11.12.2017

11.12.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Ach czy ja doczekam informacji, jak zrekonstruuje rząd Mateusz Morawiecki? Czy dożyję tej pięknej chwili, gdy kolejne zreanimowane zombie wskoczą na stołki ministerialne, zastępując tych, co się już ich zreanimować nie da? Trwając w wielkim oczekiwaniu zapraszam na prasówkę 
1. Pan Duda traktuje batalię o sądy i ordynację wyborczą jak szczelną zasłonę dymną. Po cichutku, bez rozgłosu podpisał już dwa tygodnie temu ustawę o finansowaniu zadań oświatowych. Tym samym nauczyciele będą zasuwać 15 lat, by zacząć w miarę dobrze zarabiać. Zlikwidowane zostaną dodatki takie jak prawo do lokalu mieszkalnego, dodatek mieszkaniowy, prawo do mieszkania dla nauczyciela, który przeszedł na emeryturę, rentę lub świadczenie kompensacyjne. Trudniej będzie dostać urlop dla poratowania zdrowia. Teraz prezydent siedzi, zaciera rączki i cieszy się, bo prawie nikt tego nie zauważył. A nauczyciele? Cóż, kładą uszy po sobie i …cisza.
2. „Wspaniała” wiadomość dla emerytów i rencistów. W 2018 roku PiS zaszaleje i skupi się tylko na waloryzacji. Tym, mającym najniższe świadczenie przybędzie aż 27 zł brutto. Takie są założenia, ale wszystko może się zmienić. Trzeba poczekać na wyliczenia GUS-u. Jeśli chodzi o 500 Plus dla emerytów, to nieRząd pomyśli dopiero wiosną 2018. Nie spieszy im się, bo może co niektórzy zdążą opuścić padół ziemski, i pójdzie na to mniej kasy?
3. Rolników, którzy murem stanęli za posłem K. i jego kumplami, zapewne bardzo ucieszy wiadomość, że koniec już z wcześniejszą emeryturą z KRUS. Wprawdzie są pewne warunki, które trzeba spełnić, by jednak na tę emeryturę wcześniej się załapać, ale dotyczą one bardzo niewielkiej grupy ludzi. I co? Nadal panowie rolnicy będziecie tak wielbić swego guru?
4. Pracownicy naszego MSZ zachowują się jak słonie w składzie porcelany, a nie profesjonalni politycy. Kolejny z nich, Jan Parys, wyskoczył ze swoją złotą myślą, wprawiając nie tylko nas, Polaków, ale i świat, w totalne osłupienie. Powiedział „Moim zdaniem, silna i niepodległa Ukraina jest ważna dla Polski, natomiast to nie jest tak, że istnienie Ukrainy jest niezbędnym warunkiem istnienia wolnej Polski”. I tak sobie gadają głupotę za głupotą, a potem będą płakać, że nikt nas nie lubi, nikt nie chce się z nami bawić. Panie Boże, ześlij PiS-owi choć troszkę rozumu, bo wstyd jak diabli…
5. Pokłady energii pana Błaszczaka są niezniszczalne. Co rusz zadziwia nas facet swoimi genialnymi pomysłami i teraz czas na kolejny. Policja będzie teraz prowadzić ostrą walkę z osobami nawołującymi do łamania prawa. Prawa w wersji PiS oczywiście. Taką informację podali na Twitterze, ilustrując ją przykładami prowokatorów, których sprawiedliwość dosięgnie. Nie dziwi się chyba nikt, że nie ma tam fotek Międlara, Rybaka czy innych „PiSolubnych”. Internauci mają niezły ubaw i już zasypują policję przykładami mowy nienawiści, agresji i chamstwa, ale…zwolenników tejże partii. I co teraz Błaszczak zrobi?
6. Róża Thun ostrzega. Polska może obyć się smakiem i zobaczyć piękną, dorodną figę zamiast pieniędzy na rozwój strukturalny. Jeśli nasz nieRząd nadal będzie łamać prawo to jest to całkiem możliwy scenariusz. Pewnie ta informacja ucieszy bardzo wielbicieli PiS. W końcu oni tak nie cierpią UE, więc i pieniądze od niej powinny im bardzo, ale to bardzo, śmierdzieć. Brawo PiS…Wyspa Wolności coraz bliżej. A że przy okazji będzie to wyspa narastającego wstecznictwa, ubóstwa i biedy…to nic, bo idea się liczy a nie kasa.
*
„A kiedy dzień za nocą goni, PiS wciąż walczy, PiS się broni. By nam wmusić szczęście własne…i na dzisiaj i na zawsze”. E tam…nie lubię ich i tyle. Do środy 
Źródło informacji
1. http://wyborcza.pl/7,157149,22711558,duda-podpisal-ustawe-z…
2. http://serwisy.gazetaprawna.pl/…/1090616,waloryzacja-emeryt…
3. https://finanse.wp.pl/emerytury-dla-rolnikow-zmiany-w-prawi…
4. https://wpolityce.pl/…/371088-zobacz-co-naprawde-powiedzial…
5. http://natemat.pl/225069,policja-zapowiadamy-dzialania-prze…
6. http://www.tokfm.pl/…/7,103085,22763186,europoslanka-ostrze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.