06.03.2017

06.03.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

No i jak? Gotowi na subiektywny przegląd prasy? Bierzemy głęboki oddech, kładziemy obok tabletki na uspokojenie i ruszamy z newsami. Zapraszam 🙂
1. Nie za dobre wiadomości z rynku. Wprawdzie już od pewnego czasu dość mocno czujemy, że codzienne zakupy są coraz kosztowniejsze, ale teraz już mamy to czarno na białym. Podrożało praktycznie wszystko; warzywa, owoce, mięso, nabiał. Jakoś nie czuję się lepiej, słysząc, że to problem w całej Europie. Jeśli dodamy do tego zapowiadane szeptem podwyżki za prąd i wodę, to robi się nieźle pesymistycznie. Najbardziej współczuję emerytom i rencistom, bo zafundowane przez dobry rząd podwyżki miesięcznych dochodów nie dają im szans, by godnie zmierzyć się z rosnącymi rachunkami za zakupy. Pewnie poseł K. i spółka doszli do wniosku, że to grupy nieperspektywiczne, więc niech sobie powietrzem żyją i tyle. Prowadząc taką politykę zapominają, że właśnie wykańczają swój główny elektorat i kto da im głosy do zwycięstwa za niecałe trzy lata?
2. Szyszko czuwa, Szyszko działa, Szyszko dba o swoich jak nikt inny. Tam gdzie roztacza swój urok, formalnie zwykła stodoła, a praktycznie wypasiona chata, jest też miejsce na składowisko śmieci, należące do potentata śmieciowego w tym regionie. Potentat ma w nosie zasady, nie zawraca sobie głowy jakimś sortowaniem. Po prostu hop…wszystko wrzuca do wykopanej w ziemi dziury i zadowolony z życia. A że smród rozciąga się po najbliższej okolicy, że mieszkańcy już mają tego dosyć to potentata w ogóle nie rusza. Kontrolerzy dopatrzyli się wielu nieprawidłowości i wstrzymano wydanie odpowiednich zezwoleń, by potentat mógł dalej śmiecić i truć. I tutaj pojawia się Szyszko, dobry wujek. Odrzucił decyzje władzy miejscowej i przyznał sam pozwolenie na kolejne 10 lat działalności. Potentat się cieszy, Szyszko dumny ze swych mocy decyzyjnych, a mieszkańcy cierpią. Ciekawe, ilu z nich głosowało na PiS.
3. Frankowicze płaczą i płacą. Duda miał pomóc, ale się na nich wypiął zgrabną pupcią w opiętym kombinezonie narciarskim. Rząd miał pomóc, ale postawił na górników i różne inne głupoty, więc wena twórcza mu się skończyła. Pozostawieni sami sobie z przerażeniem dowiadują się, że w tym roku frank może nieźle poszaleć, co znowu odbije się na wysokości rat kredytu. Winą za to obarcza się niepewną sytuację polityczną w Europie. Mimo wszystko, mimo, że dali się nabrać PiSiątkom, to jednak im współczuję. A może dorwaliby Dudę na stokach jednej z gór, poszusowali z nim i wyszusowali od niego coś sensownego?
4. Morawiecki spotkał się w Londynie z polskimi studentami. Było miło i przyjemnie, padło mnóstwo słów zachęty, by po skończeniu nauki na brytyjskich uczelniach, wracali hurtem do Polski. Inwestorzy ciągną do Polski jak much do lepu, życie w PiSlandii warte powrotu, bo daje wspaniałe perspektywy młodym ludziom, w ogóle jest po prostu cudnie. A jednak młodzi nie są głupcami. Ich zainteresowanie powrotem do Polski znacznie spadło w ciągu roku. Ministerstwo Rozwoju wierzy jednak w powroty, choć nie chce się przyznać, że jeśli nawet, to ich przyczyną będzie brexit, a nie pisowski cud gospodarczy. Nie raz jeszcze będzie usiłowało nas przekonać, że każdy Polak na wagę złota i jego powrót to sukces polityki posła K. i jego kumpli.
5. Macierewicz nie kryje łez wzruszenia i radości. Jego ulubiony Misiek został oczyszczony przez sąd z zarzutu naruszenia prawa, gdy nocą wkradł się do Centrum Kontrwywiadu NATO. Może więc teraz spokojnie zakończyć urlop i wrócić na łono ministra MON, obejmując kolejne, nowe, stanowisko w swej karierze zawodowej. Teraz będzie szefem gabinetu politycznego. Dokładnie to nie wiem, czym się taki szef zajmuje, ale nieważne, zwał jak zwał, mamy wielki powrót Miśka i tylko to się liczy.
*
Corrida polityczna w PiSlandi trwa. Pytanie tylko, kto to jest bykiem, a kto torreadorem. Myślę, że przyjdzie czas, gdy poseł K. i jego spółka poznają odpowiedź na to pytanie. Do jutra 🙂
Źródło informacji
1. http://wyborcza.pl/7,155287,21456486,za-zywnosc-placimy-cor…
2. http://www.newsweek.pl/…/szyszko-wydal-pozwolenia-smietnisk…
3. http://next.gazeta.pl/…/7,151003,21457778,ida-ciezkie-czasy…
4. http://koduj24.pl/morawiecki-w-londynie-namawia-polakow-do…/
5. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Bartlomiej-Misiewicz…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.