23.08.2016

23.08.2016

Dodane przez

Autor: Tamara Olszewska

Zaczynam mieć obsesję. Gdzie nie spojrzę tam prezes i jego kumple. Aż się boję otworzyć lodówkę, bo a nuż mi z niej wyskoczą? Newsy, jak zwykle, ciekawe i nieźle podkręcające atmosferę. Zapraszam.

1. To dopiero 9 miesięcy rządów PiSu, a już jesteśmy w czarnej dziurze. W przenośni i dosłownie. Grozi nam przekroczenie dopuszczonego przez UE deficytu, a co z tym idzie, ewentualne sankcje za niedostosowanie się do wytycznych unijnych. Mamy też szansę pobić rekord naszej rodzimej dziury budżetowej, a mówię tutaj o kwocie 59,3 mld zł. A wszystko to wina taniego pieniądza i kolejki chętnych, by pożyczać. Ciekawe, że jakoś politycy PiSu nie wspominają o rozdawnictwie pieniędzy, których de facto nie ma, tak jakby nie to stanowiło problem z utrzymaniem budżetu. Zapowiada się ciężki rok, co, jak widać, nie przeszkadza rządzącym, bo wciąż są uśmiechnięci i wciskają nam kit, że jest dobrze, a będzie nawet jeszcze lepiej. To ja już może tym państwu podziękuję.

2. Jest sobie taki jeden minister, o którym można byłby napisać książkę z serii Szmira Roku. Gdzie się nie ruszy, tam mu kłody pod nogi rzucają, nikt go nie szanuje, wszyscy robią mu na złość. Ot, prawdziwy dramat psychologiczny pod tytułem „Nieudacznik, ulepiony z gliny, ministrem”. I znowu ma biedak problem. Wybitne dzieło pisowskiej fali, czyli „Historia Roja”, nie został dopuszczony do FF w Gdyni. Powód jest oczywiście „ideologiczny” i tego Gliński nie daruje. Bardzo delikatnie ustosunkował się do podejrzeń ministra Michał Oleszczyk, dyrektor artystyczny FF. Ja taka delikatna nie będę i skwituję to jednym zdaniem – wartość artystyczna do d…y i to byłoby na tyle.

3. Czasami odnoszę wrażenie, że pisowska polityka zagraniczna może kojarzyć się tylko z wielkim słoniem w składzie z porcelaną. Ukrainę załatwiamy ludobójstwem na Wołyniu, Białorusi to tak z marszu nie, bo zbyt putinowska, Czechy nas wkurzają, bo ciążą ku Niemcom, a Niemców nie lubimy, bo na pewno są tak samo wredni jak w czasach II wojny światowej. A co z Litwą? Kanał moi Drodzy, totalny kanał. Ponoć nigdy stosunki polsko litewskie nie był tak złe jak teraz. Nie ukrywajmy, że PO też się do tego ostro dołożyło, jednak Litwini liczyli, że PiS będzie kontynuować politykę Lecha Kaczyńskiego i się przeliczyli. Waszczykowski nie ma żadnego pomysłu na relacje z Litwą. Pojechać tam mu się nie chce, pogadać o problemach Polonii nie ma czasu. Woli dostrzegać to, co nasze państwa dzieli niż łączy, czym idealnie wpisuje się w ten kit wciskany ludowi polskiemu, że wszędzie czają się na nas wrogowie. Na pocieszenie powiem tylko, że „nigdy nie jest tak źle, by nie mogło być gorzej” i tego się trzymajmy.

4. Ciekawe wyjaśnienie, dlaczego PiS wprowadza prawnie Polskę na drogę bezprawia. Zamyka się ono w trzech punktach. Po pierwsze, narzucone prawo nie obowiązuje, czyli wszystko, co stworzyła III RP do kosza, bo nie ma racji bytu. Po drugie, bezprawie to usprawiedliwienie okresu przejściowego, w jakim znajduje się teraz Polska, a jak już ten okres minie to będzie pięknie i prawnie, że hej. Po trzecie populizm, dzięki któremu mniej myślący obywatele zawierzą, pokochają i zaufają temu, co to szybciutko zamknie okres przejściowy ślicznym, okazały autorytaryzmem. Wszystko jasne, prawda?

5. Jak się nie da załatwić podwyżek dla naszych parlamentarzystów normalną drogą, to się je przepchnie tylnymi drzwiami. W końcu Polak potrafi obejść niezadowolenie społeczne i postawić na swoim. Do Kancelarii Sejmu trafił już projekt, zakładający wyższe kwoty na utrzymanie biur poselskich. Jeśli marszałek Sejmu pomysł zaakceptuje, nasze pracusie będą dostawać 13, 7 tys. zł miesięcznie. Tak więc, nieważne jak, ważne, że kasa do kieszeni trafi.

*
Newsy, newsy i po newsach. Mam dzisiaj dobry dzień, więc odpuszczam nieco i życzę miłego odpoczynku. Do jutra!

Źródło informacji
1. http://www.money.pl/…/deficyt-budzetowy-projekt-budzetu-bud…
2. http://kultura.gazeta.pl/…/7,114438,20585097,afera-o-film-o…
3. http://www.polityka.pl/…/1672332,1,litwa-rozczarowana-polsk…
4. http://www.newsweek.pl/…/panstwo-bezprawia-pis-trybunal-kon…
5. http://www.rp.pl/…/160829803-Poslowie-dadza-sobie-podwyzki-…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.