Prasówka tygodniówka (08.10 – 14.10.2018)

Prasówka tygodniówka (08.10 – 14.10.2018)

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Prasówka tygodniówka (08.10 – 14.10.2018)
„Karuzela z prasówkami nam się kręci co niedziela, PiS szaleje, ja się śmieję, patrząc, co się wokół dzieje. A niech tam prezes wrzeszczy, złorzeczy i tak wraz z partią do śmieci poleci”. Zapraszam na prasówkę tygodniówkę 
1. Wszyscy pamiętamy uroczyste obchody urodzin Hitlera, prawda? Oburzenie było wielkie, nawet sam Jaki coś mówił o delegalizacji, Morawiecki groził, a tu…wyskakuje nam „kwiatek”. Duma i Nowoczesność, które zorganizowało imprezę ku czci Hitlera wciąż figuruje w rejestrze stowarzyszeń otrzymujących wpływy z odpisu podatkowego. Normalka, chłopcy wciąż pod ochroną rządową, bo jeszcze mogą się przydać w walce z opozycją.
2. Gwiazda polskiej dyplomacji, pisowski ambasador w Berlinie, stawał na uszach, by zablokować Nagrodę Wolności i Przyszłości Mediów dla Tomasza Piątka. Facet uznał, że ta nagroda „ma służyć krytyce polskiego rządu i kwestionować demokrację w Polsce”. Na szczęście nikt go w Niemczech nie traktuje serio. Tomasz Piątek nagrodę dostał, a pan Przyłębski kolejny raz się ośmieszył.
3. I wyszło jak zwykle. Wysłanniczka ONZ Karima Bennoune wpadła do Polski, by napisać sprawozdanie o sytuacji w naszym kraju. Nieopatrznie wspomniała o “serii wydarzeń” noszących znamiona mowy nienawiści, więc natychmiast zarzucono jej, że obraża polski naród. Polskie władze nie darują jej zapewne tej krytyki, zarzutów o nieprzestrzeganiu praw człowieka. Jak ona śmie!!! Przecież u nas demokracja kwitnie i jest tak cudownie. To jakiś spisek przeciwko Polsce i tyle w temacie.
4. Prezes Kaczyński w Sejmie pojawia się bardzo rzadko. Od stycznia wpadał „do pracy” sporadycznie, a od maja to już w ogóle zniknął. Wszyscy wiemy, że chorował, więc ta nieobecność wydaje się usprawiedliwiona. Ano tylko „wydaje się”, bo normalnie powinien prezes przedstawić L-4 i mieć wypłacany 70% pensji i byłoby ok… a tu nikt nie chce udzielić informacji w tej sprawie. Wiadomo tylko jedno. Podczas swej wielkiej nieobecności w Sejmie (styczeń – do wrzesień) prezes zarobił 71 804,64. Za co?
5. U naszych biskupów mechanizm wyparcia pedofilii w kościele działa bez zarzutu. Jan Wątroba, wbrew wyrokowi sądowemu, uznał, że jego podwładny pedofil może wcale pedofilem nie jest, więc przywrócił go do pracy. Warto przypomnieć, że ksiądz R.J. z Małej sam przyznał się do winy, ale biskup wie najlepiej, co i jak. Papież ustala zasady usuwania biskupów za zaniedbania ws. przypadków pedofilii, ale nasi dostojnicy kościelni wciąż idą w zaparte. Co tam papież Franciszek, polski biskup ma zawsze rację…
6. Mamy znowu wielki „sukces” polskiej dyplomacji w RE. I znowu w stosunku 27:1. Wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak próbował zablokować w Radzie UE przyjęcie rocznego raportu w kwestii praw człowieka. Dlaczego? Bo mówił on o obronie praw mniejszości seksualnych, ale nie wspomniał nic o prawach chrześcijan i Żydów. Nasz rząd uważa, że świat zalewa nienawiść, nietolerancja i dyskryminacja wobec chrześcijan i właśnie Żydów (ale numer. Nasi Żydów bronią????) i Polska stawia ostre weto w tej sprawie. Koniec i kropka. Raport został jednak przyjęty, a zachowanie polskiej delegacji nazwano „haniebnym”. To co, były kwiatki i uściski prezesa za ten „sukces”?
7. Ech, ten Kornel Morawiecki. Gada bzdury, stara się brylować w blasku fleszy i zalicza wpadkę za wpadką. W kwietniu był na tyle niefrasobliwy, że obiecał prezesowi spółki GetBacku pożyczkę państwową w wysokości 200 mln zł, co miało uratować firmę przed upadkiem. Człowiek miał pecha, bo rozmowa została nagrana. Jak widać, obaj panowie, tatuś i synek, nie wypadli sroce spod ogona i wiele ich łączy.
8. Brudziński pochwalił działania policji podczas ochrony Marszu Równości w Lublinie i tego prawicowcy mu chyba nie darują. No jak to? Z pałkami na łysolków, gazem i grantami hukowymi? Skandal po prostu! Przecież kontrmanifestanci byli tacy grzeczni? Wściekli wręcz, zarzucają Brudzińskiemu, że „ agresywni członkowie KOD czy Obywateli RP zakłócający prawicowe demonstracje są przez policję “noszeni na rękach”. “(…) tresuje cię kto chce, Owsiak, Ruda z KOD, byle ‘gej’. Sklepałeś, bucu, paru zadymiarzy wozem bojowym, żeby ładnie w TVN24 wyglądało. Drugi Dziewulski”. Nie powiem, ależ mnie raduje sytuacja, gdy dotychczasowi sprzymierzeńcy, zaczynają atakować się wzajemnie 
*
Cisza wyborcza za tydzień, więc prasóweczki nie będzie. Za to w poniedziałek, 22 października pogadamy sobie o Polsce, w jakiej po wyborach samorządowych wylądujemy. Trzymam kciuki za nas, za Polskę i wstrzymam się chwilowo od gadania o mądrości Polaków. Kochani…do urn!!!!
Źródło informacji
1. https://www.fakt.pl/…/neonazisci-ktorzy-w-lesie-swi…/ccy04hm
2. http://wyborcza.pl/7,75399,24022875,ambasador-rp-w-berlinie…
3. http://wyborcza.pl/7,75398,24022762,ekspertka-onz-po-wizyci…
4. https://www.fakt.pl/…/71-tys-zl-dla-jaroslawa-kaczy…/dfj140w
5. http://rzeszow.wyborcza.pl/…/7,34962,24032659,biskup-jan-wa…
6. https://wiadomosci.onet.pl/…/polska-znow-przegrywa-…/gw8p8c2
7. http://wyborcza.pl/7,75398,24037093,jak-getback-nagral-ojca…
8. https://wiadomosci.wp.pl/joachim-brudzinski-podpadl-prawicy…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.