10.07.2017

10.07.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Jak dobrze wstać skoro świt, złapać mocno newsy w garść i podzielić się z Wami pisowskimi rewelacjami. Wiem, zahacza to o rodzaj masochizmu, ale jednak zapraszam na prasówkę 🙂 
1. No proszę, ci którzy mają konstytucję w pewnej części ciała, nagle sobie o niej przypomnieli. Gazeta Polska Codziennie chwali się, że to właśnie dzięki niej, Prokuratura bada teraz zgodność działalności KPP z zapisami konstytucyjnymi. Chodzi o wizerunek Lenina i symboli komunizmu na pochodzie pierwszomajowym w Dąbrowie Górniczej. KPP to nie moja bajka, ale wiadomo, jakie będzie orzeczenie TK w tej sprawie. No tak, żyjemy w kraju, w którym wolno tylko narodowcom maszerować, bezkarnie wciskać nam w oczy symbolikę i hasła rodem z nazistowskich Niemiec i to jakoś zupełnie PiSowi nie przeszkadza. To narodowcy są zdecydowanie większym zagrożeniem i zupełnie niekonstytucyjni, ale im nic nie grozi, bo władza ich kocha.
2. Z każdym miesiącem miesiączka smoleńska jest coraz bardziej bolesna. Policja więc dwoi się i troi, by zapewnić posłowi K. pełen komfort przeżywania tego dnia w ciszy i spokoju. W godzinach nocnych odpowiednie służby zaczęły odgradzać Krakowskie Przedmieście, a siedzących tam sobie ludzi policja otoczyła, kilka osób wyniosła i pilnuje, by nikt do tej grupki nie dołączył. Wiadomo, poseł K. musi przeżywać swój orgazm smoleński tylko wśród swoich. Jeszcze trochę, a teren przed Pałacem Prezydenckim będzie zamknięty już na co najmniej dwa tygodnie przed miesiączką, by móc okadzić, oczyścić przez egzorcystę, by nawet zapach drugiego sortu nie psuł nastroju posłowi K. Brawo Wy 🙁
3. Najważniejszym wydarzeniem minionych dni była pielgrzymka Rodziny Radia Maria na Jasną Górę. Wzięli w niej udział ministrowie nieRządu, a Duda i Szydło przesłali listy wiernopoddańcze, pełne uwielbienia. Podczas mszy Ojczulek Rydzyk przekazał nieRządowi instrukcje w ważnych dla siebie kwestiach, a ministrowie zapewne skrzętnie notowali, co i jak, by zaraz po powrocie do Warszawy wziąć się do roboty i spełnić żądania Ojczulka. Pięknie było. Te tłumy rozmodlone, ci politycy PiSu na klęczkach i teraz wiem jedno…albo przywrócimy normalny układ państwo – kościół albo już możemy się pakować, bo w takiej Polsce nie da się żyć.
4. Czyżby na naszych oczach tworzyłaby się nowa partia, której „ojcem chrzestnym” byłby Donald Tusk? Ponoć jej podstawą miałaby być Unia Europejskich Demokratów, z Protasiewiczem i Kamińskim na czele. Widać, że sam Tusk widzi, iż PO pod przywództwem Schetyny daleko nie zajdzie. To może być rzeczywista alternatywa dla wielu wyborców PO, ale wszystko zależy od tego, kto się znajdzie w nowym ugrupowaniu i na jakim programie się ono oprze. Dla mnie to całkiem dobra wiadomość, więc trzymam kciuki i bacznie obserwuję, co dalej.
5. PiS wprowadza w życie pomysł, który 6 lat temu tak bardzo krytykował. Chodzi o podwyżkę akcyzy o 25 gr na litrze paliwa. Wtedy, za PO, to było niedopuszczalne, teraz jest kolejną rewelacją polityki nieRządu. A jeszcze te słowa, że podwyżka ta nie będzie miała wpływu na podniesienie cen w sklepach. Tralalalala… inteligencja polska nie jest jeszcze po pisowskiej „rewitalizacji”, więc wciąż potrafi myśleć. Takie głupoty więc to nie nam wciskać.
6. Czekają nas podwyżki za wodę i większe kary za „picie alkoholu pod chmurką”. Pierwsza podwyżka uderzy w nas wszystkich, druga głównie w wielbicieli PiS, bo część z nich uwielbia wlewać w siebie procenty na świeżym powietrzu. Ponoć Szydło już się nieco wystraszyła reakcją swoich i może nieRząd zrezygnuje z tego pomysłu. A niech sobie prawdziwi Polacy piją ile wlezie i gdzie im się podoba, ważne, by wiedzieli na kogo głosować. Gorzej z tą wodą, bo wzrost opłat o 20% da nam wszystkim popalić, a szczególnie mieszkańcom wsi. Proponowana ustawa likwiduje ulgi m.in. za wody powierzchniowe i podziemne i wprowadza tzw. podatek denny, do 10-krotności podatku od nieruchomości. Jak z tego Szydło wybrnie?
*
Przeglądam sobie te newsy, obserwują nieudolność opozycji i do głowy wpada mi tylko jedno – Demokracja jest przedsięwzięciem, które gwarantuje, że otrzymujemy nie lepsze rządy niż te, na które zasługujemy (Georg Bernard Shaw). To tak, do przemyślenia… Do jutra.
Źródło informacji
1. http://gpcodziennie.pl/65995-kpppodlupaprokuratury.html#
2. http://wyborcza.pl/7,75248,22073336,obywatele-kontra-pis-dz…
3. http://www.newsweek.pl/…/pielgrzymka-rodziny-radia-maryja-n…
4. http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114884,22074164,donald-tusk…
5. https://finanse.wp.pl/jaroslaw-kaczynski-zmienia-zdanie-w-s…
6. http://www.fakt.pl/…/polacy-przerazeni-wizja-podwyz…/b73lqdc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.