04.08.2017

04.08.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Uwaga! Uwaga! W dniu dzisiejszym zanieczyszczenie pisowszczyzną wzrosło do 90%. Zalecam nie wychodzić z domu, nie słuchać reżimówki, a jeśli już, to proszę pamiętać o odpowiedniej dawce procentów, które powinny zadziałać jak najlepsze antidotum. Przypominam jednak o zachowaniu umiaru, bo przez taką pisowszczyznę popaść w alkoholizm się nie godzi. Zapraszam na prasówkę 🙂
1. A to się Macierewicz wkurzył na Tomasza Piątka, który ujawnił jego powiązania z rosyjskim wywiadem. Teraz będzie walczył z dziennikarzem w sądzie. Jednak nie jako zwykły obywatel, z powództwa cywilnego, ale jako MON. Dzięki temu wyda na sprawę nasze pieniądze, nie swoje osobiste. Dzięki temu podniesie prestiż sprawy na poziom ataku na państwo, co może skutkować wyższą karą. Skąd my to znamy. Podobnie zachował się w sprawie służb WSI i dlatego to my płacimy odszkodowania, a nie on, z własnej kieszeni. Cwaniaczek i tyle. Stawiane zarzuty są tak absurdalne, ze zareagowała nawet OBWE, nalegając, by MON powstrzymał się z zarzutami kryminalnymi wobec dziennikarza. Przestraszy się? 
2. Już widać powoli, w jakim kierunku będzie szła „opieka” Ziobry nad sądami powszechnymi. Jeszcze na dobre ustawa nie weszła w życie, a już mamy córeczkę wiceministra rodziny, pracy i polityki społecznej na stanowisku wiceprezesa Sądu Okręgowego w Bielsku – Białej. Pani sędzina załapała się na stołek, mimo negatywnej opinii KRS. Już wiadomo jedno, nie da ci stołka wiedza i umiejętności, ale koneksje rodzinne. Sprawiedliwość i prawo podług PiS kwitnie.
3. Ach ten Ojczulek Rydzyk, cwany z niego lis. Daje swoje wsparcie, miłosierdzie, ale za to dostaje wszystko, co mu się zamarzy. A konkretnie kasę, kasę, kasę. Gdzie nie spojrzeć, płynie kasiorka do przepastnej kieszeni Ojczulka i płynąć będzie, bo należy mu się jak psu zupa, za jego życzliwość. Nawet MON znalazł sposób, by wesprzeć swojego guru i przelał na konto jego fundacji 102. 062,64 zł. Za co? Za emisję spotów promujących Szczyt NATO w Warszawie. Powiem jedno. Najlepszą fuchą w dzisiejszej Polsce to być pisowskim duchownym, taką szarą eminencją nieRządu. Portfel puchnie, naród płaci, a gość wciąż niezaspokojony. A może tak ustalić oficjalnie dożywotnie stypendium dla Ojczulka? On się będzie cieszyć, nieRząd będzie pewny Błogosławieństwa Bożego, a naród przestanie się wreszcie czepiać?
4. Okazuje się, ze willa na Żoliborzu to zbyt skromne lokum dla wodza narodu. Fundacja Ex Corde już zaczyna zbiórkę pieniędzy na nowy dworek. A niech sobie zbiera, niech stawia, ale jedno mnie wkurza. Z jakiej racji ta fundacja twierdzi, że to naród polski chce gościa uhonorować? Jestem częścią tego narodu i akurat ja nie widzę potrzeby budowania posłowi K. czegokolwiek. A niech gadają, zbierają kasę i robią, co chcą, ale bez ukrywania się pod „narodem”, bo wątpię, by cały naród tego chciał.
5. Parlament Europejski opublikował wyniki badania Eurobarometr. Okazuje się, że 80% spośród ankietowanych Polaków czuje się obywatelami UE. I co na to nieRząd, który na uszach staje, by nam wspólnotę europejską zohydzić na maksa? Tak sobie myślę, że jeszcze kilka posunięć, które wyraźnie pokazują chęć oderwania się od UE, a PiS nie poradzi sobie z ludźmi na ulicach. Niech im się nie wydaje, ze nas wyprowadzą z powrotem poza Europę.
6. NieRząd obniżył wiek emerytalny, jednocześnie zachęcając do niekorzystania z tego przywileju i zasuwania dalej, ile się da i jak się da, j. Polacy jednak nie w ciemię wbici, mają w nosie próby przekupstwa i nagminnie zgłaszają swoją chęć przejścia na emeryturę. To setki tysięcy osób. Zapowiada się niezła klapa finansowa, bo ZUS nie ma kasy, bo emerytury będą głodowe. Jak to nieRząd rozwiąże, mając świadomość, że każdy głos wyborczy na wagę złota? Czym kupi sobie wsparcie emerytów? Hi…zgodnie z zasadą, ze każdy kij ma dwa końce, będą się teraz musiały PiSiątka nieźle nagłowić, co z tym fantem zrobić.
*
Powiem jedno. W życiu nie widziałam tak upolitycznionych wakacji. Normalnie to człowiek się nieco nudził, zwiedzał ciekawe miejsca, leżał odłogiem na plaży, a czas mijał spokojnie, sielsko, idyllicznie. A teraz? … Do poniedziałku 🙂
Źródło informacji
1. http://wyborcza.pl/7,75398,22188748,obwe-zaniepokojone-dzia…
2. http://www.newsweek.pl/…/zamach-pis-na-sady-ustawa-o-sadach…
3. http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114884,22190194,duzy-zastrz…
4. https://www.o2.pl/…/chca-wybudowac-kaczynskiemu-palacyk-jak…
5. https://www.wprost.pl/…/Czy-Polacy-czuja-sie-obywatelami-UE…
6. http://serwisy.gazetaprawna.pl/…/1062400,nadchodzi-fala-ubo…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.