuł „dzieła” to „Nasz Jaś – sekcja przedszkolna”. Chłopczyk zaśpiewał „Wypowiadamy wojnę zakłamanym świniom z ‘Gazety Wyborczej’. Panie redaktorze, czy pan jest świadomy, że to koniec waszej żydokomuny?!”, a gdzieś z tyłu było słychać głos zachwalający to wykonanie. Prokuratura nie dopatrzyła się w tym filmiku niczego złego i oczywiście, sprawa o krzewienie nienawiści, pseudowartości, została umorzona. Bez komentarza.
2. Święcie oburzony prezes, żądający natychmiast audytów i zaprzestania nepotyzmu, nie jest taki święty. On niewinny, on nic nie wiedział, on krystalicznie czysty. Akurat!!! Właśnie jego kuzyni ostro ruszają po kasę. Grzegorz Tomaszewski, który dzięki „dobrej zmianie” został członkiem Rady Fundacji Niezależnych (koń by się uśmiał) Mediów wystąpił z wnioskiem o przyznanie mu 6 mln zł na utworzenie portalu o Puszczy Białowieskiej. Szansa na kasę jest wielka, bo niedawno szefem Lasów Państwowych został jego brat. Z podobnym projektem wystąpiły i inne organizacje, ale jest malutka różnica. Według ich obliczeń cały pomysł zamknąłby się w kilkunastu tysiącach złotych. No ale co, brat brata nie wesprze?
3. Jeśli uznamy, że powiedzenie „spójrz kto sprawuje władzę, a powiem tobie, jaki jesteś” ma sens, to pozostaje nam tylko wykopać wielką dziurę i schować się w nią, nie wyściubiając ze wstydu nosa na świat. Bartosz Kownacki, wiceminister MON, komentując zatarg w sprawie Caracali, rzuciła niezwykle odkrywcze, naukowo rewelacyjne słowa, jakby Francuzi właśnie od nas Polaków, nauczyli się jeść widelcem ileś tam wieków temu. A ja głupia myślałam, że poprzestaniemy tylko na fałszowaniu najnowszej historii Polski. Do głowy mi nie wpadło, że będziemy całą dostosowywać do wiedzy PiSu. O ranyyyy, aż strach się bać.
4. Duda zaproszony na marsz narodowców. Łysolki uważają, ze powinien ich wesprzeć swoim autorytetem i przestać wreszcie udawać, że jest taki neutralny i ich nie lubi. Przecież wszyscy widzą, że to nieprawda, że władza kocha chłopców. I coś w tym jest. Może rzeczywiście Duda powinien wraz z nimi świętować Dzień Niepodległości, bo idąc w pierwszym szeregu, byłby właściwym człowiekiem na właściwym miejscu. Na razie Duda myśli, pewnie zastanawia się, czy dalej udawać hipokrytę, czy już może sobie odpuścić, bo i tak każdy widzi, jaki jest.
5. Pod koniec września odbyło się w Bratysławie nieformalne spotkanie ministrów obrony narodowej UE. I taka mała ciekawostka. Nasz militarny geniusz zwiał ze swoją ekipą przed roboczą sesją z udziałem sekretarza generalnego NATO Jensa Stoltenberga i zdjęciem grupowym zaplanowanym. Biedny chłopczyk z naszego Macierewicza. Nikt mu nie powiedział, jak należy się zachować, nikt nie nauczył zasad dyplomacji w polityce międzynarodowej i nikt nie chwycił za rączkę, gdy zwijał tabliczkę z napisem „Polska”. I przed kim ta Europa ma padać na kolana?
*
Ciężki żywot ma prezes i jego spółka z nami. Oni się tak starają, z każdej strony pokazują, jak chcą dobrze, jak kochają naród. Są jak sadystyczny rodzic, który wciska na siłę swoim dzieciom swoje racje i dziwi się, że jednak efekt marny. A my tacy wredni. Buntujemy się, nie poddajemy i jeszcze do tego śmiechem strzelamy. Ojjj ma prezes z nami, ma…. Do jutra 🙂
Źródło informacji
1.http://trojmiasto.wyborcza.pl/…/1,35636,20816963,chlopczyk-…
2. http://www.fakt.pl/…/krewny-kaczynskiego-grzegorz-t…/z0zxcwd
3. https://www.wprost.pl/…/Kownacki-o-Francuzach-To-sa-ludzie-…
4. http://wiadomosci.wp.pl/kat,141000,title,Narodowcy-znow-zap…
5.http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114871,20824566,macierewicz…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.