5.08.2016

5.08.2016

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Jedno jest pewne. Dzisiaj PiS baluje, jutro za to odpokutuje. I tego się trzymamy, prawda? Zapraszam.

1. Trybunał Konstytucyjny największym wrogiem jest i basta. Trzeba go zniszczyć, zdeptać, zmiażdżyć, a sędziów jego załatwić tak, by do końca życia odechciało im się nawet pomyśleć o konstytucji. Już PiS o to zadba i dlatego w obróbce wstępnej nienawiści jest kolejna ustawa. Prezes zapewne z rozczuleniem przyklaskuje zaproponowanym w niej rozwiązaniom, m. in. zakazowi dodatkowej pracy, w tym na uczelniach, całkowitemu lub częściowemu odebranie uposażenia, gdy już przejdzie w stan spoczynku i jeszcze kilka drobiazgów. Teoretycznie wszystko to po to, by realizować plan taniego państwa. Ktoś w to uwierzy?

2. Likwidacja gimnazjów to sztandarowy pomysł kiepskiej polonistki i zapewne też takiej ministerki Zalewskiej. Szukając drugiego dna można zauważyć trzy przesłanki, które natchnęły PiS-women do tego działania. Pierwszy fakt, że duża szkoła to dobry konkurs na dyrektora, bo przecież to będzie to jakościowo nowa szkoła. A jak nowy dyrektor, to z czyjego nadania? Nowego kuratora, który jest związany ze swym mentorem czyli PiSem węzłem nierozerwalnym. Po drugie, gimnazja to samo zło, choć wyniki badań pokazują, że to właśnie szkoła podstawowa jest największą areną zachowań i zjawisk negatywnych. I po trzecie, to też wojna z samorządami, które, jak wiemy, z reguły nie są pisowskie. To na nich spocznie obowiązek likwidacji, to na nich skumuluje się złość, niezadowolenie zwalnianych nauczycieli i rozwścieczonych rodziców. I będzie cudnie, bo wściekły obywatel na kogo zagłosuje w kolejnych wyborach?

3. Kolejny wróg na czarnej liście PiSu. To Zbigniew Galperyn, wiceprezes Związku Powstańców Warszawskich, który publicznie skrytykował posunięcia nowej władzy, nie przyjął odznaczenia z rąk Dudy. Natychmiast już ruszyła horda obłąkańców wrzeszcząc o jego współpracy z SB. Najgorsze jest to, że kolejna horda małomózgowców przyjmie te oskarżenia za pewnik. Im żadne dowody nie są potrzebne, bo dbają o higienę intelektualną, więc nie będą się przemęczać sprawdzaniem i czytaniem. Ważny nadawca takiego newsa, a nie prawda.

4. Dyplomacja w polityce to trudna sztuka. To ona pozwala gasić pożary, forsować swoje stanowisko, załatwiać brudne sprawy w białych rękawiczkach. Jak widać, pisowska władza jest totalnie pod tym względem niedouczona. Robi co chce, nie bacząc na konsekwencje, a potem oburza się i dziwi, że ktoś, coś, przeciwko Polsce. Parlamentarzyści uznali Zbrodnię Wołyńską za akt ludobójstwa, więc niech nie będą zdziwieni, że z podobnym zamiarem występuje Ukraina, pragnąca uznać za podobny akt działania polskie w latach 1919 – 1951 przeciwko obywatelom polskim ukraińskiego pochodzenia. I tym sposobem idziemy rzeczywiście ku dobrym relacjom sąsiedzkim. A można było inaczej, prawda?

5. Przekonanie PiSu, że KW czy KE mogą nam podskoczyć, bo „wolnoć Tomku w swoim domku” wydaje się być bardzo na wyrost. W wrześniu zaplanowany jest przyjazd delegacji KW do Polski, co zapewne powoduje niezłą zgagę u rządzących. Jedyne, co może zrobić „szacowne” grono ojców narodu to zamknąć granice, okopać się i nie wpuścić. Pewnie takie pomysły chodzą im po głowie, ale rozum mi podpowiada, że to się nie uda. Mało tego, wierzę, że KW przyjedzie, orzeknie, co trzeba i UE rozliczy. Nie powinnam tego mówić, ale bardzo liczę na zdecydowane stanowisko i zdecydowane działania. Odbije się to i na mnie, ale co tam, przeżyję.

*

„Stary prezes niby śpi, (bis) My się go nie boimy, bo swoje robimy. Choć, jak się zbudzi będzie gryzł.” Zauważyliście może jak mało ostatnio prezesa? Przyczaił się gdzieś, czy co? W zaciszu domostwa swojego snuje zapewne swoje chore wizje i jak wyskoczy na światło dzienne, to ależ będzie się działo. Pewnie wydaje mu się, że już ma Polskę w swojej garści na wieki, wieków… a figa. Do jutra!

Źródło informacji
1. http://wyborcza.pl/1,75398,20502068,klub-pis-pracuje-nad-pr…
2. http://punkts.blog.polityka.pl/…/…/05/co-z-tymi-gimnazjami/…
3.http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114883,20493623,prawicowe-m…
4. http://wyborcza.pl/7,75399,20501370,ukraincy-o-polskim-ludo…
5. http://www.gazetaprawna.pl/…/965476,komisja-wenecka-wroci-d…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.