05.12.2016

05.12.2016

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Johann Wolfgang von Goethe powiedział „Nie ma nic gorszego niż aktywna głupota”. Coraz bardziej się z nim zgadzam. Zapraszam na prasówkę:)
1. W maju 2017 roku kończy się kadencja Donalda Tuska na stanowisku przewodniczącego RE, a PiS już od jakiegoś czasu główkuje, rozważa i właściwie to jest na duże ”nie”. Poseł K. chce umoczyć rywala we wszystkie możliwe afery i aferki, ze smoleńską na czele. A co mówi poseł K. to święte, więc i inni podtrzymują jego opinię. Swoje trzy grosze dorzucił Waszczykowski. Uznał, że Tusk odpada, bo nie wykazuje żadnej dbałości o interes Polski. Co racja to racja. Waszczykowski jednak bardzo wyrozumiały jest i daje Tuskowi czas, by się wreszcie opamiętał i zmienił swój stosunek do PiS. No i wyszło szydło z worka. Nie o Polskę tutaj chodzi, ale o obecną władzę. Jeśli Tusk ją polubi to dostanie poparcie, jeśli nie, to zapłaci za to, ojjjj zapłaci. I taka to logika myślenia, z którą nawet nie ma sensu dyskutować.
2. Za nami już jedno z najważniejszych wydarzeń roku czyli 25 lecie Radia Maryja. Było tłoczno, było wesoło, a Ojczulek Rydzyk błyszczał niczym księżyc w pełni. Kompania reprezentacyjna Wojska Polskiego umilała gościom czas, tańcząc i śpiewając, tłumy kiwały się w rytm muzyki i upajały świętą obecnością swego religijnego guru. Dziękując wiernym za przybycie, nie omieszkał odnieść się Rydzyk do problemów młodego Misiewicza, tak sponiewieranego wrednie przez tą gorszą część narodu. Wsparł go słowem i duchem, więc teraz pupilek Macierewicza już się nie łamie. W rok zrobi doktorat u Rydzyka i wróci na salony w aureoli odzyskanej sławy. Jak widać, każdemu według zasług.
3. Zalewska otrzymała niezłe wsparcie dla swojej demolki edukacji. Członkowie Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Lecha Kaczyńskiego napisali list, w którym bezkrytycznie poparli pomysły Zalewskiej, pisząc, że „dalsze trwanie obecnego stanu rzeczy jest groźne dla przyszłości naszej Ojczyzny”. No tak, jeśli ktoś postrzega Ojczyznę przez pryzmat krzyża, dogmatów i samych wrogów to nie może inaczej. Jakich wspaniałych czasów doczekaliśmy, gdy naukowcy, ludzie niby światli, a jednak czucie i wiara mają dla nich większe znaczenie niż mędrca szkiełko i oko. I z kimś takim mamy iść przez XXI wiek?
4. PiSiątka o konsekwencjach referendum we Włoszech i przegranej Hofera w Austrii. We Włoszech jest teraz szansa, że wybory wygra centroprawica. Och jakież to będzie fatalne dla jedności UE (i tu promienny uśmiech, bo ciiiii…ale przecież o to chodzi). W Austrii przegrał ten, kto planował wzmocnienie Grupy Wyszehradzkiej (w domyśle, a niech się Austriacy wypchają, bo wynik tych wyborów i tak nie ma żadnego znaczenia dla Europy). Niby tacy zatroskani, tacy smutni, ale ….w końcu mogą wskoczyć w swoją ulubioną retorykę, wskazać zagrożenie Europy, wypiąć dumnie pierś i powiedzieć głośno to, co od dawna im chodzi po głowie. Tylko pisowska Polska jest wstanie uratować Europę przed nadchodzącym, bliżej nie sprecyzowanym złem. Polsko do boju, Europa wzywa…
5. Serialu z górnikami w roli głównej ciąg dalszy. Wczoraj górnicy z kopalni Makowszowy zebrali się pod domem Szydło. Pani premier biegusiem pojechała do górników w Jaworznie, bo po co miała się stresować spotkaniem z tymi niezadowolonymi?Jedni pikietowali w obronie miejsc pracy i przeciwko zamknięciu ich kopalni, inni mieli zaszczyt posłuchać, jak to Szydło ich kocha, jak o nich dba i im pomoże za pieniądze podatników. Ci pierwsi się czepiają, bo PiS nie będzie zamykać kopalni,tylko je wygaszać, a ci drudzy mają wciąż klapki na oczach i nie rozumieją,ze wcześniej czy później i tak ich kopalnie padną. Już nawet kasa podatników nie pomoże. Ciąg dalszy nastąpi….
*
Jak Pan Bóg chce kogoś ukarać, to mu najpierw rozum odbiera. Nie rozumiem tylko, dlaczego wszyscy mamy za to płacić? Do jutra 🙂
Źródło informacji
1.http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114884,21069446,waszczykows…
2. http://www.fakt.pl/…/rydzyk-slowa-otuchy-dla-misiew…/h4sfec0
3. http://wyborcza.pl/7,75398,21073283,pierwsi-naukowcy-ktorzy…
4. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Szczerski-my-dzisiaj…
5. http://www.newsweek.pl/…/deputat-weglowy-dla-gornictwa-nie-…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.