Prasówka tygodniówka (24.09 – 30.09.2018)

Prasówka tygodniówka (24.09 – 30.09.2018)

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Prasówka tygodniówka (24.09 – 30.09.2018)
„W tygodniu to jesteśmy cisi jak ta ćma, W tygodniu to nam wszystko wisi aż do dna. A jak się człowiek przejmie rolą, sam pan wisz, To zaraz plecy go rozbolą albo krzyż”, a potem przychodzi niedziela, a wraz z nią prasówka tygodniówka i już człowiekowi nieco lepiej, radośniej, nie ma czasu na nudę, adrenalinka sobie miło buzuje i jest super, prawda? 
1. Duda nieźle wszedł w pewną część ciała Trumpa. Zapewnił mu grubą kasę za stałe bazy NATO w Polsce, bo przecież przyjaźń nie ma ceny. W końcu przy takim marnotrawieniu pieniędzy, wywalenie kolejnych milionów to pryszcz. Jednak coś za coś. My będziemy ostro bulić za te bazy, więc musimy zaoszczędzić na polskiej armii. Stąd pomysł przywrócenia do służby starych czołgów T-72. A może jeszcze warto pomyśleć o mieczach, kosach i kijach? Toż to nasza broń narodowa i powinna wystarczyć, by odeprzeć Rosję, jak ta wreszcie nas zaatakuje.
2. Po transformacji 1989 roku pracownicy dawnego Dolickiego Kombinatu Rolnego w zachodniopomorskim, zamiast narzekać, że im się PGR likwiduje, utworzyli spółkę pracowniczą Agro-War w Warszynie. Całkiem dobrze im się działało, gdy najpierw, w 2011 roku weszła w życie ustawa nakazująca dzierżawcom ziemi popegeerowskiej dobrowolne oddanie Agencji Rolnej 30 proc. areału, a teraz zawiadomiono ją, że jej działalność na ziemiach skarbu państwa się skończyła i pisowska Agencja nie przedłuży z nią umowy. To koniec spółki. Ludzie pójdą na bruk, ale co tam…PiS wie, co robi. PiS służy „dobrej zmianie” i swoim obywatelom.
3. Polscy patrioci nie kryją swojego oburzenia. W czwartek, w Lublinie w Bazylice oo. Dominikanów, odbyła się debata, w której udział wzięli arcybiskup Grzegorz Ryś i rabin Boaz Pash z Jerozolimy. Jakim prawem wpuszczać takich za progi katolickiej świątyni – grzmi portal gazetawarszawska.com i nawołuje do „spałowania tych dwóch bandziorów”. Sprawą ma się zająć prokuratura, ale na pewno możemy liczyć się z jej umorzeniem. A niech się dzieciaczki pobawią, wygadają…. Władza ich za to pogłaszcze po główce i kolejny raz uda, że nic się nie dzieje…
4. Rejon krakowskiego Zakrzówka objęty jest ochroną ekologiczną. Jednak radni PiS zadbali o to, by wyłączyć z tego obszaru 92 ary gruntów należących do Księży Salwatorianów. Toż to jakiś cud a nie zwykły prezent. Cena działki błyskawicznie podskoczyła w górę, a księża będą mogli sobie tu budować, co tylko zechcą. Pislandia to raj dla panów w sukienkach.
5. Dla wojewody lubelskiego, Marsz Równości, który ma przejść ulicami Lublina, to „zboczenia, dewiacje i wynaturzenia” i żąda od prezydenta wycofania zgody. Po raz pierwszy Lublin organizuje u siebie takie wydarzenie, wspierane przez wiele organizacji (poza KOD-em, który się ponoć wycofał). PiSowcom nie pasuje sam marsz, nie pasuje i jego data, bo 13 października to rocznica objawień fatimskich a tu taka ohyda. A mnie coraz bardziej nie pasuje ta pisowska retoryka i próby ustawienia nas na wzór i podobieństwo …no właśnie…kogo?
6. NieRzad próbuje wszelkimi metodami dorwać się do naszej kasy z Funduszu Pracy i Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. To stąd weźmie się gotówkę na zasypanie luki , jaka powstała w pracowniczych planach kapitałowych. Stąd też będą pochodzić pieniądze na wsparcie daniny solidarnościowej dla najbogatszych. Stąd też popłynie 2, 2 mld zł na obiecane lekarzom i pielęgniarkom podwyżki. Cwaniaczki z tych rządzących. Zgarną kasę z takiego źródła, które nie wlicza się do deficytu budżetowego czyli…wciąż będą na plusie i będą nas bujać, że jest cudownie.
7. Sędziowie nie zamierzają przyjmować z pokorą deformy sądownictwa i tych wszystkich głupot, jakie wygaduje prezes i jego kumple. Oburzeni słowami wodza o nienawiści wręcz do własnego narodu, zażądali od KRS stanowiska potępiającego taką postawę. No to pisowska KRS ma teraz problem. Co tu zrobić, by nie urazić prezesa? Daje więc sobie aż kilkanaście dni na rozwiązanie sprawy, a my poczekamy i zobaczymy, co wymyśli…
8. Tatuś Dudy skomentował rozmowę synka z Donaldem Tuskiem i trzeba przyznać, ze naprawdę „błysnął” kulturą oraz inteligencją. Powiedział, że Tusk też jest człowiekiem więc trzeba go szanować. TEŻ jest człowiekiem??? Słowo daje, gdyby mi facet tego nie powiedział, to nie wpadłabym na to. A ja głupia myślałam, że „człowiekami” są tylko pisolubni. Ech…całe życie trzeba się uczyć od mądrzejszych.
*
Czeka nas kolejny tydzień pełen ble ble ble, bo wybory samorządowe, bo licytacja, kto da więcej, bo PiS aż nóżkami przebiera, by łyknąć wszystkie województwa i rządzić, rządzić, rządzić. Ciekawe, co jeszcze wymyślą, by kupić sobie głosy. No nic, poobserwujemy i za tydzień podsumujemy 
Źródło informacji
1. https://wiadomosci.wp.pl/stare-czolgi-t-72-wroca-na-pole-bi…
2. http://wyborcza.pl/…/7,127290,23952672,ludzie-z-tego-pgr-u-…
3.http://lublin.wyborcza.pl/…/7,48724,23967179,antysemicki-at…
4.http://krakow.wyborcza.pl/…/7,44425,23981276,zakrzowek-92-a…
5.http://lublin.wyborcza.pl/…/7,48724,23980484,wojewoda-o-mar…
6.https://www.money.pl/…/drenaz-budzetu-skladki-od-firm-pojda…
7. https://lubuskie.onet.pl/sedziowie-z-gorzowa-skarza…/308tytx
8. https://www.wprost.pl/…/ojciec-prezydenta-skomentowal-rozmo…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.