8.07.2016

8.07.2016

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Przepraszam, a kto właściwie powiedział, że po 1989 roku będzie nam się żyło dobrze i bezpiecznie? Nikt nam nie dał takiej gwarancji, więc teraz musimy przeżyć czasy PiSu z „godnościom osobistom” i wiarą, ze w końcu rozdmuchane ego prezesa i jego ekipy trzaśnie z hukiem, rozejdzie się smrodem debilizmu i znowu wróci słoneczko demokracji. I tego się trzymamy. Zapraszam na prasówkę.
1. Telewizja narodowa rozwija skrzydła fantazji historycznej ponad granice absurdu. Raczyła przedstawić swoim wiernym słuchaczom drogę Polski do NATO i jak myślicie, czyja to zasługa? Oczywiście Jarosława Kaczyńskiego. To on, jako redaktor naczelny tygodnika „Solidarność” pozwolił Czabańskiemu rzucić taki pomysł na łamach pisma. Ani słowa o działaniach Skubiszewskiego, Geremka, Wałęsy, Kwaśniewskiego. O chwała ci prezesie. Gdyby nie ty, to zapewne tkwilibyśmy wciąż w okowach Rosji, pomrokach komunizmu. Polska bez ciebie prezesie już by zapewne nie istniała. Pamiętajcie Kochani, już niedługo będziemy się uczyć historii kaczyzmu, która zastąpi przekłamaną historię Polski. Magistra vitae w łapach oszołomów to znak, że niżej już spać nie możemy. Poproszę o spadochron, bo chcę mieć miękkie lądowanie, mimo wszystko.
2. Co to będzie, co to będzie? Wielki sukces czy groźne milczenie? Polacy wstrzymują oddech i czekają na te 45 minut, które prezydent Obama poświęci Dudzie. Jak głosi plotka, rozmowa ma dotyczyć również TK i niekorzystnych zmian w polskiej demokracji. Jak głosi plotka, PiS bardzo chciał, by normalny prezydent z naszą niedoróbką pokazali się publicznie, na co jednak sztab Obamy nie wyraził zgody. Prezes teraz zapewne siedzi, zaciska piąstki, przygryza wargi i modli się do Najwyższego, by Duda nie zawalił, by Polska zobaczyła, jak USA kocha pisowskie rządy, pisowskie marionetki i pisowski pomysł na życie. Ja też czekam, ale na klapę.
3. Tajemnicą poliszynela jest niesamowita pazerność polskiego kościoła. Gdzie się nie ruszy tam tylko próbuje wyciągnąć dla siebie jak najwięcej kasy. Nikogo więc nie może dziwić, że i ŚDM to idealna okazja, bo znowu coś dochłapać. Właściciele restauracji w Krakowie dostali „kuszącą” propozycję – chcesz karmić pielgrzymów dawaj Archidiecezji Krakowskiej 1000 zł plus vat. Teoretycznie nazywa się to reklamą. Chętne knajpki dostaną bowiem plakat w wymiarze A3 z informacją, że tutaj karmi się pielgrzymów. Ciekawe, czy podobnie będą reklamowane toalety publiczne? Już widzę ten plakacik z napisem – Pielgrzymie tylko tutaj wydalisz z siebie brudy tego świata, otoczony miłością i opieką Bożą. Paranoja, prawda?
4. My wam 500 na dzieci, a wy nam oddacie wszystko, co do grosika i jeszcze więcej. Wydaje się, że taki scenariusz już się zaczyna realizować. Eksperci BZWBK już teraz wskazują tych, którzy najwięcej na programie 500 plus zyskają. To banki i duże sieci handlowe. Ktoś przecież musi pokryć straty, które wiążą się z nowym, wyższym opodatkowaniem tych instytucji. Wyższe marże w sklepach, wyższe koszty prowadzenia kont bankowych i obsługi kredytów to już fakt. Poczekajmy na kolejne podwyżki, ot, choćby za energię i wodę. Może wtedy zaczną niektórzy z nas żałować, że już dzieci zbyt dorosłe, że nie łapiemy się na dodatkową kasę, bo przecież i my będziemy bulić więcej niż dotychczas za codzienne życie. A może by tak wprowadzić listy z dwoma kategoriami cen i opłat? Ci, którzy biorą 500 na dzieciątka swoje niech płacą więcej, a my będziemy mieć spokój, nas nie będzie się karać za realizację obietnic?
5. W Narewce mieszka sobie wielbiciel Żołnierzy Wyklętych i Narodowców, tych najbardziej narodowych. I niechby sobie mieszkał, maszerował, gdyby nie pewien drobiazg. Pan ten jest również katechetą i wbija młodym umysłom zasady wiary chrześcijańskiej, uczy ich miłości do bliźniego swego i miłosierdzia. Jednak czy na pewno? Z jednej strony zwolennik ideologii nienawiści i ksenofobii, z drugiej zaś miłości????To tak się daje? Jeszcze trochę, a z mapy polski znikną szkoły publiczne, których podstawą apolityczność. Za to jak grzyby po deszczu wyrosną nam szkoły narodowe i katolickie tylko. Ależ ta „dobra zmiana” dobra, pytanie tylko, dla kogo?
*
Stare przysłowie żydowskie mówi „Rozmawiając z głupcem godzinę, możesz zgłupieć na okrągły rok.” To , co czeka nas, gdy codziennie czytamy prasówki??? Do poniedziałku.
Źródło informacji
1. http://wyborcza.pl/1,75968,20368065,wiadomosci-i-ich-wersja…
2. http://wyborcza.pl/1,75398,20367626,trybunal-konstytucyjny-…
3. http://krakow.wyborcza.pl/…/1,44425,20351124,sdm-kto-wyzywi…
4. http://next.gazeta.pl/…/7,151003,20355299,tego-pis-zupelnie…
5.http://bialystok.wyborcza.pl/…/1,35241,20366620,katecheta-z…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.