24.10.2016

24.10.2016

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Przed nami kolejny tydzień pisowskiej prawdy, czyli będzie jak zwykle. Dużo idiotyzmów, zakłamania, obłudy. Ludzi o mocnych nerwach zapraszam 🙂
1. Rozmowa Dudy ze Sławomirem Dębskim w „Polskim Przeglądzie Dyplomatycznym” Trzeba przyznać, ze ma gość gadane. Gdyby ktoś go nie znał to uwierzyłby w jego bezstronność, zainteresowanie państwem i obywatelami. Cudeńko dosłownie, a nie prezydent. Jakiż on mądry, wyważony, kochać go to za mało. Ano właśnie, jednak znamy dobrze, co wyprawia na swoim stołeczku. Jak bardzo jest pisowski, jak chce ludziom ręce odcinać, i jedyną jego fuchą jest pilnowanie długopisu. Stąd też jego bajania na temat Polski silnej i sprawiedliwej, o obronie pokoju na świecie, o samodzielności własnej tylko śmieszą. Duda nam się nie udał i nic już tego nie zmieni.
2. Macierewicz otrzymał w sobotę tytuł „Patrioty roku 2016”. Polały się łzy, głos się łamał ze wzruszenia, a największe podziękowania skierował w stronę Ojczulka Rydzyka, którego wpływ na wizerunek obecnej Polski jest przeogromny. I tu się z nim zgadzam. Gdyby nie Ojczulek, bracia Kaczyńscy i sam Macierewicz to jakaż ta Polska byłaby po chamsku tolerancyjna, wrednie demokratyczna, paskudnie otwarta na prawa człowieka. Kiedy o tym pomyślę, ,to aż mnie dreszcz obrzydzenia przechodzi. O, brawo Wam Panowie, jedyni i sprawiedliwi. Brawo, bo o niczym innym nie marzę, by żyć w zacofaniu, ciemnocie i głupocie.
3. Rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej nie chcą ekshumacji ciał swoich bliskich. Jednak nie mają nic do powiedzenia, bo PiS tego sobie życzy i tyle. W końcu trzeba udowodnić zamach, trzeba utrzymywać traumę smoleńską w narodzie, bo inaczej pisowska Polska straci legendę, która jest podstawą jej funkcjonowania. Błaszczak stanął kolejny raz na szczycie zaściankowości i ciasnoty umysłowej, mając w nosie zdanie tych, którzy stracili najwięcej. Zgodnie z zasadą „po trupach do celu”.
4. Powoli zbliżamy się do pierwszej rocznicy rządów Szydło , czas więc na podsumowania. Sztandarowe obietnice PiSu mają się dobrze, choć trochę jest z nimi problemów. Program 500 Plus – brak kasy, Mieszkanie 500 Plus – licho wie, bo gdzieś na obrzeżach, bo w wersji minimum. Kwota wolna od podatku czeka cierpliwie, że kiedyś, że może. Bezpłatne leki dla seniorów, lista króciutka i nie dla każdego. Płaca minimalna to pełen sukces, choć rząd ma mało z tym wspólnego, bo koszty podwyżki poniosą pracodawcy. Podatek bankowy to jedna wielka klapa. Kredyty we frankach leżą sobie odłogiem i pewnie poczekają na tyle długo, że ludzie zdążą je spłacić. No i jak? Lud nadal kocha PiS tak dla zasady, ależ się na tym przejedzie.
5. Narodowy Program Mieszkaniowy PiSu pokazuje, jak bardzo na sercu prezesa i spółki leżą obywatele. Wiecie, że przewiduje on likwidację katalogu osób objętych ochroną przed eksmisją? Ten problem dotyczy kobiet w ciąży, emerytów, osób niepełnosprawnych. Kolejny raz możemy się przekonać, że sprawiedliwość i prawo podług PiS ma się nijak do rzeczywistości.
*
Zaskoczeni najnowszymi newsami? Wydaje mi się, że nie. Do jutra 🙂
Źródło informacji
1. https://www.wprost.pl/…/Andrzej-Duda-Polska-potrzebuje-poli…
2.http://wiadomosci.dziennik.pl/…/533925,antoni-macierewicz-p…
3.http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114871,20880181,blaszczak-t…
4. http://www.newsweek.pl/…/rok-rzadu-beaty-szydlo,artykuly,39…
5. http://wyborcza.pl/7,75398,20878119,eksmisje-plus-czyli-cie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.