25.07.2016

25.07.2016

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Parlamentarzyści od dzisiaj urlopują. Mój internet też zapragnął wolnego i smyknął mi nad morze. Na szczęście został zlokalizowany, zatrzymany i z podwiniętym ogonkiem wrócił do użytkowników, czyli mnie. No to popatrzmy, co nam dzisiaj media niosą. Zapraszam.
1. PiS tłumacząc tłumaczenie słów prezydenta Obamy usiłowało wmówić narodowi, że jest On zadowolony ze stanu naszej demokracji. Bez skrupułów więc Sejm biegiem przegłosował poprawkę do poprawki poprawianej już ustawy o TK i zadowolony z siebie udał się na wakacje. A tutaj klapa. Okazało się, że Stany Zjednoczone jednak bacznie przyglądają się tej niby „świetnej”, polskiej demokracji i ostro skrytykowały działanie pisowców. Również KE skrytykowała nową ustawę i zapowiedziała, że wróci do sprawy. Jak się okazuje, pisowskie pojęcie demokracji znacznie odbiega od przyjętej definicji tego pojęcia. Jak się okazuje, świat jednak nie daje się nabrać na kłamstewka i wszelki próby oszustwa. No to teraz niech prezes myśli, jak to rozwiązać.
2. Hura!! Wreszcie władza ma sukces. Zatrzymano Irakijczyka, który planował zamach terrorystyczny w Łodzi. Facet jest ponoć dość szemrany, miał przy sobie śladowe ilości materiałów wybuchowych, a z jego zapisków wynika, że rzeczywiście chciał coś złego w Łodzi dokonać. A mnie od razu nasuwa się pytanie, dlaczego w Łodzi właśnie, a nie tam, gdzie ŚDM? Dla terrorysty liczy się efekt spektakularny, więc czemu Łódź? A może to moja wrodzona nieufność do obecnej władzy każe mi szukać w tym sukcesie drugiego dna?
3. Macierewicz spotkał się z powstańcami warszawskimi i dogadali się. Będzie pel pamięci zamiast apelu poległych, w którym wymienieni zostaną i Lech Kaczyński, i Ryszard Kaczorowski i trzech wojskowych, którzy walczyli w Powstaniu Warszawskim, a zginęli w katastrofie smoleńskiej. Mam bardzo mieszane odczucia, bo apel poległych to hołd tym, którzy zginęli w walce. A Apel Pamięci to już nie ta ranga, nie ten wydźwięk tragedii powstania. Szkoda, ze powstańcy dali się wziąć pod włos. Szkoda, że Macierewicz postawił na swoim. Apel Pamięci – ależ żenada.
4. Przejęcie mediów przez PiS wszystkim odbija się wielką czkawką. To, co dziennikarze wygadują, ich przemilczenia, przekłamania, jakieś kosmiczne głupoty, wciskane widzom, zaczyna zbierać swoje żniwo. Radiowa Jedynka ryje nosem po ziemi, a jej oglądalność spadła do 8%, co jest najgorszym wynikiem w historii tej stacji. Czabański wprawdzie twierdzi, że rząd nie wtrąca się do mediów, ale chyba nikt w te bzdury nie wierzy. Jedno jest pewne, mój odbiornik radiowy obrasta kurzem, a telewizyjne programy narodowe mam zablokowane. Jestem pewna, że nie tylko ja.
5. No patrzcie. Jestem ciekawa, czy ci, składający modły dziękczynne za przywrócenie poprzedniego wieku emerytalnego, znają szczegóły tej ustawy? Wiedzą, że blokuje ona możliwość dorabiania na emeryturze? A wszystko to po to, by ludzie nie smykali sobie na emeryturkę, bo osiągnęli odpowiedni wiek i już im się nie chce pracować, ale, by pracowali sobie dłużej, teoretycznie na zasadzie wolnego wyboru. Co za idiotyzm. Praktycznie to będzie tak, że pracodawca chętnie wywali ze stanowiska emeryta, bo woli kogoś młodszego, bardziej sprawnego, kreatywnego, zdrowszego. Czyli tak. Ustawa spełni marzenia wyborców PiS, jednocześnie nakaże im błagać pracodawców, by ich nie zwalniali i mogli popracować killka lat jeszcze, bo inaczej pomrą z głodu. Niezła hipokryzja, prawda?
6. Szydło ma marzenie. Chce, by młodzież, która zjeżdża do Polski na ŚDM zachwyciła się nowoczesnością, wspaniałym rozwojem, pięknem naszego kraju. I to wszystko ma pokazać pielgrzymom Wystawa – Pawilon Polski. A ja po prostu padam z podziwu na tą moją, pomarszczoną gorszym sortem, twarz i gratuluję z całego głupiego serca mojego, że przez te kilka miesięcy rządów PiSu mamy się czym pochwalić, że Polska wylazła z totalnej ruiny i jest teraz taka wspaniała. Jakiż niedowiarek był ze mnie, jakaż miernota rozumowa. Czy PiS mi wybaczy???? (żartuję oczywiście)
*
A ja pomyślałam sobie optymistycznie, że prasówki będą przez najbliższy miesiąc zbędne. No bo nic się nie zadzieje, PiS nas nie wkurzy, będzie sielsko i anielsko. Przepraszam, pomyliłam się. Do jutra.
Źródło informacji
1. http://wyborcza.pl/1,75399,20450018,oswiadczenie-departamen…
2. http://www.newsweek.pl/…/irakijczyk-planowal-zamach-terrory…
3.http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114883,20449281,obchody-pow…
4.http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114883,20447146,radiowa-jed…
5. http://wyborcza.biz/…/1,147880,20449377,projekt-nowej-ustaw…
6. http://www.rp.pl/…/160729499-Premier-Przy-okazji-SDM-chcemy…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.