25.08.2017

25.08.2017

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Jedno jest pewne. Niby sezon ogórkowy, niby politycy na wakacjach, a nie ma dnia, by z czymś nowym PiS nie wyskoczył. Drżyjmy, bo jesień idzie. Jeśli przewalą to, co chcą, to już po nas. Zapraszam na prasówke.
1. „Dobra” wiadomość dla ogrzewających swe domostwa węglem. Ze sprzedaży wycofano odpad węglowy, za to podniesiono znacznie cenę za węgiel. Obliczono, że koszty zimowego ogrzewania to wzrost o kilkaset złotych. Tłumaczenie jest proste. Wszystkiemu winny wzrost cen na rynkach światowych. A mnie tak chodzi po głowie, że trzeba sobie wyrównać straty spowodowane wywaleniem ze sprzedaży właśnie odpadu węglowego? A może się mylę i to tylko rodzaj jakiejś psychozy?
2. Zapowiada się „krwawa” zemsta za ustawę dezubekizacyjną. Okazało się, że byli pracownicy służb objętych tą ustawą nie są tacy bezbronni i bezwolni. Odnawiają kontakty, organizują się, przeglądają teczki, które zabrali sobie…tak na wszelki wypadek. Teraz zamierzają skorzystać z posiadanych materiałów, by skompromitować osoby publiczne, oczywiście z PiS-u. No to szykuje nam się wojenka…będzie się działo
3. Zdaje się, że już wszystko jasne. Wiadomo już, dlaczego Autosan spóźnił się 20 minut na przetarg i kontrakt z MON przeszedł mu koło nosa. Nie był to wcale sabotaż pracownika, który jakoś uchował się, choć był zatrudniony przez PO. To była świadoma decyzja Dyrekcji, która nie wiedziała, jak ma powiedzieć, że absolutnie nie jest przygotowana do spełnienia oczekiwań, gdyż specjalizuje się w zupełnie innych pojazdach. Ale wpadka…
4. Po długim milczeniu Szydło wreszcie zabrała głos w sprawie reparacji od Niemiec. Nie będę tego komentować, bo szkoda mi czasu, ale jedno mnie zaciekawiło. Powiedziała ona „Ta krzywda nie została nam w żaden sposób naprawiona, a wręcz odwrotnie”. To znaczy, że co? Pojawiła się jakaś większa, bardziej odrażająca krzywda? Czy jest coś, o czym nie wiem, a powinnam, by zapłakać rzewnymi łzami i zacząć nienawidzić Niemców? Czy ktoś mi wytłumaczy, co Szydło miała na myśli?
5. Dudy dwie spotkały się w Gdańsku i debatują sobie na temat zmiany Konstytucji. A to się eksperci dobrali. Jeden, co to przysięgał na Konstytucję, po czym bez skrupułów zaczął jej demolkę. I drugi, który zapomniał, o korzeniach Solidarności, o jej obywatelski charakterze. Jedno jest pewne. Ich ustalenia będą skrajnie prawicowe, skrajnie chrześcijańskie i skrajnie antyobywatelskie. Kto wierzy, że jest inaczej ten kiep po prostu i tyle.
*
Czeka nas bardzo gorący, bardzo ciekawy czas. Czy jesteśmy przygotowani? Czy wiemy, co robić? …. do poniedziałku.
Źródło informacji
1. http://www.fakt.pl/…/bedzie-mniej-najtanszego-opalu…/mktrp7r
2. https://www.wprost.pl/…/Byly-pracownik-SB-zapowiada-kontrat…
3.https://www.money.pl/…/autosan-przetarg-spoznienie,11,0,235…
4.http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114871,22275308,premier-pie…
5. http://www.newsweek.pl/…/konferencja-andrzeja-dudy-i-solida…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.