30.12.2016

30.12.2016

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Newsek tu, newsek tam, na te newsy zapraszam 🙂
1. PiS idzie za ciosem i nie odpuszcza. Tym razem wyręcza się Ruchem Kontroli Wyborów. Ach, jakież zdziwienie i zaskoczenie PiSiątek, ale vox populi vox Dei, więc partia, która słucha narodu i tym razem skłoni się poważnie nad złożoną propozycją. Skłoni się, przemyśli, rozpatrzy, co z tego będzie miała, może coś jeszcze doda i puści ustawę do podpisu Dudy, co by się facet nie nudził. RKW proponuje sporo zmian, jednak te, związane z tworzeniem nowego systemu wyborczego mogą budzić spory niepokój. Obawiam się, ze pójdą one w kierunku umocnienia władzy PiSu i zwiększą jego szansę na kolejną wygraną. Co ciekawe, ponoć te propozycje zmian to odpowiedź na prośbę Kuchcińskiego, który nabrał teraz wody w usta i udaje, że nic nie wie. Jedno jest pewne, zły duch nie śpi, musimy być czujni.
2. Ludzie na ulicach, opozycja okupuje sejm, wbrew pięknym słowom gospodarka pada na ryjek, ale posłowie mają ważniejszy problem do ogarnięcia. Papier toaletowy do sejmowego użytku. Pierwszy przetarg został unieważniony, bo żadna z firm nie spełniała wymaganych kryteriów. Pupy naszych parlamentarzystów to niezwykle cenny element polskiej polityki, więc i papier musi być szczególny. Pod uwagę bierze się m.in. stopień bieli, zapach, wytrzymałość, stopień pylenia (?), estetykę wykonania, równomierne wybarwienie, miękkość i delikatność. Rozpisano więc kolejny przetarg i poszukiwania trwają. Gdybyście gdzieś taki papier toaletowy widzieli to dajcie znać, bo dobry polityk to polityk szczęśliwy i nieuszkodzony po wizycie w sejmowej toalecie.
3. Wczoraj Szydło znowu produkowała się w telewizji, przekonując siebie i swoich, że jest cudownie. Gospodarka stabilna, finanse idealne, na wszystko państwo stać, bo dbają o to eksperci, prawdziwe Eldorado po prostu. Nieco inne zdanie mają „inni”, „gorszego sortu” specjaliści. Dziura budżetowa rośnie jak szalona, a polityka socjalna jest jak gwóźdź do trumny. Jedyną szansą dla naszych finansów, paradoksalnie, jest pogłębiające się osłabienie gospodarki. Odpływ kapitału może oznaczać duże zyski NBP, co może dać kilka miliardów złotych do budżetu. To trochę jak gra w rosyjską ruletkę, ale jak widać, władza ma zamiłowanie do hazardu, więc próbuje, bo a nuż się uda?
4. Profesor Andrzej Zybertowicz, doradca Dudy, zabrał głos w sprawie sytuacji w Polsce. Niby nieco rozumie sytuację, niby nie do końca się zgadza, ale i tak to wina Schetyny i Mateusza Kijowskiego, którzy będą mieli krew na rękach, jakby co. W swojej ocenie poszedł nawet nieco dalej, bo porównał sytuację w parlamencie do wojny hebrydowej i od razu wskazał winnych. Jeśli ktoś oczekiwał czegoś innego po profesorze to może poczuć się mocno zawiedziony, ale dla mnie to normalka. Ale by mu się dostało, gdyby zakrakał inaczej niż te wrony, które go otaczają.
5. Na gwiazdę numer 1 w PiSie wyrasta niejaki Joachim Brudziński. Poseł K. już wie, że to on zostanie jego następcą. Nos polityczny prezesa nie zawodzi. Stawia na człowieka, który mu oddany ponad wszystko, oddany fobiom pisowskim ponad wszystko i w ogóle jest ponad wszystko. Facet agresywny, pełen buty, wulgarny, z emocjami skaczącymi jak pchły po polskiej scenie politycznej, inteligencja wybiórcza, skierowana tylko na zaspokojenie pychy własnej i posła K. Rzeczywiście to idealny następca. Kto jak kto, ale on będzie umiał poprowadzić PiSiątka na najwyższe szczyty czegoś tam, bo to taka, jeszcze brudniejsza, mroczniejsza, strona posła K. Ciemność widzę, ciemność…
*
Jutro Sylwester, więc może nie przejmujcie się za bardzo newsami, bo przecież i tak nasze będzie na wierzchu. Tego się trzymamy, w to wierzymy, do tego dążymy. Do poniedziałku 🙂
Źródło informacji
1. http://wyborcza.pl/7,75398,21182389,szykuja-nam-cuda-nad-ur…
2. http://deser.gazeta.pl/…/7,111858,21179192,musieli-odrzucic…
3.http://www.polityka.pl/…/1688790,1,bilans-polityki-fiskalne…
4. http://www.fakt.pl/…/doradca-prezydenta-o-rozlewie-…/n64j9d4
5.http://www.polityka.pl/…/1688176,1,joachim-brudzinski–drug…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.