26.04.2017

26.04.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Sondaże wyraźnie pokazują, ze suweren ma dosyć działań władzy. NieRząd jednak jest wciąż głuchy i ślepy na głos narodu. Popatrzmy czym dzisiaj PiSiątka nas „karmią” Zapraszam 🙂
1. Kolejny raz „duma” Waszczykowskiego została wystawiona na próbę. Znany i ceniony dyplomata, Tomasz Chłoń, śmiał bez jego zgody wystartować na stanowisko dyrektora Biura Informacyjnego NATO w Moskwie. Mało tego, był na tyle bezczelny, że ten konkurs wygrał. Waszczykowski nie poczuwa się więc do jakiejkolwiek pomocy, o wystąpieniu do władz państwa przyjmującego o akredytację, włącznie. Znowu więc facet buja jak nakręcony, bo ponoć pan Chłoń osobiście poinformował go o starcie w konkursie. Może liczył, ze się nie uda, a tak to ma teraz problem, bo Chłoń nie jest z jego opcji politycznej. Pecha ma ten Waszczykowski, ciągle pod górkę, bo co rusz wyskakują jakieś kwiatki, które pokazują, jak mierny jest z niego minister.
2. Szyszko postanowił weprzeć Macierewicza i podsuwa mu pomysł, by wrzucić do Obrony Terytorialnej myśliwych. Jak tłumaczy, mają oni wprawę w strzelaniu do „celów ruchomych”, znają teren, są zaangażowani. Zapewne wystarczy znieść okresy ochronne dla zwierząt, dać im prawo, by zabijali zwierzątka jak leci, a wtedy zapewne, w ramach wdzięczności, będą walili drzwiami i oknami do OT. A może dobrze byłoby, gdyby obligatoryjnie, każdy myśliwy stawał się członkiem formacji Macierewicza? Ciekawe, co na to myśliwi.
3. Kolejny dowód na to, że nieRząd kocha tylko dzieci w fazie poczęcia. Światło dzienne ujrzał „rewelacyjny” pomysł Zalewskiej o likwidacji nauczania indywidualnego w szkołach, co wykluczy normalność edukacyjną głównie dzieciom niepełnosprawnym, chorym. Mało tego, pozbawi się ich możliwości pewnej integracji z rówieśnikami, zamknie się ich w domu, po prostu skaże się te dzieci na całkowitą izolację społeczną. Przepraszam, ale muszę to powiedzieć. Pani Zalewska, a niech się pani stuknie w główkę. Kolejnym krokiem będzie zamykanie w ośrodkach, a potem całkowita eliminacja, tak jak było w III Rzeszy?
4. A to się nam PiSiątka rozszalały. Dziennikarz wp.pl dotarł do informacji o niesamowitym przetargu na zakup 258 samochodów. To 4o wypasionych na maksa limuzyn, samochody osobowe, furgony busy, ciężarówki i auta terenowe z napędem na cztery koła. Obłowi się nie tylko nieRząd ale i urzędy wojewódzkie, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, Urząd Patentowy, Wyższy Urząd Górniczy, czy Biuro ds. Substancji Chemicznych. Super, będzie co rozwalać na drogach.
5. Coś chyba kiepsko z chętnymi do Obrony Terytorialnej, bo MON chce utworzyć w szkołach klasy mundurowe. Wprawdzie to żadna nowość, bo znam licea, gdzie takie klasy są. Pytanie tylko, czego i jak będzie się w nich nauczać. Jak mówi wiceszef resortu, Michał Wójcik, chodzi o odbudowanie osobowe Sił Zbrojnych oraz „kształtowanie postaw patriotycznych i proobronnych”. Jak zwał tak zwał, wiadomo że trzeba przygotować mięsko armatnie zaspokajające fanaberie Macierewicza. Mięsko karne, bezkrytyczne, maksymalnie zmanipulowane…. Takie duże mniam pisowskie.
6. Najpierw byłą radość. Marszałek odwołał narzuconego dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu. Aktorzy, wierni widzowie, ludzie kultury nie kryli, że to wspaniałą wiadomość, ale po chwili wylano im kubeł zimnej wody na rozradowane głowy. Wojewoda dolnośląski wstrzymał decyzję, bo nie spodobała się ona Glińskiemu. Sprawa ma być jeszcze raz rozpatrzona, tym bardziej, że swoje „ale” ma też Solidarność. Ciekawe, kto tu wygra.
*
„Knot, Minister Magii przychodzi do Ollivandera po nową różdżkę. Próbuje jedną, drugą, żadna nie działa. W końcu Ollivander mówi, że dla takiego klienta trzeba wykonać różdżkę na zamówienie. Mile połechtany Knot wychodzi, żeby stawić się następnego dnia. Przychodzi, próbuje, działa idealnie. Płaci i wychodzi, a Ollivander patrzy za nim i mówi do siebie:- Plastik. Trzynaście cali. Rdzeń z papieru toaletowego. Jaki minister, taka różdżka” To chyba najlepszy komentarz do oceny nieRządu. Do jutra 🙂
Źródło informacji
1. http://www.newsweek.pl/…/waszczykowski-chce-zniszczyc-karie…
2. http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114883,21694920,minister-sz…
3. http://koduj24.pl/zalewska-chce-wyrzucic-dzieci-niepelnosp…/
4. http://www.fakt.pl/…/wielkie-zakupy-pis-wkurza-pola…/3kp6ssq
5. https://www.wprost.pl/…/MON-utworzy-klasy-mundurowe-w-kazdy…
6. http://wroclaw.wyborcza.pl/…/7,35771,21696895,morawski-odwo…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.