02.01.2017

02.01.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Poniedziałek styczniowy wita nas newsami, które nie powinny być żadnym zaskoczeniem dla myślących Polaków. Nie stał się żaden cud, PiSiątka wciąż zwarte i gotowe, by rządzić, radzić i ideałów posła K. nie zdradzić. Zapraszam na prasówkę 🙂
1. No i mamy już rok 2017. Była wspaniała zabawa,życzenia, olbrzymi pokład wiary, że Nowy Rok to nowe oczekiwania, oczywiście głównie dobre, ale już czas na powrót do szarych realiów. Właśnie poczytałam sobie o tym, co w tym roku może czekać tych, co to siedzą na kredytach i włos mi się zjeżył. Zdaje się, że kredytobiorcy nie mogą spać spokojnie. Dziennikarz Newsweeka wieszczy ostry wzrost stóp procentowych, co podbije w górę raty kredytów. Nie znam się na finansach, ale wyraźnie widać, że czeka nas niezła jatka. Czy w tej sytuacji „złotówkowicze” będą mogli liczyć na „pomoc” Dudy, podobnie jak „frankowicze”? Zapewne tak, ale dopiero, gdy rozpocznie on podejście do reelekcji. Kolejni, którzy dadzą się nabrać?
2. Waszczykowski obraził się na Donalda Tuska, zresztą nie pierwszy raz. Tym razem poszło o życzenia noworoczne, w których przewodniczący RE powiedział „W nowym 2017 roku – Ojczyznę wolną od zła i głupoty, Panie”. Nasz, a właściwie nie nasz, geniusz dyplomacji uznał, że najlepsze, co może zrobić Tusk, to pozostać jak najdalej od Polski, a mnie przypomniał się okres stanu wojennego, gdy ówczesne władze usiłowały zmusić działaczy opozycji do wyjazdu z Polski, by oczyścić nasz kraj od elementu niepożądanego. Stare wraca…
3. Błaszczak w polskim radio udzielił niezwykle ważnego wywiadu, w którym miał się odnieść do wydarzeń w Ełku. Gładko zamknął temat w kilku zdaniach i ruszył z zachwytem w opowiastki z gatunku fantasy. Co tam Ełk i jakiś tam epizodzik, w pełni pod kontrolą. Ważne, że za rządów PiSiątek Polska jest stabilna, bezpieczna, rozwija się wspaniale, bezrobocie spada i w ogóle jest super. Jedno jest pewne, o cokolwiek by się nie zapytało, to i tak zawsze dochodzimy do samozachwytu. Pytamy o KOD, słyszymy, ze Polska rozwija się wspaniale. Pytamy o opozycję i już mamy na tapecie 500 plus i miłość władzy do Polaków. Pytamy o gospodarkę i już wciska nam się kolejny kit. Może więc lepiej nie pytać o nic, tylko pozwolić im opowiadać te kiepskie bajeczki?
4. Szopka noworoczna w telewizji reżimowej ponoć okazałą się niezła szopą. Wybaczcie, nie mogłam się zmusić by ją obejrzeć, bazuję więc na opiniach tych, którzy mieli wystarczająco dużo samozaparcia. Jak na reżimówkę przystało, ponoć nakarmiono wyznawców posła K. fantastyczną papką intelektualną, na odpowiednim poziomie i z pełną kulturą. Podobno hitem szopki została pani Anna Komorowska,a szczególnie Jej „puszystość”. Widzowie mieli niezwykłą radochę, tylko jakoś zapomnieli, że powinni bardziej śmiać się ze swojego prymitywizmu i chamstwa. Brawo panie Wolski, a kiedyś był pan tak świetnym satyrykiem. Spadł pan na samo dno.
*
No i wszystko wraca do normy. Nowy Rok pokazuje pisowskie pazurki, czyli w polskiej polityce bez zmian. Do jutra 🙂
Źródło informacji
1. http://www.newsweek.pl/…/wyzsze-stopy-procentowe-i-wzrost-r…
2. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Donald-Tusk-ikona-zl…
3.http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114871,21192576,blaszczak-p…
4. https://www.wprost.pl/…/Szopka-niezgody-Satyra-min-z-naga-K…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.