11.03.2018

11.03.2018

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Prasówka tygodniówka
Ech, tak mnie dzisiaj naszło, że warto wrócić do prasówek. Może już nie tych, codziennych, bo nadmierny kontakt z newsami zaczął zagrażać mojej równowadze psychicznej, ale co tydzień? W formie pewnego podsumowania tych „perełek”, które szczególnie utkwiły mi w głowie? Co Wy na to? Zapraszam 
1. Genialny pomysł posła Tarczyńskiego powalił mnie wręcz na kolana. Facet rozpoczyna ostrą walkę z tzw. fake newsami, oczywiście załatwiając sprawę kolejną ustawą, na mocy której „przestępcy fakowi” będą karani grubą kasą. Drżyjcie więc wy wszyscy, rozpowszechniający nieprawdę. No właśnie…wszyscy? A co z mistrzami fake news z mediów reżimowych? Oni też mają się bać i już trzymać za kieszeń?
2. Jak najłatwiej ukryć niewygodny temat? Znaleźć inny, zastępczy i liczyć na to, że nikt się nie połapie, o co chodzi. PiS uważa się za mistrza w tego typu rozwiązaniach i co robi? Szuka haków na partię Razem, by udowodnić jej krzewienie komunizmu i potem szybko zdelegalizować. Po co to robi? Wyjaśnienie proste  Musi za wszelką cenę chronić swoich neonaziolków, ale jednocześnie musi narodowi rzucić jakiś ochłap, by uciszyć emocje i skierować ich uwagę w innym kierunku. Wiadomo, „hajlowanie u czci Hitlera” bliższe obecnej władzy, więc da się tłuszczy partię Razem na tacy i po problemie.
3. Piotr Duda nie czuje się usatysfakcjonowany swoim zwycięstwem w sprawie niedziel wolnych od handlu. Marzy mu się teraz niedziela, w której wszystko będzie zamknięte. Kina, teatry, knajpki,… Może dorzuci do tego apteki, stacje pogotowia ratunkowe, oddziały pierwszej pomocy, elektrownie, gazownie, pkp, pks. mpk itp.? Psim obowiązkiem Polaka jest spędzanie niedzieli rodzinnie, najlepiej na mszy, potem imprezce na plebanii i w ogóle tak bardzo duchowo. Proponuję obowiązkowo ubranie każdego Polaka w worek pokutny, by w takim stroju święcił niedzielę…ku chwale Polskiej Instytucji Kościelnej i PiS. Proponuję olbrzymie kary dla każdego, kto przywdzieje inny strój, a niedzielę będzie chciał spędzić po swojemu, a nie po „pisowskiemu”.
4. Kolejna kasa dla ojczulka Rydzyka. 337 tys zł na wsparcie polskiej dyplomacji. To wspaniała wiadomość, bo pokazuje, że Matka Boska czuwa, pilnuje, by Polska leciała z kagankiem chrześcijaństwa między europejskie pogaństwo i krzewiła te wartości, które pomogą Polskiej Instytucji Kościelnej finansowo oraz prestiżowo. Tak jakoś błogo mi się na sercu zrobiło. Tak patriotycznie. W końcu nikt nie ma większych predyspozycji do wbijania światu prawdy o Polsce większych od Ojczulka czy „Gazety Polskiej”. A kto będzie oporny to buch go różańcem przez plecy i będzie ok.
5. Onet ujawnił, jakoby Biały Dom wkurzył się za idiotyzmy, które wyczynia Polska i zamknął swe drzwi przed Morawieckim oraz Dudą. Od kilku dni trwa wielka akcja przekonania nas, że to bujda, że relacje z USA kwitną, że jest cudniej niż cudnie. Jeśli onet rzeczywiście skłamał, to dlaczego rozpoczęto śledztwo, które ma się zakończyć ukaraniem za ujawnienie informacji o charakterze „niejawnym”? Od kiedy chce się karać za jakieś insynuacje, które ponoć nie mają żadnego potwierdzenia w dokumentach?
6. News numer jeden to słynne „dochodzenie” Jarosława Kaczyńskiego. Wprawdzie nie bardzo mi się podoba i budzi spory niesmak fakt upubliczniania tak intymnej, jak „dochodzenie”, czynności, ale naród to uwielbia i co miesiąc z wręcz masochistyczną przyjemnością bierze udział w tej akcji. Wielbiciele posła K. trzymają kciuki, by już..by wreszcie prezes doszedł, a on…wciąż w trakcie i końca nie widać. Zastanawiam się, czy tyluletnie „dochodzenie” nie jest przypadkiem szkodliwe dla zdrowia?
*
I to byłoby dzisiaj na tyle. Przekazuję PiSowi niedzielny znak spokoju, choć przyznaję się bez bicia, że siedzę sobie właśnie w dresie, a nie worku pokutnym. Z antypisowskim pozdrowieniem i do spotkania za tydzień 
Źródło informacji
1. https://wiadomosci.wp.pl/beda-potezne-kary-za-rozpowszechni…
2.http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114871,23115318,prokuratura…
3.https://www.money.pl/…/solidarnosc-chce-zakazywac-pracy-w-n…
4. http://torun.wyborcza.pl/…/7,48723,23110262,kolejne-pieniad…
5. http://www.polsatnews.pl/…/usa-nalozyly-sankcje-na-polske-…/
6. https://wiadomosci.wp.pl/jestesmy-coraz-blizej-prawdy-kaczy…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.