28.12.2016

28.12.2016

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej. PiSiątka coraz bardziej ślinią się ze złości, poseł K. z nerwów nie wie, co gada, a my spokojnie, konsekwentnie i do przodu. Zapraszam na prasówkę 🙂
1. Pamiętacie chłopców narodowców, którzy rozdawali prezenty dzieciom w świetlicy Caritas? Aferka ma swój ciąg dalszy. Najpierw Caritas zdystansował się do całej akcji, mimo że na zdjęciu, obok oenerowskiego Mikołaja, widać zadowoloną z życia zakonnicę. Ponoć chłopcy wpadli niezaproszeni i stało się jak się stało. Te słowa oburzyły ONR, którego zarząd zażądał przeprosin, jednocześnie piętnując wpływ środowisk lewicowoliberalnych na ośrodek Caritasu i tym samym działanie na szkodę kościoła katolickiego. No i co teraz? Caritas podkuli ogonek, przeprosi chłopaków i wróci na drogę prawdziwego katolicyzmu? Z ciekawością poobserwuję rozwój sytuacji.
2. A to niespodzianka. Okazuje się, że wśród tych sędziów TK, którzy zbojkotowali głosowanie kandydatów na prezesa Trybunału znalazł się jeden z nominacji PiSu. Trwa gorączkowe poszukiwanie tego odważnego, ale to trudne zadanie. TK nie chce udostępnić imiennej listy sędziów głosujących, ale „czuj dziennikarski” wskazuje na dwóch kandydatów. Może być to sędzia Michał Warciński lub Piotr Pszczółkowski. Akcja poszukiwawcza trwa, bo warto wiedzieć, który z nich potrafił zachować się przyzwoicie.
3. Poseł K. mówi o puczu, PiSiątka jednym głosem skarżą się na radykalną opozycję, a co robi Duda? Szusuje po stokach, nabiera kolorków, poprawia kondycję fizyczną i rozsyła dokoła uśmiech tego, co z błogosławionego łona wciąż błogosławionym stoi. Zwracają na to uwagę politycy, a ja uważam, że te narty to świetny pomysł. Po co ma siedzieć w Warszawie i pozorować mediatora? Pewnie poseł K. też uznał to za żałosne i go odesłał. Logiczne, prawda?
4. Mąż prezes TK J. Przyłębskiej znalazł się na zaszczytnym 11 miejscu Negativ – Liste, czyli zestawieniu 100 najbardziej kłopotliwych Berlińczyków. Wprawdzie autorzy nie podali uzasadnienia, ale wszyscy wiedzą, że pan Przyłębski jakoś nie może odnaleźć się w berlińskich realiach politycznych. Wszędzie wietrzy nieuzasadnioną niechęć do rządów PiSu, walczy z atakiem mediów niemieckich, które czepiają się i szukają w Polsce autorytaryzmu. Zapewne musiał jeszcze czymś zasłużyć na tak wysokie miejsce w rankingu. Może urokiem osobistym i iście pisowską godnością własną?
5. Brawo Polonia Instituta w USA. Jej członkowie napisali list do ambasadora polskiego, w którym określili KOD mianem organizacji terrorystycznej i zapowiedzieli, że zwrócą się do rządu amerykańskiego o „zaklasyfikowanie KOD-u jako organizacji terrorystycznej oraz o odrzucenie starań wizowych członków tego niebezpiecznego ramienia międzynarodowego terroryzmu”. Ja rozumiem, że miłość bywa ślepa i głucha. Mogę też zrozumieć, że miłość do posła K. i spółki może osiągnąć szczyt orgazmu ideologicznego, ale nie mogę zrozumieć, jakim cudem człowiek może spaść na taki poziom kretynizmu. Publicznie więc oznajmiam, że od dzisiaj członków Polonia Instituta uznaję za organ skażony pisowskim wirusem nieodwracalnie, który wymaga stałego odseparowania od zdrowej części polskiego organizmu. Tako rzekłam ja – KODerka i tak niech się stanie.
*
Syta aż w nadmiarze PiSowszczyzną mało strawną, udaję się spokojnie na spacer, by złapać nieco świeżego powietrza, przesterować myślenie na ptaszki, krążące mi nad głową i sporządzić listę zobowiązań noworocznych. Do jutra 🙂
Źródło informacji
1. http://wyborcza.pl/1,75248,21105773,onr-idzie-na-calosc-nac…
2. http://www.newsweek.pl/…/trybunal-konstytucyjny-konflikt,ar…
3. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1339,title,Wladyslaw-Kosiniak-K…
4. https://www.wprost.pl/…/Ambasador-RP-Andrzej-Przylebski-wsr…
5. http://www.fakt.pl/…/zdaniem-polonia-institute-kod-…/ft1qrrf

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.