07.06.2017

07.06.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

A niech się panoszą, a niech się kokoszą i tak mnie ten nieRząd nie zdołuje. Wrrrrrrrrrrr Zapraszam na prasówkę.
1. Radny PiS z Puław proponuje baczną obserwację obiektów gastronomicznych, których właścicielami są obywatele polscy wyznający islam. W pierwszej chwili pomyślałam,że to super. Wreszcie ktoś zatroszczy się o bezpieczeństwo ludzi, atakowanych za nieco bardziej śniady odcień skóry, jednak pomyliłam się. Tu nie chodzi o ochronę przed atakami pijanych prawdziwych Polaków, ale o terroryzm. Pan radny chce dmuchać na zimne, obstawić punkty gastronomiczne i pilnować dzień i noc, by przypadkiem kebab nie zamienił się w bombkę. Na jego miejscu poszłabym dalej. Wszystkich śniadoskórych do gett, monitorowanych na okrągło, oddzielonych kolczastym drutem od zdrowej części społeczeństwa polskiego. Nie ma to jak budować sobie poparcie społeczne na fobiach i obsesji.
2. Myślały PiSiątka, myślały i wreszcie wymyśliły, jak tu załatwić samorządy na amen. Sprawa prosta jak drut. Obsadzić regionalne izby obrachunkowe członkami, wybieranymi przez premiera i zwiększyć ich kompetencje. Ot chociażby prawo do uchylania większości decyzji samorządów. Kolejny raz PiS pokazuje, że nie trzeba wielkich zmian, wystarczy malutka popraweczka i już problem z głowy. Jeśli ten pomysł wejdzie w życie, to co tam wybory samorządowe. Co tam wyniki tych wyborów. I tak PiS będzie górą, bo swoimi ludźmi w izbach obrachunkowych wykończy każdy samorząd, który nie po jego myśli. Musimy być czujni.
3. Ministerstwo Finansów bardzo dba o morale pracowników urzędów skarbowych. Właśnie przekazano do placówek listę pism zakazanych, na której m.in. Polityka, Newsweek, a nawet Wprost. Jest i druga lista, na której znajduje się prasa, której zakup należy ograniczyć i tutaj jest m.in. Gazeta Prawna. Najlepiej byłoby, gdy by ludzie, nie tylko pracownicy skarbówek, czytali “Gościa Niedzielnego”, miesięcznik “Dzikie Życie” czy “WPIS – Wiara, Patriotyzm i Sztuka”. O ranyyy…mam przed oczami Świętą Inkwizycję.
4. Doniesiona Błaszczakowi, że gdzieś tam, daleko, w Państwie Islamskim, działa komórka, której celem jest Polska. Ponoć atak na tak chrześcijański kraj, kraj pełen wartości europejskich, wybitny i wyrastający moralnie ponad wszystkie kraje świata, przyniósłby fundamentalistom spory rozgłos. W tej sytuacji, ministerek Błaszczak musi dmuchać na zimne i nie wystawi pozytywnej opinii bezpieczeństwa organizatorom Przystanku Woodstock. Czy to rzeczywiście troska o bezpieczeństwo czy po prostu dobra okazja, by uwalić Przystanek? Sami sobie odpowiedzcie na to pytanie.
5. Posłanki Nowoczesnej zwróciły się do Pierwszej Damy z prośbą o spotkanie. Chcą porozmawiać o pigułce „po”, która niebawem może być już tylko na receptę. Podejrzewam, że teraz w pałacu prezydenckim wielka panika. Co tu zrobić? Co tu zrobić? Radzą na Żoliborzu, radzą na Nowogrodzkiej, a Pierwsza Dama czeka na decyzję. Pozwolą jej się trochę rozerwać i pogadać z kimś normalnym czy nie?
6. Stowarzyszenie Katolickich Farmaceutów złożyło w Sejmie projekt ustawy, by w swej pracy mogli kierować się klauzulą sumienia i sprzedawać tylko to, co im Bóg i Duch święty pozwoli. Ja tez mam swoją klauzulę sumienia, która nakazuje mi prosić o stworzenie ogólnopolskiej listy aptek do bojkotowania. Listy łatwo dostępnej, z dokładnymi adresami. . Gdybyśmy się tak ostro i konsekwentnie zawzięli, to może nasza klauzula sumienia załatwiłaby tę ichnią klauzulę sumienia?
*
Nie wezmą nas ni szturmem, ni pisowską propagandą. Nie wezmą nas czułym słówkiem ni batem. Na pohybel posłowi K. i tyle w temacie. Do jutra.
Źródło informacji
1. http://www.fakt.pl/…/radny-pis-chce-wiecej-policji-…/2cpg0cz
2. http://wyborcza.pl/7,75398,21923462,sposob-pis-na-samorzady…
3.http://www.money.pl/…/ministerstwo-finansow-resort-rozwoju,…
4. https://www.wprost.pl/…/Przystanek-Woodstock-sie-nie-odbedz…
5.http://www.gazetaprawna.pl/…/1048951,nowoczesna-pierwsza-da…
6. http://www.newsweek.pl/…/katoliccy-farmaceuci-chca-klauzuli…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.