Prasówka tygodniówka (23 – 29.04.2018)

Prasówka tygodniówka (23 – 29.04.2018)

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Prasówka tygodniówka (23 – 29.04.2018)
Tydzień minął, PiS nie odpuszcza. Wciąż udaje, że jest super, a lud mu wierzy, wierzy, wierzy…

1. Pomysły Polskiej Fundacji Narodowej, które mają promować Polskę na świecie, przyprawiają człowieka o ból głowy. Takie marnotrawstwo publicznych pieniędzy i ułańska wręcz fantazja, po prostu powalają. Najnowszy pomysł to podłączenie się do stowarzyszenia „Instytut zmian” i tłumaczenie na języki obce haseł na Wikipedii, dotyczących historii Polski. Oczywiście, koszt takiego zlecenia objęty jest wielką tajemnicą.
2. Antoni Macierewicz zaliczył już objazd po USA ze swoim raportem smoleńskim i dywagacjami w tym temacie. Mało tego, odkrył kolejną przyczynę tej zbrodni, a właściwie jej praprzyczynę. To obrady „okrągłego stołu”. Tak więc spodziewajmy się postawienia w stan oskarżenia prawie wszystkich uczestników „okrągłego stołu”. Kto jeszcze żyje ten pod sąd, nieżyjący usunięci z pamięci historycznej, a tylko Lech Kaczyński pozostanie nietknięty jako ten, który nieświadomie został wciągnięty w tę gierkę. Panie Antoni, pan jest rzeczywiście szalony.
3. Komisja Europejska zajmie się 2 maja przydziałem środków unijnych. Wszystko wskazuje na to, że dostaniemy mniej kasy. To kwestia naszego bogacenia się, mniejszej kwoty przeznaczonej tak w ogóle na wrzutkę finansową oraz zapewne uzależnienie dotacji od stanu praworządności. A kilka dni temu Ziobro przekonywał, że UE coraz lepiej rozumie pisowską „dobrą zmianę” w sądach i nawet im się ona podoba. I kto tutaj buja?
4. Czy sukcesem pisowskiej polityki jest spadek Polski w rankingu „World Press Freedom” na 58 miejsce czyli o cztery miejsca w ciągu roku? Niesamowite, bo na tej liście oceniającej stan wolności wyprzedzają nas Botswana, Belize, Senegal, Burkina Faso czy Madagaskar. I co robi nasz genialny nieRząd w odpowiedzi na taką informację? Udowadnia, że należy się nam ten spadek, bo …kolejny już raz blokuje co niektórym dziennikarzom wejście do Sejmu. A niech tam sobie świat gada, PiS wie, że robi dobrze, wyznawcy PiS- u są za, a Polska Instytucja Kościelna jeszcze podkręca tę wiarę. Ciekawe, na którym miejscu znajdziemy się za rok.
5. Pani Zalewska, mistrzyni bajdurzenia, znowu w akcji. Zgodnie z „oczekiwaniami” rodziców i uczniów oraz po szczegółowych konsultacjach z, nikomu nie znanymi, ekspertami, wymyśliła, że katecheci będą mogli być wychowawcami. Ciekawe więc, skąd taki wynik sondażu w tej sprawie. Ponad 51% respondentów Ariadny uważa, że lekcje religii powinny odbywać się poza szkołą ( w tym nawet 42% zwolenników PiS), a 65% jest przeciwna katechetom – wychowawcom klas (w tym 52% wielbicieli PiS). Wszystko więc jasne. Te szerokie konsultacje przeprowadzono z Polską Instytucją Kościelną, więc po co wciskać nam kit, że to marzenie narodu?
6. Polska jest w niechlubnej czołówce państw z tzw. ukrytym długiem. Okazuje się, że do tego niecałego biliona, którym tak się nieRząd szczyci, trzeba dodać kolejne 5 bilionów zł. To „zasługa” pisowskiej reformy emerytalnej. Chwilowo nie musimy się trząść z tego powodu, ale co to będzie, gdy skończy się dobry czas i wzrosną stopy procentowe? Już wzięła się za to amerykańska Rezerwa Federalna i sygnały o końcu luźnej polityki zgłaszają inne banki centralne, w tym europejski. Czy Polska będzie dysponowała wolną gotówką na spłacanie zadłużenia? Czy też nadal będzie się nam wmawiało, że jest cudownie, sielsko i anielsko?
7. Obietnice PiS rzucone w tłum podczas konwencji tej, jakże praworządnej i sprawiedliwej partii, przynoszą już wymierne efekty. Poparcie dla posła K. i jego kolesi wzrosło do 42%. Jak widać, nic nie ruszy wyznawców. A co tam, miliony wyrzucane w błoto. A co tam przeżeranie naszych pieniędzy. PiS- owi wszystko wolno, bo lud go kocha miłością czystą, bezwzględną i najprawdziwszą. I pokój temu domowi…i Amen…
*
Wielka Majówka przed nami, PiS wciąż z nami, my wciąż pewni, że się nie poddamy i tego się twardo trzymamy. Miłego tygodnia 

Źródło informacji
1.http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114883,23312607,polska-fund…
2. http://wyborcza.pl/7,75398,23318176,macierewicza-tournee-po…
3. https://wiadomosci.onet.pl/…/polska-dostanie-mniej-…/wd2fw9r
4.http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114884,23321200,indeks-woln…
5. https://opinie.wp.pl/sondaz-wp-polacy-nie-chca-religii-w-sz…
6. https://www.money.pl/…/polska-jednym-z-najbardziej-zadluzon…
7. http://www.newsweek.pl/…/sondaz-wyborczy-pis-42-proc-po-23-…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.