27.11.2017

27.11.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Poniedziałek nam PiSem zalatuje równo… i tak już od dwóch lat. A mnie się marzy nieco świeżego powietrza i nieco oddechu, bo zatrucie środowiska pisowszczyzną wzrasta, a to niebezpieczne dla zdrowia obywateli Polski. Zapraszam na prasówkę 
1. Praworządność i sprawiedliwość w pisowskiej Polsce odbija mi się już permanentną czkawką. Szczególnie, gdy widzę tę ostrą radykalizację, będącą wynikiem udawania przez nieRząd, że życie w Polsce jest rajem dla każdego. W nocy dwóch „patriotów” obrzuciło kamieniami Ośrodek Kultury Muzułmańskiej. Dlaczego? Może marzy im się Order Orła Białego za postawę „godną naśladowania”? Oczywiście policja szuka sprawców i pewnie szukać będzie długo, bo władzy nie zależy przecież na wyjaśnianiu tego typu „incydentalnych ekscesów”.
2. Błaszczak puchnie z dumy, bo statystyki pokazują, że w Polsce żyje się coraz bezpieczniej, a przestępczość spada równo. Są więc odznaczenia, medale i jest to wciskanie kitu, że tylko dzięki PiS jest tak cudownie. Hm…jakoś nie przejdzie Błaszczakowi przez myśl poinformowanie narodu, że na całym świecie spada przestępczość i nie jest to zasługą policji i jej szefa. Ot po prostu taki światowy trend. I chwała za to, bo z tą policją byłoby kiepsko, gdyby przestępcy nadal działali tak jak w poprzednich latach. Po pierwsze wakatów w policji od groma i trochę. Nigdy nie było tak mało funkcjonariuszy jak teraz. Po drugie, kiepska kasa, kiepskie dodatki, kiepska praca dla dobra władzy nie narodu…co tu więcej mówić?
3. Już dwa lata prawie męczą się konie ze stadnin w Janowie Podlaskim i Michałowie z „dobrą zmianą” ministra Jurgiela. Poprzednich prezesów oskarżono o niewłaściwe gospodarowanie kasą, tylko że do dnia dzisiejszego żaden sąd tą sprawą się nie zajmuje. Natomiast obecni szefowie to koszmar. Skandal goni skandal, a zyski wołają o pomstę do nieba. Stadnina w Janowie Podlaskim zarobiła 40 razy mniej niż w 2015 roku, a w Michałowie ponad 600 tys zł mniej. A to dopiero sukces, prawda?
4. Cierpliwość Ziobry do kolesi narodowców jest wciąż niezmienna i wielka. Nawet nie bardzo mu przeszkadza akcja z szubienicami w Katowicach, na których zawisły portrety europosłów z PO, podpisujących się pod rezolucją dotyczącą Polski. Fakt, może to trochę niesmaczne było, może estetyka nie bardzo, ale nic się nie stało przecież. Od razu przypomniał, że teraz jest spokojniej niż za PO. Nikt nie podpala radiowozów, nie ma demolki na marszach, ale zapomniał dodać, kto wówczas nakręcał taką postawę. Ot…taki z niego „dobry wujek”
5. Macierewicz przeżywa trudny okres. Konflikt z Dudą, pogłoski, że może stracić wygodny fotel w MON…to faceta wykańcza i zmusza do szukania winnych. I, co ciekawe, znalazł. To poseł K. To on ponosi odpowiedzialność za całe zło, które biednego Antoniego spotyka. Ale nic to, niech prezes tak dalej działa, a „wszystko skończy się jak w 2007 r. czyli klęską PiS i zaprzepaszczeniem wszystkich reform”, a pytany, dlaczego tak się dzieje, mówi otwarcie „Kaczyński po prostu zwariował”. Koniec przyjaźni?
6. Ziobro szaleje. Odwołuje sędziów jak leci, oskarża kogo się da, z sądów, o korupcję, walczy z układem, buduje swój układ…ot po prostu czyni to, co uwielbia. Wreszcie w swoim żywiole wreszcie szczęśliwy… I pomyśleć, że Duda, któremu nawet ręka nie zadrżała, gdy podpisywał ustawę o sądach, śmie wciąż powtarzać, że on wszystko dla Polski, w imię dobra Polski. Nawet dla naszego dobra i szczęśliwości takiego Ziobrę nam zafundował. Sorki, ale piechotą do Częstochowy nie pójdę, by dziękować za to wielkie serce prezydenta patrioty.
*
A niech tam się dzieje, niech tam się toczy, kiedyś PiS odpowie za wszystko. Mam nadzieję, że dożyję tej pięknej chwili i obiecuję…upiję się ze szczęścia. I to mówię ja, osoba pod 60 tkę, która nigdy w życiu nie przedawkowała alkoholu. Do środy 
Źródło informacji
1. http://warszawa.wyborcza.pl/…/7,54420,22702415,atak-na-osro…
2. http://www.newsweek.pl/…/statystyki-policji-najlepsze-od-la…
3. http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114883,22702185,40-razy-mni…
4. https://wiadomosci.wp.pl/zbigniew-ziobro-nie-chce-zajmowac-…
5. http://www.fakt.pl/…/antoni-macierewicz-zle-wyraza-…/y0qs054
6. http://wiadomosci.onet.pl/…/ms-odwolano-trzech-prez…/31jd2s2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.