02.03.2017

02.03.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Dzisiejszą prasówkę zacznę dość nietypowo. Jakiś czas temu wrzuciłam jako jeden z punktów komentarz do artykułu GW, która zarzuciła PGNiG iż zleciła audyt jednemu ze swoich prezesów, panu Tomaszowi Hryniewiczowi. Jak się okazało, etyka zawodowa nie zawsze towarzyszy dziennikarstwu, bo w tym właśnie przypadku pan Hryniewicz nie był żadnym prezesem. Głupio wyszło i przepraszam bardzo Pana Tomasza Hryniewicza, że puściłam taką informację dalej. Mam nadzieję, że będzie mi darowane 🙂

Uffff, teraz już mi lepiej, więc zapraszam na prasówkę 😉
1. PiSiątka wpadają powoli w panikę. Za niebawem bowiem wybory samorządowe, więc trzeba stanąć na uszach, byle zagwarantować sobie zwycięstwo. Stąd najnowsze pomysły typu tylko jedna tura w wyborach na wójta, burmistrza i prezydenta, ograniczenie rządów prezydentów, burmistrzów i wójtów do dwóch kadencji, możliwość kandydowania tylko do jednego organu czy zakaz startu w wyborach powyżej powiatów dla komitetów obywatelskich. Poseł K. to ma jednak łeb na karku, tym bardziej, że przy takiej „skutecznej” opozycji, która woli się podgryzać wzajemnie, może liczyć na 100% powodzenia.
2. Rząd boi się górników jak diabła święconego, podobnie zresztą jak i poprzednie. Dzisiaj nastąpił ten piękny moment przyłączenia bankruta czyli KHW do ledwo dychającej PGG. Mało tego, górnikom przyłączanym zagwarantowano, na wyraźne życzenie związków, znaczne podwyżki. A żeby tym z PGG nie było przykro, to dostaną oni specjalne premie finansowe w kwietniu. Szkoda nawet to komentować, po prostu brawo Wy, a reszta narodu będzie bulić.
3. Już długo czekamy na ostateczne ustalenia, związane z wypadkiem Szydło. Wreszcie dokopano się do czarnej skrzynki, teraz przebada się ją na wszystkie strony i za jakiś czas usłyszymy, że wina całkowicie leży po stronie młodego pechowca, bo jazda państwowej kolumny spełniła wszystkie wymogi bezpieczeństwa. Pytanie tylko, jak „orzełki” wyjaśnią problem z kierowcą, który znacznie przekroczył czas pracy i nie powinien prowadzić samochodu, gdzie spoczywała wymęczona Szydło. Jedno jest pewne, są takimi mistrzami zakłamywania rzeczywistości, że coś wymyślą.
4. W Warszawie trwa nadzwyczajny zjazd Grupy Wyszehradzkiej. Ponoć będą debatować, dyskutować o wielu ważnych dla naszego regionu i Europy, sprawach, jednak ja wiem jedno. Szydło zaprosiła przywódców Grupy przede wszystkim z jednego powodu. Chce zadziałać urokiem osobistym i siłą perswazji, by pomogli oni w usadzeniu Donalda Tuska. Przecież poseł K. nie przeżyje, gdy znowu Tuska wybiorą na przewodniczącego RE. Ciekawe, jak zadziała Szydło? Czy będzie taniec na rurze, a może zaserwuje kanapki własnej roboty z naleweczką? O, to jest dobry pomysł, upić to całe towarzystwo i zgodzą się na wszystko.
5. Pierwszy aktor PiSlandii, Zelnik, jakoś nie przejmuje się nominacją Smoleńska w iluś tam kategoriach na najgorszy film minionego roku. Po pierwsze to paradokument (sic!!!!), po drugie to przez układziki, po trzecie to rozgrywka polityczna, a po czwarte on zna bardzo wielu ludzi, zachwyconych tym filmem. A ja bym dodała jeszcze coś po piąte czyli, panie Zelnik gdyby głupota miała skrzydła to fruwałby pan jak gołąb….
*
Mijają dni miesiące, minął rok, a PiS nie rusza się nawet o krok. I co my z tym PiSem zrobimy? Ano nic, przeżyjemy 🙂 Do jutra 🙂
Źródło informacji
1. http://wyborcza.pl/7,75398,21440847,pis-ma-pomysl-na-zmiany…
2. http://www.newsweek.pl/…/katowicki-holding-weglowy-a-jego-p…
3. http://koduj24.pl/kierowca-szydlo-nie-mial-prawa-prowadzic…/
4. https://www.wprost.pl/…/W-stolicy-nadzwyczajny-szczyt-premi…
5. http://film.wp.pl/jerzy-zelnik-nie-przejmuje-sie-nominacjam…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.