08.08.2017

08.08.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Dziś mam takiego lenia, że hej. Tak więc, żaden news nie jest w stanie wyprowadzić mnie z równowagi. Zaparłam się i się nie dam. Zapraszam na prasówkę 🙂
1. PiS zaczął stawiać na młodość. Szczególnie tę, skażoną wszelkimi fobiami, maszerującą równym krokiem nienawiści i machającą łapką w faszystowskim pozdrowieniu. Piotr Głowacki, współtwórca ruchu narodowego, działacz Młodzieży Wszechpolskiej podłapał fuchę dyrektora departamentu audytu wewnętrznego w Narodowym Banku Polskim. No proszę, młody (zdaje się, że nie przekroczył 30 tki), świetnie wykształcony (chyba), pełen zapału i chęci. Brawo 🙂
2. W Pałacu Prezydenckim działa szpieg. Szczerski się nazywa i ponoć donosi do posła K. równo. Plotka głosi, że Duda chciał się wykazać i zawetować ustawę o podwyżce cen paliwa, ale Szczerski doniósł o tym gdzie trzeba i poseł K. sam sprawę załatwił. Duda jednak jest wyrozumiały i daje Szczerskiemu jeszcze jedną szansę. Na wszelki wypadek nie informuje o swoich pomysłach, bo nie chce, by mu się poseł K. podpiął i spił śmietankę. Biedny ten Szczerski, ale podpadł.
3. Powiem jedno. Na Waszczykowskiego patrzeć się nie chce, ale posłuchać, co on gada, to jeszcze trudniej. Właśnie oznajmił światu, że Polska nie potrzebuje już więcej NATO-wskich żołnierzy. I słusznie. Sami sobie poradzimy. Mamy przecież obronę terytorialną i doświadczonego w boju Macierewicza…nikt nam nie podskoczy.
4. Podkomisja smoleńska ma problem. Ze współpracy z nią wycofują się nagminnie eksperci i instytucje. Ale pech. Podkomisja ma kasę, ma chęci, ma Macierewicza, ale to i tak nic nie daje. Ponoć to wina mediów. Za bardzo się interesują śledztwem smoleńskim w wersji PiS i dlatego eksperci uciekają. Ciekawe, jak tutaj pracować, jak członkowie podkomisji są prześmiewani, szykanowani, a nawet namawiani do rezygnacji. Oni już ledwo zipią w takiej niesprzyjającej atmosferze, to co się dziwić ekspertom, że za żadną kasę nie dają się skusić do współpracy? I co teraz Macierewicz zrobi?
5. Wojciech Jaruzelski to nie moja bajka, ale informacja o tym, że poseł PiS chce odebrać jego córce dom, lekko mnie zaszokowała. Nieruchomość byłą kiedyś własnością rodziny Przedpełskich, odebrana im po wojnie dekretem Bieruta. Było już kilka spraw w sądzie, ale każda kończyła się pechowo dla byłych właścicieli. Hm…a może jakiś, kolejny dekrecik, by wszystkim, którzy chociaż dotknęli służb specjalnych odebrać prawo do mieszkań czy domów? No co. Można to było zrobić z emeryturami to i z domami również nie powinno być problemu. A jaki to byłby wspaniały odzysk dla państwa i kasa i poczucie sprawiedliwości, wreszcie dokonanej.
*
No i tak nam wtorek leci, trwa pisowski kabarecik…ciekawe, co nam jutro odstawią 🙂
Źródło informacji
1. https://www.wprost.pl/…/DGP-Jeden-z-liderow-Mlodziezy-Wszec…
2. http://www.fakt.pl/…/prezydent-andrzej-duda-zada-lo…/qnfqr4x
3. https://wiadomosci.wp.pl/mocne-komentarze-po-slowach-waszcz…
4. http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114871,22205144,ublizanie-n…
5. http://www.newsweek.pl/…/radny-pis-jacek-ozdoba-chce-odebra…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.