08.12.2017

08.12.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Ech…ale się dzieje. Teraz w sejmie PiS udaje że debatuje z opozycją o zmianach prezydenckich w ustawach o KRS i SN, Szydło udaje, że jest cała happy z powodu swojej dymisji, nieRząd udaje, że rządzi, opozycja udaje, że walczy o Polskę a nie o siebie i tak to się ta nasza rzeczywistość kręci. Tylko my, zwykli szarzy, przeciętni i wciąż myślący, Polacy niczego nie udajemy, ale co z tego? Jakoś nie mamy siły przebicia. Zapraszam na prasówkę.
1. Jak wolno jednym żądać delegalizacji ONR, tak i wolno narodowcom żądać delegalizacji tego, kto im podpadł. Tym razem wyszło na partię Razem. ONR już złożyło wniosek o jej delegalizację do Ziobry, oskarżając ją o propagowanie komunizmu. Oczywiście top zarzut wzięty z kapelusza, ale co tam. Minister Ziobro na pewno z troską się nad pomysłem ONR pochyli i będzie ostro główkować, jak tu przyznać kolesiom rację. Ech…gdyby jeszcze ktoś zażądał delegalizacji PO, Nowoczesnej, PSL, SLD to chyba PiS-owi już by nic do szczęścia nie brakowało.
2. Biedny ten Macierewicz ze swoją obsesją zdrady dokoła. Kto dla niego niewygodny to hop…napuszcza na delikwenta służby specjalne i stawia bez przemyślenia zarzuty, które zapewne i tak się nie utrzymają. Przy okazji dowala też Donaldowi Tuskowi, który śmiał wyrazić swe poparcie dla kolejnych ofiar Antoniego, generałów Pytla i Noska. „Polska służba była rozpracowywana przez stronę rosyjską za zgodą szefów kontrwywiadu. Angażowanie się więc w obronę takich ludzi, jest szkodliwe nie tylko dla Polski, ale dla bezpieczeństwa całej Europy (…) Być może premier Tusk nie zdawał sobie z tego sprawy. To jednak pokazuje, jaki człowiek był szefem polskiego rządu”. No i powiedział, co wiedział, a lud to kupi, zastygnie z podziwu i będzie go wielbił za „prawdę”, „uczciwość” i prawdziwy patriotyzm.
3. Informacja jeszcze cieplutka. Podliczono, ile kasy do dnia dzisiejszego wydano na odszkodowania, ugody, odszkodowania od odszkodowań i badanie przyczyn katastrofy smoleńskiej. Piękna kwota, bo około 90 mln zł. A to nie koniec, bo przecież podkomisja smoleńska wciąż szuka i szuka, a my podatnicy wciąż za to płacimy i płacimy…
4. Ostro na zmianę premiera zareagował Piotr Duda, szef propisowskiej Solidarności. Premier Szydło była przecież tak wspaniała, dobra, rzetelna, a z tym Morawieckim to się chyba nie da dogadać. Duda już straszy wyjściem na ulice. Oj panie |Duda, czas by pan zrozumiał, że dla PiSu nic pan nie znaczy i pana groźby po pośle K. spływają. Zdążył się pan już tak skompromitować, ze na szersze oparcie społeczne nie ma pan co liczyć. Tak więc lepiej niech pan siedzi cicho, bo i tak ma pan przechlapane.
5. Tatuś puchnie z dumy, że jego synek robi taką wielką karierę. Ponoć w nocy Mateusz Morawiecki prosił go o błogosławieństwo na ten swój nowy czas, trudny czas i teraz tak namaszczony poradzi sobie nowy premier ze wszystkim. W końcu nic tak dobrze nie działa na człowieka jak błogosławieństwo ojczulka. Idź więc Mateuszu w pokoju i sław imię posła K. oraz swoje…Amen.
*
Boies Penrose powiedział „Urząd publiczny bywa ostatnim schronieniem łajdaka” Daleko nie szukajmy, bo u nas to właśnie ma miejsce. Do poniedziałku 
Źródło informacji
1. http://natemat.pl/224771,onr-domaga-sie-delegalizacji-parti…
2. https://www.money.pl/…/macierewicz-gen-pytel-tusk,105,0,239…
3. http://www.fakt.pl/…/katastrofa-smolenska-koszt-ods…/m44gll0
4. http://wiadomosci.onet.pl/…/piotr-duda-kandydaturze…/bcvelv2
5. http://www.gazetaprawna.pl/…/1090652,kornel-morawiecki-o-ka…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.