28.06.2017

28.06.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

1. Środa, środek tygodnia i zgodnie z tradycją to dzień kipiący od dokonań PiSu, ich retoryki i bajdurzenia. To co, bierzemy ich na tapetę? Zapraszam 🙂
1. Andrzej Zielonacki, kolejnym pisowskim sędzią w TK. Uroczyście zaprzysiężony przez Dudę, który jest twarzą uczciwości, rzetelności i praworządności obecnej Polski. Szkoda, że nie chciało mu się dokładnie sprawdzić, że nowy sędzia ma pewien istotny problem. Toczy, a właściwie toczyła się przeciwko niemu dyscyplinarka za oszukanie swoich klientek, co kosztowało je dużo kasy i zdrowia. Facet jest cwany. Poprosił o wykreślenie z listy ORA w związku z wyborem na sędziego TK. Tym sposobem umoczył sprawę dyscyplinarki i zapewne może się czuć już całkowicie bezkarnie. I co? Kolejny „nieskazitelny” w TK? Za chwilę okaże się, że trybunał to azyl dla nieudaczników i kanciarzy, za który zapłacą oni całkowitym oddaniem i wiernopoddańczą służbą. Ku chwale PiSu oczywiście.
2. Błaszczak przejdzie do historii jako ten, co położył morale i wartość polskiej policji na łopatki. Ośmieszył już ich, gdy kazał im paradować ze skrzydłami anielskimi podczas ochrony orszaku Trzech Króli, udawać dziennikarzy na meczu Ruchu Gorzów z Górnikiem czy też pozwolił, by ci obsypywali własnoręcznie zrobionym konfetti szanowną głowę wiceministra Zielińskiego. Do tego „ustawka” w Radomiu, bo tak to wygląda, śmierć Igora Stachowiaka, śmierć Austriaka, Herberta M. na komisariacie, potraktowanie paralizatorem zatrzymanego cudzoziemca. Widać, ze facet zupełnie nie panuje nad tym, co czyni. Obstawił policję „swoimi”, robi policjantom pranie mózgu, a ja czekam, kiedy oni wreszcie mu się postawią. Pierwsze słowa roty ślubowania policjantów mówią „Ja obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczpospolitej Polski porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia”. Bez komentarza.
3. Zgodnie z najnowszym trendem nieRządu, który nakazuje straszyć i karać każdego, co myśli po swojemu, policja wzięła się za obrońców Puszczy Białowieskiej. Popełnili oni straszne przestępstwo, blokując ciężki sprzęt przeznaczony do wycinki. Do sądu skierowano 17 wniosków o ukaranie zbrodniarzy. Może się przestraszą i wreszcie w spokoju będzie można ciąć i ciąć, by ktoś na tym zarobił niezłą kasę?
4. Niech nam żyje polski katolik tak pełen miłosierdzia, miłości do bliźniego swego. Tak przepełniony Duchem Świętym, nauką kościoła!! Biskupi polscy zaproponowali stworzenie tzw. korytarza humanitarnego czyli przyjęcia do Polski samotnych matek, chorych i niepełnosprawnych po szczegółowych kontrolach. Uchodźcy znaleźliby się pod opieką parafii. I co na to Polacy? Według sondażu aż 61% jest na nie. Wielkie ci dzięki PiSie niekochany, że w imię walki nad duszą narodu, stworzyłeś potwora. Idź dalej tą drogą, a będzie ci dane…co? Przekonasz się niebawem, ale nie będzie to powód do radości.
5. Samorządowcy zwrócili się z apelem do Dudy, by nie podpisywał nowelizacji ustawy o rachunkowych izbach obrachunkowych. Powszechnie wiadomo, że ma ona ugotować samorządy i przygotować grunt pod wielką wygraną PiS. Co zrobi Duda? Łapka w górę ten, kto uważa, że zachowa się przyzwoicie.
*
Aż chce się zaśpiewać „Komu dzwonią, temu dzwonią. Mnie nie dzwoni żaden dzwon. Bo takiemu nieRządowi, jakie życie taki zgon, zgon, zgon tralalala.” I niech to wystarczy za komentarz. Do jutra 🙂
Źródło informacji1. http://wyborcza.pl/7,75398,22020580,oszust-w-trybunale-kons…
2. http://www.newsweek.pl/…/8-wpadek-polskiej-policji-o-ktoryc…
3. http://www.fakt.pl/…/protesty-w-puszczy-bialowieski…/pe77re4
4. https://wiadomosci.wp.pl/polacy-nie-zgadzaja-sie-z-kosciole…
5. http://serwisy.gazetaprawna.pl/…/1053745,samorzady-ustawa-o…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.