Prasówka tygodniówka ( 04 – 10.06.2018)

Prasówka tygodniówka ( 04 – 10.06.2018)

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Prasówka tygodniówka ( 04 – 10.06.2018)
Ostatnie dni upłynęły pod znakiem „powrotu posła”. A jak poseł wraca to czereda hasa, więc czekają nas kolejne gorące dni, nieprzespane noce i niebotyczny poziom adrenaliny. Popatrzmy, jak w minionym tygodniu zadbano o naszą równowagę emocjonalną.
1. Ta władza zrobi dla kościoła wszystko. Nawet zmieni zasady ochrony terenów, które ważne z powodu zachowania przepływu powietrza dla miasta. Tak właśnie chcą zrobić radni PiS i klubu „Przyjazny Kraków. Takim miejscem jest zbieg ulicy Dobrego Pasterza i al. Bora-Komorowskiego w Krakowie, nazywane korytarzem przewietrzania miasta. Dominikanie chcą tu wybudować mieszkania, bo szkoda, by teren nie przynosił zysków, więc co tam walka ze smogiem. Co tam lepsze powietrze. Kasa się liczy. Przepisy zagospodarowania się zmieni, duchowni będą szczęśliwi, mieszkańcy Krakowa bardziej podtruci i jest git.
2. Szykują się kolejne zmiany w programie 500 Plus. Dzieciom z rodzin zastępczych odbierze się 100 zł, które będą wpłacane na specjalne konto, by w przyszłości zasilić finansowo start tych dzieciaczków w dorosłość. I słusznie, bo przecież rodzice zastępczy o niczym innym nie marzą, jak dorobić się na swoich podopiecznych, więc trzeba dzieci zabezpieczyć przed pazernością dorosłych. A wystarczy małe tąpnięcie gospodarcze, jakaś inflacja, upadek banku i jakaż to kasa będzie? Tak naprawdę to wrzucenie tych dzieciaków do worka z innymi wykluczonymi przez tę władzę. Dorośli niepełnosprawni nie zasługują na kasę. Dzieci z Domów Dziecka też nie, a teraz i te, co pod opieką rodziców zastępczych. Brawo…
3. Na cmentarzu w Wolborzu znajduje się pomnik ofiar faszyzmu. Miejsce ważne dla mieszkańców, bo to ich pamięć, ich historia. Aż tu, któregoś dnia, po cichutku, odłamano kawałek pomnika i wmurowano tabliczkę z listą ofiar katastrofy smoleńskiej. Zgodę na taką dewastację wyraził proboszcz, administrator metropolii. Oburzenie mieszkańców olbrzymie, a duchowny udaje, że nic się nie stało. Walka o usunięcie tablicy trwa i jej końca nie widać.
4. Rok 2018 jest rekordowy, jeśli chodzi o „pracę” Semu. Do 4 czerwca odbyło się aż 8 posiedzeń. Za koalicji PO/PSL najgorzej było w roku 2012, bo odbyło się tylko 26 posiedzeń, a w 2013 roku zaledwie 27. Dodajmy do tego 52 dni wakacji i już widać, za co posłowie biorą kasę. Z drugiej strony, leniwy poseł w obecnych realiach politycznych to nic złego. Jak nie pracuje, to nie wymyśla. Jak nie wymyśla to nie karmi nas kolejną głupotą ustawodawczą. Tak więc chwała leniuchom.
5. Władze Olsztyna wraz ze wspierającymi je instytucjami, opracowali projekt dla przedszkoli i szkół o tolerancji. Pomysł świetny, nauczyciele zadowoleni, a dla dzieciaków szansa, by nauczyli się, że różnorodność buduje, a nie niszczy. Jednak zawsze znajdzie się jakaś czarna owca. W tym przypadku to radny PiS. Babalski, który nie rozumie, po co takie przedsięwzięcie, które nie jest ujęte w podstawie programowej i walczy jak lew, by dziecko było pisowskim patriotą a nie tolerancyjnym obywatelem PiSlandii, bo takich ta władza nie potrzebuje.
6. W Piekarach Śląskich arcybiskup walczy z „diabłem” czyli władzami miasta. Facet narzuca władzom, gdzie ma się odbyć msza z okazji święta Konstytucji czy Wojska Polskiego, doi kasę miejską za pielgrzymki, a teraz ostro sprzeciwia się koncertowi zespołu KAT & Roman Kostrzewski. A może w ogóle oddać władzę samorządową w ręce panów w sukienkach i po problemie?
7. Niby Polska wstała z kolan. Niby świat jest zachwycony deformami PiS. Niby jest cudownie, a jednak… Do Polski przyjeżdża wróg numer jeden czyli Frans Timmermans i to na bank nie będzie miłe. Wprawdzie jest szansa na wycofanie pozwu do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w sprawie naruszenia rządów prawa w ustawie o sądach powszechnych, co mi się nie podoba, ale za to kontynuowana będzie procedura zgodna z art. 7 UE. Jak PiS przekuje to spotkanie w sukces?
8. Jeśli Ziobro myśli, że może robić, co tylko mu się zechce, to bardzo się myli. Sędziowie i prokuratorzy powołali do życia KOS (Komitet Obrony Sprawiedliwości). Teraz biedny Ziobro zalicza zapewne kolejne sesje u psychoanalityka, bo wpadł w doła. Jeszcze się taki nie narodził, który by wygrał z narodem
*
A to się dzieje. A to się kręci…nie ma czasu na nudę, prawda? Do poczytania za tydzień.
Źródło informacji
1. https://krakow.onet.pl/zakonnicy-jak-deweloper-chca…/bhnrkqt
2. https://finanse.wp.pl/zmiany-w-500-zabiora-niektorym-dzieci…
3. https://wiadomosci.onet.pl/…/wolborz-tabliczka-smol…/j9h44yb
4. http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114884,23499888,poslowie-si…
5. http://olsztyn.wyborcza.pl/…/7,48726,23508749,radny-pis-obu…
6. http://katowice.wyborcza.pl/…/7,35063,23502792,arcybiskup-p…
7. https://wiadomosci.onet.pl/…/timmermans-przyjedzie-…/dxtv18n
8. https://koduj24.pl/powstal-komitet-obrony-sprawiedliwosci-…/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.