09.10.2017

09.10.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Wielkimi krokami zbliża się kolejna miesiączka smoleńska. Jedno jest pewne. Poseł K. powinien być zapisany w Księdze Guinessa. W końcu jest rekordzistą w tzw. dochodzeniu. Dochodzi, dochodzi i tak lata mijają, a on dojść nie może. Ok, o tym jednak jutro, a dzisiaj zapraszam na prasówkę 
1. Widząc „determinację” i masowość w walce nauczycieli ze reformą Zalewskiej, nieRząd uznał, że nie musi się już niczego obawiać i cackać z pracownikami oświaty. Stąd spokojnie rozpoczął pracę nad zmianami w karcie Nauczyciela, które się nie spodobają…oj, nie spodobają. Najbardziej zapewne bolesne będzie wydłużenie stopnia awansu zawodowego z obecnych 10 lat do 15, utrudnienia w zdobyciu urlopu dla poratowania zdrowia czy też kryteria przyznawania premii w oparciu o postawę etyczno moralną. No cóż, pokazali nauczyciele, że można nimi pogrywać, więc niech teraz nie będą zdziwieni.
2. A jednak to prawda. Kończy się powoli czas wzajemnej miłości i wsparcia. Duda chwali politykę klimatyczną UE, a minister Tchórzewski zapowiada koniec ery węgla w Polsce. Związkowcy już wysłali list do Szydło z żądaniem wyjaśnienia słów, które już padły i zapewne na tym nie poprzestaną. Będzie się działo, jestem o tym świecie przekonana.
3. Najpierw Andrzej Duda nazwał Ziobrę zdrajcą, a teraz wkurzony Ziobro odpowiada i radzi prezydentowi, by może lepiej posłuchał Ducha Świętego niż swoich doradców. Iskrzy tutaj, iskrzy tam, iskrzy jeszcze gdzieś, ale jak twierdzą politycy PiS „Polacy nic się nie stało”, a w szeregach partyjnych wciąż panuje miłość, przyjaźń, wzajemna życzliwość. Oby jak najwięcej takiej „życzliwości”, to może sami się zagryzą.
4. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Socjalnej wydało już 20 tys. zł na ulotki, w których zachęca ludzi, by się nie wygłupiali i nie szli już na emeryturę, zgodnie z osiągniętym wiekiem. Biedaki w ministerstwie dwoją się i troją, bo zdaje się, że nie stać państwa, by objąć swoją „opieką” emerytów z nowego rozdania. Co z tego, że obniżono kryteria wiekowe…to tylko tak..dla świętego spokoju, ale ty emerycie zasuwaj i pracuj, najlepiej do śmierci, bo rozłożysz finanse pisowskiego państwa na amen. Litości…
5. Nie ma kasy dla młodych lekarzy. Nie ma kasy na podwyżki dla nauczycieli. Zamraża się na rok pensje w budżetówce. Za to są pieniądze dla IPN i to całkiem spore. Trzeba nagrodzić lojalność i oddanie pracownikom tegoż instytutu, więc podniesiono im pensje o ok 1000 zł i git. Podwyżki dostali też urzędnicy Regionalnych Zarządów Gospodarki Wodnej (ok. 850 zł dla każdego). A młodzi lekarze? A niech się cieszą, że w ogóle mogą pracować.
6. Ponoć do końca dobijają ustalenia, co z KRS i SN. Ponoć prezydent dogaduje się z posłem K. i będzie wilk syty i owca cała. Tak twierdzi Karczewski, a jak on mówi, to możemy być pewni, że ktoś komuś ulega, ktoś się poddaje i ostatecznie wersja PiS wygra. Myślę, że jeśli Duda się ugnie to w Pałacu Prezydenckim trzeba będzie zlikwidować wszystkie lustra. Teraz to już w ogóle nie będzie mógł facet patrzeć na swoje odbicie.
*
Mam nadzieję, ze jesteście usatysfakcjonowani dzisiejszymi newsami. Jak widzicie, wciąż dużo się dzieje, PiS nie leniuchuje, a dzięki temu my możemy pielęgnować permanentny stan naszego wkurzenia. Do jutra  
Źródło informacji
1. http://wyborcza.pl/7,75398,22485096,karta-nauczyciela-bedzi…
2. http://www.newsweek.pl/…/polska-rezygnuje-z-wegla,artykuly,…
3.http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114871,22486497,ziobro-odpo…
4.https://www.money.pl/…/emerytura-wiek-emerytalny-wczesniejs…
5. http://www.fakt.pl/…/gigantyczne-podwyzki-w-ipn-i-d…/gdekw4q
6. https://www.wprost.pl/…/PiS-przedstawil-prezydentowi-popraw…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.