09.06.2017

09.06.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Stara zasada mówi, że „jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma”. Zupełnie się z nią nie zgadzam, bo jak tu polubić PiSiątka? Nie da się po prostu. Zapraszam na prasówkę 🙂
1. Szyszko odkrył nowego wroga do odstrzału. Tym razem chodzi o łosie, które wpadają pod samochody, „uszkadzają” lasy, zżerają plony i jest ich po prostu za dużo. Na pohybel tym wrednym łosiom, prześladowcom paskudnym. Szyszko uznał, ze czas skończyć z ochroną tego zwierzęcia, co niektórzy już czyszczą broń, a mnie jest po prostu żal. Potem przyjdzie czas na żubry?
2. Ale numer. Duda przemówił ludzkim głosem i zablokował projekty ustaw o KRS i ustroju sądów powszechnych. Co ciekawe, wsparła go część kierownictwa klubu PiS, obawiająca się braku jednomyślności przy głosowaniu. Oficjalnie powodem wstrzymania prac jest oczekiwanie na orzeczenie niezawisłego, w pełni samodzielnego TK. Jak myślicie, po czyjej stronie stanie trybunał? Kto wygra, Ziobro czy Duda?
3. Biskupi bardzo aktywnie włączyli się w akcję Stop aborcji. Kaja Godek, liderka Fundacji Życie i Rodzina, musi być bardzo szczęśliwa, bo mając takie wsparcie, szanse, że sejm się ugnie wzrastają niesamowicie. Oczywiście, biskupi są bardziej tolerancyjni i nie chcą karać kobiet więzieniem, ale poza tym całkowicie zgadzają się z panią Godek. Walka o aborcję ma się rozegrać jesienią. Co zrobi PiS? Czy kolejny raz uda się powstrzymać posła K. i spółkę? Czarne chmury coraz bardziej gromadzą się nad naszymi głowami.
4. Ciesz się narodzie, bo mamy nowego sędziego w TK. Adwokat Andrzej Zielonacki z Poznania. Ciekawa to postać. Członek Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego o bardzo sprecyzowanych poglądach. Wprawdzie wybraniec PiS-u twierdzi, że teraz będzie już obiektywny, wolny od własnych przekonań, ale wiadomo, że nigdy wół nie stanie się motylkiem. Teraz już tylko zaprzysiężenie u Dudy i hulaj pisowska duszo….Polska twoja.
5. Sejm spiął pośladki i raczył uchwalić, ze rok 2018 będzie m.in. Rokiem Kobiet. Czyli co, metoda kija i marchewki? Z jednej strony wchodzą ostro z butami w życie osobiste Polek, a z drugiej będą nas czcić i świętować rocznicę przyznania Polkom praw wyborczych? Coś mi się tutaj wyraźnie kłóci, ale co tam…może się czepiam. 18 posłów było przeciwko tej uchwale, m.in. Krystyna Pawłowicz i Dominik Tarczyński z PiS oraz Tomasz Rzymkowski i Jacek Wilk z Kukiz’15. Pozostawię to bez komentarza.
6. Głośno ostatnimi czasy o rekonstrukcji nieRządu. Niby ważyły się losy Waszczykowskiego, Szyszki i Adamczyka. Chwilowo jednak zapada cisza w tym temacie. Szyszki nie da się ruszyć, bo stoi za nim Ojczulek Rydzyk, Waszczykowski nie chce być ambasadorem przy ONZ, bo ma ważniejszą misję do spełnienia i jest po prostu genialnym ministrem spraw zagranicznych, a Adamczyk tak się stara, by zapunktować. Tak więc, miało być nowe otwarcie a pozostaje dotychczasowy „syf”. I tak trzymać drogi nieRządzie.
*
Dobiliśmy do końca tygodnia, kolejnego już tak bardzo pisowskiego. No cóż…”ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy”, bo może przyniosą bardziej optymistyczne wieści? Do popniedziałku.
Źródło informacji
1. http://bialystok.wyborcza.pl/…/7,35241,21936468,losie-na-ce…
2. http://www.newsweek.pl/…/duda-wstrzymal-kontrowersyjna-refo…
3. http://www.tokfm.pl/…/7,103085,21936022,aborcja-wroci-jesie…
4. http://www.fakt.pl/…/zielonacki-wybrany-przez-sejm-…/w7hjrwr
5. https://www.wprost.pl/…/Czesc-poslow-glosowala-przeciwko-us…
6. https://wiadomosci.wp.pl/waszczykowski-odrzucil-oferte-nowe…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.