27.12.2016

27.12.2016

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Święta za nami, politycy PiSu przestali mówić ludzkim głosem i wszystko wraca do normy. Zapraszam na prasówkę 🙂
1. Duda znalazł chwilkę czasu, by między złożeniem podpisu pod podsuniętą ustawą, a wypadem na narty, udzielić wywiadu Gazecie Polskiej. Zapomniał już, że chciał się pobawić w mediatora, posklejać opozycję z PiSem i wrócił do tego Dudy, jakiego świetnie znamy, czyli drewnianej pacynki z rosnącym nosem. Wcześniej kokietował opozycję, teraz grzmi, że to celowa robota partii Petru i Schetyny, którzy chcą wywołać niepokoje społeczne. No tak, bądź tu człowieku mądry i zgadnij, kiedy facet się bawi w prezydenta wszystkich Polaków, a kiedy, przywołany do pionu, znowu staje się tubą posła K.
2. Co trzeba zrobić, by zostać wybranym przez wybitną gazetę „wSieci” Człowiekiem Wolności? Proste. Trzeba przespać wprowadzenie stanu wojennego, mieć większe ego od siebie samego, kupić sobie wyznawców za kasę, której nie ma, rozwalić demokrację, niszczyć autorytety historyczne i buchać żądzą zemsty za każde, nawet najmniejsze niepowodzenie życiowe. Jak myślicie, kto więc zasłużył na to zaszczytne miano Człowieka Wolności?
3. Waszczykowski znowu dorwał się do głosu i karmi nas swoim geniuszem dyplomatycznym. Chce się układać z Białorusią, więc obetnie dotacje dla niezależnej stacji TV Biełsat. Chce obserwować rząd Litwy, który ponoć teraz jest bardziej sympatyczny i nie popiera chwilowo projektu ustawy zrównującej niemiecki faszyzm z litewskim nacjonalizmem. Pytanie, skąd on wie, czy na Litwie atmosfera dla Polski jest już bardziej sprzyjająca. Był tam z wizytą, czy co? Jedno jest pewne. Facet chyba korzysta z usług jakiegoś wróżbity, bo źródłem takich rozmyślań nie może być błyskotliwy intelekt.
4. Widać, że poseł K. miał dużo wolnego czasu ostatnio na rozmyślania. Stąd jego najnowsza rewelacja, jakoby opozycja nie działała spontanicznie tylko zorganizowała klasyczny pucz, by przejąć władzę. Jednak PiS to mądra partia, nie dała się wziąć z zaskoczenia i opanowała sytuację. Chwała Tobie pośle K. za tak mądre rozważania, a jak znajdziesz chwilkę, to zajrzyj do słownika, by zrozumieć, co oznacza pojęcie „pucz”.
*
Nie wiem, jak Wy, ale ja wciąż czuję jeszcze ten nastrój świąt. Dlatego łagodnie podchodzę do naszej władzy. Jestem miła, grzeczna, kulturalna i nie dowalam. Ten stan zapewne długo się nie utrzyma, więc jest szansa, że jutrzejsza prasówka będzie bardziej ostra. Pa 🙂
Źródło informacji
1. http://wyborcza.pl/7,75398,21170806,prezydent-duda-w-gazeci…
2. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Od-kilkudziesieciu-l…
3. https://www.wprost.pl/…/Waszczykowski-Nie-chce-grac-z-Bialo…
4. http://www.newsweek.pl/…/jaroslaw-kaczynski-o-protestach-op…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.